SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co zamiast dexstrozy ?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2970

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 435
hmm... jeli kreatyne z dekstroza trzeba brac około 15 min przed posilkiem to bez dekstrozy nie mniej niz godzine zeby wiecej kreatyny zostało wchłoniete przez męśnie ?

==>Jak kaSa to jeSt koX jak JeSt kox Jest i MaSSa a jak maSSa to i SiŁa<== PROSTE !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 108 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 862
Strongbart!
Ja doktoratów nie przyznaje. Stoje o jeden szczebel za nisko w hierarchii naukowej.:)
Nie podważam Twojej wiedzy choc jestem ciekaw z jakiego źródła korzystasz.
Pewien jestem że opierasz się wyłacznie na źródłach tekstowych.
Doktorek prowadził badania w tym zakresie i doswiadczenia na sportowcach.
Pozwól więc ze pozostane sceptykiem co do Twoich teorii a przychylnosc zachowam dla pana doktora.
ps
Doktoratu nie dostaje sie za friko, mozesz mi uwierzyc.
Wsrod znajomych mam kilku doktorantów, a i sam byłem świadkiem obrony doktorskiej.Na Twoim miejscu nie rzucałbym takich odważnych słow
pozdrawiam

Pablo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31691
A ja mam 16 lat i chodze 1 klasy liceum, i co z tego ;) Aha i nie twierdze ze Ci doktorzy maja bledne teorie, nie podwazam ich wiedzy bo nie mam anjmniejszego prawa do tego, tylko ma calkowicie inne zdanie. Pozdrawiam

wrzuc mi te badanie o kofeinie i kreatynie, zobacz jeszcze na to co dala Grasia o kreatynie i kofeinie, jak bedzie malo to poszukam i dam nastepnie

Sławku.
Po treningu wykorzystywany jest turgor komorek o ile sie nie myle ? wtedy weglowodany sa koniecznie(ale na odbudowe glikogenu tylko i wylacznie)
Mi chodzi o inna pore, czyli np przed treningiem, uwazam ze wtedy tez nie ma sensu dawac transportu, chyba ze zalezy na szybkim wchlonieciu sie kreatyny do komorek miesniowych(bynajmniej zadnych antyoksydantow typu ala)

Zmieniony przez - Strongbart w dniu 2004-09-20 15:33:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 435
uu... no i to hyba wyjaśnia moje małe a zarazem ciekawe pytanie :P

==>Jak kaSa to jeSt koX jak JeSt kox Jest i MaSSa a jak maSSa to i SiŁa<== PROSTE !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
W porze przedtreningowej i w porach odległych od treningów warto brać kreatynę z transporterami. Insulina nie tylko nasila przenikanie kreatyny do komórek mięśniowych, ale w pewnym zakresie zwiększa też pojemność magazynową komórwek mięśniowych. Wtedy nie tylko więcej kreatyny się wchłania, ale i więcej nadkompensuje (magazynuje). ALA jest przeciwutleniaczem, ale niejako przy okazji - to bowiem, przede wszystkim silny stymulator insulinowy.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31691
Sławku ale chyba antyutleniacze niezadobrze jest brac przed trenigiem ;)
Jakim cudem zwieksza insulina zwieksza pojemnosc na kreatyne ?(w retikulum tak ?)
Co do przenikania to tylko przyspiesza, nie zwieksza ilosc kreatyny ktora przeniknela przez blony, do tego gdy bierzemy kreatyne 30 minnut przed trenigiem(najbardziej optymalna pora, ajak) wtedy gdy kreatyna bedzie w krwioobiegu zaczynamy trening, kreatyna moze krazyc we krwii 1,5 h wiec zdaza sie uaktywnic transportery insulinoniezalezne(tutaj turgor komorek) i kreatyna zostanie przetransportowana przez blony biologiczne bez zadnych problemow

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Generalnie, Twój tok rozumowania jest poprawny, i reprezentuje jeden z poglądów na sposób suplementacji kreatyny. Tak stosując kreatynę, unikamy jej strat przez nerki, bo podczas wysiłku nerki prawie nie pracują. Jednak wadą suplementacji kreatyny przed treningiem jest to, że podczas wysiłku zostaje ona zużyta na bieżąco, na zaopatrzenie energetyki pracy, i niemal wcale nie ulega kumulacji. To może mieć znaczenie dla efektywności wysiłku, ale nie ma znaczenia dla anabolizmu białek. Kreatyna zastosowana po wysiłku i w porach od niego odległych jest znacznie lepiej nadkompensowana, a wtedy służy anabolizmowi białek, który nie przebiega na treningu, tylko w okresie regeneracji powysiłkowej.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
2 sprawy:

- co z insuliną, która podczas ćwiczeń siłowych spada do wartości minimalnej - czy środki insulinogenne zwiekszą jej poziom na czas treningu, czy przez pierwsze 15 min insulina bedzie na wysokim poziomie, a potem spadnie tak w naturalny sposob?
- ALA jest mocnym antyutleniaczem. przyjmujac ją przed treningiem, zmniejsza podczas treningu użycie tlenu w łącznym zapotrzeboaniu energetycznym. W jakim stopniu przyczynia się do zachowania jak najwiekszej ilosci tlenu.
z tego co wiem
po 5 minutach na cele energetyczne mamy udział aż ponad 70% tlenu,a po 30min. jest już ponad 95%. jak bardzo wpłynie ALA na zmniejszenie zuzycia tlenu?
a no i z tego co wiem to stabilniejsza wersja ALA - czyli R-ALA utrzymuje się w organizmie max 1,5-2h. niedługo ma wyjsc nowa wersja ALA, ktora bedzie na max stabilna, czytalem o niej z miesiac temu ale wyleciala mi nazwa z głowy. moze wiesz cos o niej wiecej?

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31691
Ilosc kreatyny ktora zostaje w krwioobiegu po trenigu ulegnie zmagazynowaniu,

a jak to jest z tą insulina ? w jaki sposob moze zwiekszyc przeniliwosc kreatyny przez blony ?(nic o tym nie wiem, wiec pytam)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Panowie - juz późno, a na dodatek o tej porze Forum jest chyba przeładowane, bo bardzo wolno chodzi. Odpowiem Wam jutro.
Tylko słowo do Czarnego - aktywność antyoksydacyjna nie ma żadnego wpływu na zużycie tlenu. Antyoksydanty niwelują jedynie niekorzystne skutki tzw. utleniania jednoelektronowego. ALA intensyfikuje metabolizm tlenowy! Ale o tym jutro...

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna i kofeina?

Następny temat

Miarka

WHEY premium