SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy mogę trenować?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2501

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 26 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 750
Witam nie wiem czy założyłem temat w dobrym dziale, jak nie to powiedzcie
Ok Mam 12 lat 159 cm wzrostu i waże 42 kg.Mam taką amatorską mini siłownie w piwnicy,Na siłowni znajduje się: Hantelki 2X4 kg,sztanga 12 kg,ławeczka do brzuszków,ekspander i ławeczka prosta ze stojakiem.
I mam do was pytanie czy moge ćwiczyć na tej mini siłowni? Oczywiście nie mam zamiaru się katować ani bardzo intensywnie ćwiczyć chce tylko pomachać sobie sztangą i hantelkami
Chciałem jeszcze dodać że mam dobrze rozciągnięte mięśnie i że od przyszłego miesiąca będę chodził na basen :)
Czekam na fachowe odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1690 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23356
idz na basen, jestes za mlody, narazie czytaj czytaj czytaj, poglebiaj swoja wiedze, potem start bedzie latwiejszy, jesli nie jestes typem sezonowca ;]]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1576
Na razie jesteś za młody na ćwiczenia siłowe. W tym wieku mięśnie nie są jeszcze w pełni rozwinięte i przygotowane do takich ćwiczeń. Masz też małą masę jak na taki wzrost - może warto byłoby najpierw ułożyć jakąś dietę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1690 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23356
tłumik o jakiej Ty diecie mowisz..


narazie niech stosuje sie do 10 wskazowek zywieniowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 26 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 750
Jakich wskazówek żywieniowych?
A o diecie mogę zapomnieć przecież ja dorastam i potrzebuje wszystkich Witamin.
No na prawdę nie mogę trochę pomachać sobie leciutką sztangą w górę? A mogę robić pompki i brzuszki (brzuszki na ławeczce)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1137 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10054
michal, jak bedziesz codziennie robic brzuszki i pompki to bedziesz za 3 lata w wieku 15 lat w miare duzy :) przejdz na dzial dieta, tam bedziesz mial 10 wskazowek zywieniowych, a jesli chodzi o robienie brzuszek to wpisz w google "ABS trening brzucha" stosuj ten trening a bedziesz mial kaloryfer :) podciaga sie jak mozesz, poruszaj sobie troszke codzioennie hantelkami 4 kilogramowymi, chodz na basen i biegaj, jesli bedziesz to robil to za 3 lata bedziesz dobrze wygladal

Do odważnych świat należy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1690 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23356
A o diecie mogę zapomnieć przecież ja dorastam i potrzebuje wszystkich Witamin.

nie wiesz co oznacza slowo dieta ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 26 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 750
A co ze sztangą przecież to tylko 10 kg więc chyba nic mi się nie stanie, jak będę 3 razy w tygodniu się bawił się tą sztangą.A moglibyście mi ułożyć jakiś przykładowy plan treningowy? (tzn.ile mam robić pompek itp.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 159 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4002
słuchaj , drążek i poręcze w zupełności ci wystarczą i nie obciążą twoich stawów i kręgosłupa , rób tylko ćwiczenia z ciężarem własnego ciała . Jeżeli chcesz robić brzuszki to musisz również zadbać o prostowniki ( wznosy tułowia z opadu, supermenki). Jeżeli wytrwasz tak do 16 roku życia będziesz miał idealne podstawy do startu na siłowni. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1137 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10054
ciezko mi ci tak pomoc
wrzuc ankiete i napisz ile dasz rade zrobic pompek na raz
i brzuszkow ile dasz rade zrobic
to ci na pewno cos uloze
a sztangi samej nie podnos bo to non sens chyba ze cos dolorzysz to mozesz sobie cos popodnosic z 2 razy w tygodniu ;]
tylko staraj sie technicznie dobrze robic, najpierw przed 1 miesiac podnos sama sztange, wyrob technike, popytaj sie starszych osob, ojca, brata jak masz starszego, jak sie prawidlowo podnosi, niech popatrza co zle robisz i ci wzroca uwage

moim zdaniem w wieku 12 lat 3 lata robiac pompki i brzuszki, od czasu do czasu podnosic sztange na lawce, bedziesz za***iscie wygladal w wieku 15 lat ;]

Do odważnych świat należy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 26 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 750
Co mam dołożyć?Tak właśnie mam zamiar podnosić sztange 2 razy w tygodniu :) A brata starszego mam i on też ćwiczył na siłowni.
Pompek zrobie za jednym razem 12,brzuszków 30,sztangą za jednym razem 8,a hantelkami na Bica 10 (zależy czy jestem zmęczony,jak nie jestm zmęczony to więcej)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy mój plan treningowy nie jest za mało urozmaicony?

Następny temat

Ból przedramienia - cwiczenia na biceps

WHEY premium