SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cytryna + Czosnek = Trądzik i syfy the end

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 94700

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 31 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 242


Witam
Dzisiaj sie zarejestrowalem na forum ponieważ chciałem rzedstawić wam pewną radę, a mianowicie rade na trądzik.
Gdzieś tu na forum kiedyś wyczytałem że cytryna i czosnek leczą tradzik, ponieważ kwasy w nich zawarte są idealne w celu niszczenia bakteri a co za tym idzie trądziku.
Ja wczoraj zakupiłem na bazarze czosnek i cytryne. Wczoraj wieczorem też pierwszy raz się nimi posmarowałem...
Teraz chronoligicznie przedstawie opis co i jak należy zrobić w punktach:
1. Idziemy na bazarek, albo innego warzywniak (jak kto woli)
2. Kupujemy czosnek i cytryne (za 1 czosnek zapłaciłem 1zł10gr, a za cytryne 1zł, przy czym obliczyłem że cytryna(biorąc pod uwage smarowanie samej twarzy i szyji) starczy mi na 4 dni, a czosnek starczy mi na 3 dni, Co daje w rezultacie tygodniowy koszt leczenia średnio - 2x 1.10zł(czosnek), 2x1zł cutryna czyli razem 4zł 20 groszy, czyli dużo mniej niż inne kremy, maści i nic nie dające antybiotyki na trądzik (oprócz izoteku) Miesięczne leczenie wychodzi około 16zł80gr. ale jednemu krosty po tym zejdą szybciej(nawet po 3 dniach) innemu woniej (2miesiace))
3.W domu wieczorem obmywamy starannie twarz, po czym nakrywamy ja gorący ręcznikiem (chodzi tu o to aby sie rozszerzyły pory) i jak już nam się rozrzerzą pory, to przechodzimy to punktu 4;)
4.Kroimy 3 plasterki czosnku, staramy się z środka (ponieważ czosnek jest suchy a w środku jest bardziej nawilżony) i wsmarowujemy go w skóre, mocno energicznie i dokladnie w każdym miejscu. Po czym odczekujemy 1 min i przechodzimy do pkt 5;)
5.Następnie kroimi 1 plasterek cytryny (ze względu na duże nawilżenie) i tak samo jak w przypadku czosnku wsmarowujemy go w skóre.
Następnie nie zmywając twarzy idziemy spać, i staramy sie spać na plecach ażeby nie wycierać twarzy o pościel.
6.Rano twarz jest bardzo sucha i wygładzona, co bardzo dobrze poprawia nam humor;) Przemywamy ją dokłądnie i wieczorem robimy to samo co poprzedniego dnia i tak w kółko aż nasilenie trądziku zniknie.
Od lat czosnek i cytryna były uważane za barzo dobre środki bakteriobujcze, w cytrynie znajduje się Witamina C która korzystnie wpływa na cere.
Zdam relacje z dalszej pielęgnacji za kilka dni.
A stosował ktoś może podobną formułe?? Jak tak to niech zda relacje, bedziemy wszyscy bardzo wdzięczni;)
A i dodam jeszcze, że jak ktoś ma trądzik to niech nie chodzi na solarium ponieważ solarium tylko na kilka dni maskuje krosty, a po tych kilku dniach krosty wracają z wielokrotnie większą ilością...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75946 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754358
Ludzie często próbują szukać tajemniczych i magicznych sposobów w zasadzie na wszystko, co ich otacza. Szczególnie często jest to spotykane w związku z naszym zdrowiem. Staramy się szukać różnych dziwnych sposobów, dostępnych na internecie, aby tylko nie iść do lekarza. Z reguły jednak nie są one zbyt przydatne.

Zarówno cytryna, jak i czosnek ma swoje zastosowanie w żywieniu i pozytywnie wpływa na nasz organizm. Jednak nie ma większego wpływu na walkę z bakteriami skórnymi, a tym bardziej alergenami, które mogą być powodem problemów skórnych.

Przede wszystkim pierwszym, co należy zrobić jest udanie się do lekarza specjalisty-dermatologa. Następnie wykonanie badań posiewu z miejsca, gdzie gromadzi się trądzik. Trzeba zdecydowanie wiedzieć jakie bakterie są problemem, po to, aby odpowiednio dobrać pod nie antybiotyk, a nie przyjmować na ślepo. Dlatego też polecam Ci namówić na to lekarza. Jeżeli nie zgodzi się, to wykonać badania prywatnie. Następnie lekarz, znając patogeny na Twojej skórze, dobierze leki, czas i stosowania i dawki.

Poza tym warto pamiętać o tym, żeby zachować odpowiednią higienę:

- nie należy wyciskać krostek,
- należy stosować inny ręcznik do twarzy i rąk,
- często zmieniać ręcznik,
- stosować dobrej jakości preparaty do pielęgnacji twarzy,
- odżywiać się zdrowo.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 31 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 242
CZOSNEK
Czosnek już od kilku tysięcy lat cieszy się sławą wspaniałego środka leczniczego. Poza tym jest nie tylko cenioną przyprawą, ale również dobrym źródłem witamin i składników mineralnych.
W 1944 r. rozszyfrowano skład czosnku i poznano dokładnie substancje lecznicze. Wyizolowano allicynę - substancję nadającą zapach i zarazem działającą przeciwbakteryjnie. Allicyna i trójsiarczek dwuallilu, który również występuje w czosnku, ma tak silne działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne, że ujawnia się ono nawet w rozcieńczeniach typu 1:25 000!
Czosnek zawiera także witamine rozpuszczalną w tłuszczach C i witminy z grupy B.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 6529 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39912
mozna sprobowac

Początkujący Kucharz :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 6529 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39912
a jak z przykrym zapachu czosnku ?
sory nie wyedytowalem

Zmieniony przez - TyToNieJA w dniu 2008-05-10 16:09:10
1

Początkujący Kucharz :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 86 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3111
Noo noo ja mam odwieczny problem wlasnie z tradzikiem...

Will see
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 698
moja siostra ma:P powiem jej zeby sprobowala:)
1

wytrwalosc, cierpliwosc, optymizm i oczywiscie dieta

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 31 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 242
No zapach czosnku jak zapach czosnku- NIE PRZYJEMNY ale to przecierz wieczorem nie przeszkadza jak sie samemu śpi, chyba że z partnerem Ale myśle że jak sie chce mieć łądną cere nietrądzikową to i zapach czosnku się zniesie
7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 7776 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 40781
jakoś jestem sceptycznie nastawiony..
daj znać za kilka dni jak poszło..
najlepiej jakbyś wrzucił fotki przed i po..

GL
1

Mam przyjazną materie i jem węglowodany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 86 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3111
Wczoraj zrobilem sobie ową kuracje i powiem, ze twarz jest nie to ze wysuszona ale krosty sa bledsze, nie to ze jest juz super ale jak mowie, sa jakby troche przysuszone, bledsze.

Aaalleee jesli chodzi o zapach to nie to ze capi strasznie ale troche da sie go odczuc, a juz kilka razy twarz mylem

Jutro mam mature z bioli wiec nie ryzykuje, bd powszystkim to powtorze to hehe

pzdr.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
ja bym twrazy cytryna nie potraktowała no ale próbuj i napisz jak poszło
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 487 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4585
maciek patrzac po focie w profilu to nie masz ty przypadkiem tradziku po sterydowego?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolana...

Następny temat

łokieć

WHEY premium