SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czym zastąpić polędwicę wołową?

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 49654

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6060
Marku dla ekto co jest lepsze po treningu wieprzowina czy cieżkostrawna wołowinka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 54 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Dziś kupiłem kilogram mięcha z łopatki wieprzowej. Krwistoczerwona No jak mi po tym nie pójdzie z 10kg na sztandze i 2kg na wadze to Was powystrzelam Jednak jest coś w tej sile reklamy. Niemniej celem usprawiedliwienia dodam, iż kupiłem także 3kg piersi z kuraka. Promocja w carrefour - 12,99zl/kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 329 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7912
Dorwałem GS w Niepołomicach mam zamówione 2 sztuki na poniedziałek
Na razie na redukcji (powiedzmy) jem 2 x kurę i w DT polędwicę a w DNT wieprzyka ale na masie podzielę to na jeden posiłek wieprz ( 2 śniadanie ), przed treningiem 2 godzinki polędwica a po cycek z kury. I powinno być git.
Mr kultura nie używaj słów bla bla (wiemy dlaczego )
Wiad piersi z kury z Carrefura- odważniak z ciebie ;)

Zmieniony przez - Tomek Duży w dniu 2008-01-12 18:47:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 54 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Mam wrażenie, iż jakość w sklepie wielkopowierzchniowym jest jednak wyższa niż w GS czy też bezpośrednio od rolnika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 329 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7912
Ja uważam że nie bardzo. Wielkopowierzchniowe sklepy są ściśle rozliczane z zysku i pracownicy mają za wszelką cenę minimalizować straty. Obejrzyj reportaże jak myją mięso Ludwikiem żeby zmyć zieloną barwę z nadpsutej żywności.
Zamawiając w GS polędwicę sprowadzają ją specjalnie dla mnie. Towar drogi, schodzi na pniu, więc mam gwarancję że będzie świeży. A piersi kupuję wyłącznie z Cedrobu prosto z uboju. Wiem że warunki hodowania kur są straszne ale mięso przynajmniej świeże.
A propos marketów to ostatnio znalazłem w Tesco tuńczyki przeterminowane pół roku! Także patrzcie na datę przydatności do spożycia bo można się nieźle naciąć!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
okej fajnie wszystko

ale jak najlepiej przyrządzić tą polędwice wieprzową czy wołową? Usmażyć, ugotować, zapiec :D?
Pewnie to trzeba długo obrabiać, żeby było zjadliwe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
Wieprza robie tak.Kroje na bardzo cienkie plastry ,posypuje curry i pieprzem .Plastry wrzucam na rozgrzany olej rzepakowy ( z biedronki ) Obsmażam po 3 min z każdej strony ,na osobne patelni smaze cebulke zebys sie zezłociła.Dodaje ją do mięsa .Wszystko jeszcze 2 minutki smaże .dolewam ciepłej wody z czajnika aby przykryć mięso .Dusze około 20-30 min .Pyszne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 54 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Tomek: mity. Wielkopowierzchniowy sklep nie stać na opinię, że sprzedaje zepsuty towar, bo zbyt wiele może stracić. Na to może sobie pozwolić rolnik, bo jak Tobie nie sprzeda to innym klientom, tudzież odda do skupu... albo inaczej... co w skupie nie spełnia norm to wepchnie Tobie. Stara praktyka. Moja wołowina jest obrabiana przez sam Carrefour na miejscu i trzymana w warunkach chłodniczych, a jej żywotność to "aż" 2 dni. Żaden mały sklep nie mógłby sobie pozwolić na taką jakość.

Co do przyrządzania wołowiny - ja jem często surową (mielone). Robię z tego tzw. metkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
chyba tatara a nie metke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 54 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
metkę tatarską
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MuscleTech GAKIC

Następny temat

Serce ?

WHEY premium