SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Depresja PILNE proszę o pomoc

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10206

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 5607 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18948

AF(ocalyps)E Now!!!!
SFD FIGHT CLUB
BOGINI AFE vs KSIĄŻĘ CIEMNOŚI-------------> 8 : 5

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Afenis, zgodzę się z Tobą, iż jest konieczne odpowiednie filtrowanie informacji, natomiast zastanawia mnie na jakiej podstawie twierdzisz, iż studia psychologiczne czy psychiatryczne piorą mózgi...
Natomiast z tym "przenoszeniem na siebie" informacji zdobytych na studiach... cóż, każdy ze studiujących, który chce wykorzystać zdobytą wiedzę we właściwy sposób, oprócz dużej wiedzy ogólnej powinien się opowiedzieć po stronie konkretnego podejścia psychologicznego i mieć przekonanie co do jego słuszności. W dobie takiej "atomizacji" wiedzy, jej rozdrobnienia, redukcjonizmiu i gubieniu się w masie szczegółów, często "ucieka" nam cały człowiek, czego przykładem jest podejście współczesnych lekarzy, którzy leczą chory "narząd" a nie człowieka, tym czasem całość (czyli konkretna, niepowtarzalna osoba) jest czymś więcej niż tylko sumą części. Rekapitulując, wydaje mi się, iż niebezpieczeństo leży nie tylko w samych studiach, ale głównie w niewłaściwej postawie ludzi studiujących, gdyż aby osiągnąć sukces każdy z nas powinien być taką "osobowością radarową", czyli umiejącą odczytać szanse, jakie daje nam otoczenie, a jednym ze składników takiej właśnie postawy jest umiejętność filtrowania informacji, o której słusznie afenis wspomniałaś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 53
Widzę sporą wiedzę i zaangażowanie kolegów/koleżanek w temacie, więc wtrącę się nieznacznie. To co om pisze, jest bardzo słuszne, fajnie by było, gdyby pacjenci mieli świadomość takiej sytuacji i nie oczekiwali od lekarza mającego za drzwiami kolejki chcących być przyjętych pacjentów, żeby zagłębiał się w problemy i starał się zrozumieć, co w duszy ćwierka (fachowe określenie). Tak co prawda powinno być, ale nie jest i długo nie będzie.A na psychoterapię potrzebne są pieniądze, gdy tymczasem mało kto ma ich dosyć. Na dodatek mało jest fachowców w tej dziedzinie (po ukończeniu studiów - psychologii - nie jest się fachowcem w psychoterapii).
Jedno tylko chciałbym poprawić - otóż niedobory niektórych substancji "pod czaszką" są przyczyną, a nie skutkiem depresji. Czasami ich brakuje z przyczyn genetycznych, czasami z nawarstwiających się przyczyn emocjonalnych, czy jak je nazwać, często z powodu jednego i drugiego.
Co do rozpoznawania chorób przez lekarzy, niestety zdarzają się błędy, gorzej, że często wynikają one z lekceważenia pacjenta, a nie z niewiedzy lekarza (bo wiedzę można uzupełnić, a stosunek do ludzi ciężko zmienić), ale więcej nie wypada mi komentować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 5607 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18948
pink sory ale Twoja wypowiedz jest dokładnie tym o czym mowie ...mało od siebie duzo madrosci ksiazkowych nie jest to złe ale zastanów sie ile z tego co piszesz (mowisz) ma sens i jest w pełni dla odbiorcy zrozumiałe??
oraz co to rekapitulując bo widocznie za głupia jestem?

AF(ocalyps)E Now!!!!
SFD FIGHT CLUB
BOGINI AFE vs KSIĄŻĘ CIEMNOŚI-------------> 8 : 5

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No prosze, Pink Floyd, postudiowalas troche i tak sie wymądrzasz...Az dziw bierze, gdy sie tego slucha:<< Po tych ukonczonych(?) studiach dolączysz do swoich kolegow, ktorym (tak jak zapewne i Tobie) wydaje sie, ze pozjadali wszystkie rozumy, a my osiolki (Wasi pacjenci) nadal bedziemy sie bujac ze swoimi problemami wysluch**ac przeintelektualizowanych wywodow takich panien/panow, jak Ty...Sorry za gorycz, ale taka jest prawda. Znam paru malo co psychologow z UW i niestety, dolączasz do tego nieszlachetnego grona. Moja rada, Pink Floyd- wiecej empatii i serdecznosci, a takze pokory, bo tego chyba najbardziej Ci potrzeba...My,naiwniacy, ktorzy wierzą w Twoją pomoc, depresanci, schizofrenicy etc. potrzebujemy wiecej serca, a nie tekstow, ktorych uczylas sie na pamiec przed egzaminami...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Koleżanko angeli, te jak to określasz "texty" nie mają nic wspólnego z tym, czego uczyłem się przed egzaminami, bo dotyczą właśnie takiego rozumienia psychologii, jakie uważam za słuszne i nie są odzwierciedleniem wymagań egzaminacyjnych. Co do empatii i pokory... Przecież ja właśnie o tym dokładnie pisałem!!! Podejście którego jestem zwolennikiem polega właśnie na wgłębianiu się w przeżycia drugiej osoby, próbie jej rozumienia, czyli oczywiście empatii, o której słusznie wspominasz.
A pokora...? Chyba mam jej dostatecznie, bo również w swych wypowiedziach zaznaczałem, iż to normalne, że każdy może mieć swoje zdanie i ja krytykę przyjmuję, byle nie była oparta na obrażaniu innych osób... Sorry, ale nie widzę tu braku pokory... W jednym się zgadzamy na pewno:-, mianowicie uważamy, że drugiego człowieka należy traktować podmiotowo i indywidualnie a nie zajmować się tylko "chemią mózgu", co postulował jeden z przedmówców.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nawet mi sie nie chce czytac ale dobrze dziewczynki ze go zjechałyscie :*** ()
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 154
A ja całkowicie zgadzam się z wypowiedziami pink floyda!
Czepianie się go za brak pokory czy empatii jest co najmniej nie na miejscu. Przecież on wyraźnie pisał o konieczności rozumienia drugiego człowieka, wspominał też, że każdy może mieć tu swoje zdanie.
Za to użytkownik om jak na razie wykazuje się tylko znajomością wstawiania różnorakich buziek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Data rejestracji 2004-07-15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
212.122.214.206 - Host name not found

KUBA-CIKE
pink floyd
Trice


no to niezle stary... moge ci tylko wspolczuc hehe...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na piekace oczy?

Następny temat

potrzebna BARDZO szybka pomoc

WHEY premium