SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DEBIUTY 2015 FIT FESTIVAL

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10419

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 1352 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13224
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 1352 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13224
I po Debiutach...

Jak planowałem Debiuty sędziowałem od początku do końca co pewnie wszyscy obecni zauważyli gdyż byłem sędzią rozprowadzającym a zarazem weryfikującym wszystkich zawodników.
Kilka słów o samej imprezie. Moim zdaniem to najlepsza impreza tego typu na jakiej byłem w Polsce.
Przepiękna hala Ergo Areny, przemyślane ustawienie wystawców, nagłośnienie i oświetlenie to elementy które między innymi złożyły się na sukces organizacyjny.
Impreza była urozmaicona przez sportowe wydarzenia towarzyszące które odbywając się w drugiej hali nie kolidowały z zawodami.
Klimat można porównać do zawodów klasy EVLS w Pradze które różniły się tylko dużą ilością telebimów.
Jeśli chodzi o same zawody to były to największe zawody jakie dotychczas odbyły się w Polsce – mówię tu o ilości startujących zawodników. 335 zawodników zostało podzielonych na kategorie a zawody odbywały się przez 2 dni z zakończeniem danej kategorii tego samego dnia.
Tutaj przy okazji o paru nie dociągnięciach. Na przyszłość scena przy takiej ilości zawodników w kategorii mogłaby być trochę większa. Podobnie ma się sprawa z backstage – większy, lepiej wietrzony, z ubikacją i prysznicem, z dwoma wielkimi szatniami dla zawodników i zawodniczek.
Dodatkowo pracę sędziów i przygotowanie zawodników ułatwiłaby większa liczba ochrony regulującej ruch osób upoważnionych do wejścia na backstage.

Nie umknęło również mojej uwadze nie przestrzeganie regulaminu przez startujących– naliczyłem kilka osób które naruszyły punkt regulaminu dotyczący startu w zawodach tylko przez tych którzy nie startowali w innych pod patronatem IFBB. Kroki w tym temacie już podjąłem.

Wracając do samych zawodów oceniam poziom jak na debiuty na bardzo wysoki.
Oczywiście z małymi wyjątkami. Jednakże biorąc pod uwagę że były to debiuty niektóre „rodzynki” tzn. zawodnicy nie prezentujący żadnego poziomu sportowego zostali dopuszczeni do zawodów.
Spodziewałem się że zgodnie z trendem najliczniej obsadzonymi kategoriami będą bikini fitness ,sylwetka męska i kulturystyka klasyczna. Kategorie te bardzo mocno się rozwijają i pojawiają się nowe talenty. Zgodnie z zaleceniami IFBB i bezpośrednio przewodniczącego kolegium sędziów bardzo duży nacisk położono na poprawność sylwetki a dopiero potem niezbędny do danej kategorii poziom sportowy i poziom przygotowania.
Jest to bardzo ważne w wyznaczaniu tych samych kierunków dla trenerów i zawodników. Zrozumienie tematu powoli zaczyna być widać.


Zmieniony przez - Artur Ś. w dniu 2015-03-02 22:57:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 1352 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13224
Teraz kilka słów o zawodnikach Sandow Śrem i SFD Team.

Zacznijmy od Ani Nawrot. Złoto w kat. fitness sylwetkowe do 168cm i kat. open.

Od samego początku Ania wróżyła ten sukces . Byłem pewny że jeżeli nie pomylę się co do metod treningowych, diety a zwłaszcza samej końcówki w okresie startowym a sama Ania da z siebie wszystko ciężko pracując w zdrowiu – ten sukces mamy gwarantowany.
Piękna sylwetka, proporcje, nie nadmierna masa mięśniowa oraz co należy podkreślić super pozowanie - to jej największe atuty.
Jedynym mankamentem ale w dalszej drodze sportowej jest ciut mało masy mięśniowej.
Oczywiście zaczęła swoją karierę sportową i na Debiutach zaprezentowała na tyle ile debiutant zaprezentować powinien. Wszystko zostało zrobione na 100% .Więcej się nie dało i nie było potrzeby.

Michał Fornalski – sylwetka męska do 182cm. 2 miejsce ,medal srebrny.

Wiedząc że Michał bardzo ciężko pracuje i to kilometr pod ziemią podchodziłem do jego przygotowań z dużym wyczuciem i na początku dość sceptycznie. Wiedziałem że uzyskamy super formę startową ale bałem się o gęstość i zbyt mało masy w stosunku do wzrostu. W piątek w hotelu doznałem miłego zaskoczenie. Michał pokazał nam się za wspaniałej strony. Przyznam szczerze że zarówno u zawodniczek jak i u zawodników dawno już nie widziałem tak przygotowanej od strony estetycznej skóry. Nie naganna sylwetka ,forma i piękne przygotowanie dały Michałowi wymarzony sukces.

Sebastian Kowalski – 4 miejsce kult. do 85kg.

Sebastian podobnie jak Michał świetnie przygotował skórę i walczył z bardzo dobrze obsadzoną kategorią. Wyróżniał się bardzo dobrą sylwetką , formą i docinką. Zabrakło jednak trochę masy mięśniowej żeby osiągnąć choć limit wagowy tej kategorii. Seba to anatomicznie wspaniały zawodnik i materiał na przyszłego mistrza.

Marta Krysztofiak – 4 miejsce bikini fitness do 168cm.

Przy okazji mogę już powiedzieć że praktycznie miejsce 3 z powodu zbliżającej się dyskwalifikacji zawodniczki z powodu naruszenia regulaminu.
Świetne przygotowanie sportowe przy równie dobrych proporcjach ciała wróżyły sukces.
Zawiodła jednak prezentacja sceniczna która moim zdaniem po pierwszej rundzie zabrała pewny już medal. Mimo wszystko konkurencja była ogromna i Marta zostawiła wiele przeciwniczek w tyle zajmując mimo wszystko zasłużone ,bardzo wysokie miejsce.

Mikołaj Ludwin – miejsce 12 kulturystyka klasyczna do 180cm.

Bardzo mocno obsadzona kategoria. Zawodnicy tej kat. Wyróżniali się poziomem na całych zawodach. Mikołaj w ostatni dzień doznał małego załamania jak okazało się że jego skóra nie przyjmuje miejscami bronzera – uczulenie. Dziś już wiemy i na przyszłość że skóra Mikołaja wymaga większej uwagi w okresie startowym.
Mikołaj mimo że ma jeszcze mało masy mięśniowej w stosunku do górnego limitu wagi zaprezentował niesamowitą formę startową. Na scenie czuł się jak ryba w wodzie. Widać że żyje tym co robi a to rokuje że będzie wspaniałym klasykiem. Myślę że jak dobuduje ok.3kg. przy tej jakości jaką prezentuje będzie odnosił duże sukcesy.

Mieliśmy jeszcze na zawodach jeszcze jedną zawodniczkę która w ostatniej chwili zdeterminowana startem w debiutach poprosiła nas o pomoc w celu spełnienia swojego marzenia.
Kasia Majdan - bikini fitness.
Zdecydowaliśmy się poprowadzić ją przez ostatnie 4 tygodnie w drodze do sceny.
Był to krótki okres który pozwolił Kasi przy naszej pomocy wyjść na scenę i nie odstawać od reszty.
Co prawda nie weszła do półfinału ale nie musiała się za siebie wstydzić, wyglądała bardzo dobrze, spełniła swoje marzenie i zdobyła duże doświadczenie które przyda jej się w przyszłości.


Reasumując dodam że z Mikołajem i Anią współpracuje się wybitne dobrze ale jako trenerzy jesteśmy bardzo zadowoleni ze swoich wszystkich podopiecznych i osiągniętego wspólnie bardzo dużego sukcesu na Debiutach 2015.



Zmieniony przez - Artur Ś. w dniu 2015-03-02 23:04:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ania Nawrot.













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
.







Zmieniony przez - Sylwia K. w dniu 2015-03-03 21:54:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Marta Krysztofiak.













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mikołaj Ludwin.













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Michał Fornalski.













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sebastian Kowalski.













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
.




Zmieniony przez - Sylwia K. w dniu 2015-03-03 22:15:42
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Robert Piotrkowicz i 7 Nutrition - ciekawostki,porady,newsy......

Następny temat

Co zabrać ze sobą na zawody?

WHEY premium