SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DII: Dieta paleolityczna do oceny

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4749

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2,9 to jest rzeczywiście wyższa dawka niż zaleca WHO, ale normalna przy sportach siłowo-wytrzymałościowych. Thib rozpisuje diety na masę z 3g białka, więc myślę, że krzywdy sobie nie zrobisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5014
Dzięki Morales.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Z Twojego pierwszego postu... 2,3g b/kg przy 143g białka, co daje nic dodać nic ująć ~62 kg
...
Napisał(a)
Usunięty przez Morales_37 za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
...
Napisał(a)
Usunięty przez Morales_37 za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
...
Napisał(a)
Usunięty przez Morales_37 za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5014
Ups, wkradł się błąd, dzięki za zwrócenie na to uwagi Pitbull. Przepisałem swoje ustalone zapotrzebowanie dziennie z dziennika, a nie uzyskane wartości. B/T/WW to kolejno 216g/144g/346g, i 2,9kB/kg 1,9gT/kg 3,2gWW/kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5014
Chciałbym prosić o ocenę stosunku kwasów omega 3 do omega 6 w mojej diecie.

Tłuszcze w diecie:

4 żółtka jaj kurzych= 80g żółtka
2g tranu
30g oliwy z oliwek (tłoczony na zimno, jak wszystkie oliwy/oleje, których używam)
10g oleju rzepakowego
30g oleju lnianego budwigowego
30g orzechów włoskich
15g pestek dyni
15g migdałów
około 20g pochodzenia zwierzęcego/ ewentualnie +5g.

Mam jeszcze pytania dotyczące diety paleolitycznej:


1. Czy smażenie na grillu jest dopuszczalne w tej diecie?
2. Czy używanie masła klarowanego tzn robienia na nim jajecznicy jest OK w paleo?
3. Rodzynki 20g/miód około 15g/dziennie jest OK?
4. Jakich warzyw prócz strączkowych powinno się unikać?
5.Czy codziennie używanie MZB (250mg Mg/15mg Cynku/4mg B6) jest OK?
6. Na niedobory jakich pierwiastków patrząc na tą dietę jestem narażony? Posiadam (ale nie używam) OLIMP Vita-Min Multiple Sport. Jest sens zacząć go brać?

Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedzi.

PS. Dodam tylko, że czuję się bardzo dobrze z tą dietą, szczególnie z tym, że głównym źródłem WW są owoce i warzywa, a nie ryż/kasza/makaron/chleb oraz, że nie muszę jeść nabiału, a gospodarka zasadowo-kwasowa jest zachowana, dzięki spożywaniu właśnie owoców i warzyw. Odczuwam większą wytrzymałość podczas biegów i ćwiczeń. Szkoda tylko, że tak mało osób wpisuje swoje czasy w tematach z WODami które założyłem w tym dziale (Angie, Barbara).


Zmieniony przez - DII w dniu 2012-05-06 14:27:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stosunek kwasów o3;o6 wydaje się być odpowiedni patrząc po rodzajach tłuszczy jakie spożywasz, widać że starasz się dostarczyć odpowiedniej ilości kwasów o3 dla zrównoważenia równowagi w stosunku do kwasów o6. Jeśli chcesz wspomóc to jajami kurzymi to staraj się kupować te wzbogacane w o3 bądź z wolnego wybiegu. Smażenie na grillu jest jak najbardziej dopuszczalne, jednak zwróć uwagę, iż im bardziej produkt poddany obróbce termicznej, tym więcej szkodliwych substancji powstających w nim (przypalanie), staraj się tak grillować by tłuszcz nie kapał bezpośrednio na źródło energii. Masło i produkty mleczne nie były znane w paleolicie, dlatego nie wchodzą w jako takie teoretyczne ramy diety paleolitycznej, jednak produkty mleczne jak i masło nie stanowią problemu w moim przekonaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5014
Dzieki za odpowiedz Skalar, sa one mi bardzo pomocne. Prosze jednak jeszcze o odpowiedzi na pytania 3-6.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT IKEBANA/WSPol Szczytno

Następny temat

[Lady] Yosis / Fit for life / tygodnik

WHEY premium