SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Capoiera heh

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 17151

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
sory, możesz napisać jeszcze raz, jaśniej bo niezrozumiałem o co ci chodzi
jeżeli dobrze zrozumiałem to człowiek trenujący wushu jest nieprzewidywalny w walce i to odróżnia sztuke od sportu Jeżeli o to ci chodziło to -> i tak nierozumim o co



_SFD JUJITSU TEAM_
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
i rozumiem że twierdzisz iż sportowiec doprowadzający swoje techniki do perfekcji zmniejsza swoje szanse w starciu. Dlatego lepiej znać dużo technik ale gorzej. -> ja się z tobą nie zgadzam, możesz tak uważać ale to są jedynie pewne założenia treningowe jakie mają adepci poszczególnych stylów. Tródno żeby każda sztuka walki była taka sama. Zawody w kungfu też są i co... nie wiem w czym nie ma zawodów, chyba w tylko w aikido (nie każdym), tai chi i czymś jeszcze bardzo zaskakującym w walce


_SFD JUJITSU TEAM_
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
.

_SFD JUJITSU TEAM_

Zmieniony przez - natolin w dniu 2003-09-18 13:35:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Pisząc, że możesz być kung-fu w sztuce walki zapewne miał na mysli to, ze możesz być doskonały.
Ćwicząc pod katem sportu podobno się ograniczamy... Uważam, ze wręcz odwrotnie. Ćwicząc pod kątem sportu głównie wręcz poszerzamy swój arsenał o dodatkowe na przykład niestandardowe rodzaje kopnięć, zasłony, zejścia, uniki, markowane ciosy, róznorakie inne elementy, strategie, których byśmy się nie nauczyli robiac ciagle techniki w powietrze bądź układy formalne.
I wiesz co? Wolę jednak ćwiczyć pod kątem walki niż klepać sztukę dla sztuki. To raz. Dwa, że sztuki walki są do walki stworzone, do rywalizacji i takie były od samych poczatków. No, ok, ponoć w Shaolinie na początku różnorakie formy były tylko gimnastyką
I po trzecie i najważniejsze to sztuka walki i sport walki to jedno i to samo. Aikido to sport i boks to sztuka walki i na odwrót.

Pozdrawiam.

____________________________________________
Żenujący i żałosny OloKK, burak od "Tradycyjnych"...
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama
"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze**BANe..."

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
widze ze temat znowu wrocil, choc juz nie pod dokladnym tytyulem watku. Ja uwazam ze Sztuka walki to najbardziej ogolne okreslenie w ktorym zawiera sie wszystko co z danym stylem jest zwiazane. Sportem walki to dla mnie pewnien wycinek ze sztuki dopasowany do np. zawodow, turnejii itp. Ech, chce wam sie o tym dyskutowac? Lepiej pogadajmy jak bedzie wygladala polska pilka za 10 lat :D

---
"Eu Aprendi Capoeira La Na Rampa E No Cais Da Bahia"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
nierozumiem dlaczego uważacie że spotr walki jest "wycinkiem" ? W jakim sensie- możecie mi to wytłumaczyć? Na jakiej podstawie uważacie że sport walki jest wycinkiem sztuki walki?


_SFD JUJITSU TEAM_
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 383 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4614
chyba chodzi o to ze w sporcie walki uzywa sie tylko najefetywniejszych rzeczy z danego stylu natomiast te mniej efektywne gina smiercia naturalna....
za to w sztuce walki liczy sie bardziej wlasnie sama sztuka. czyli opanowanie wszystkich technik danego stylu do perfekcji. nawet tych mniej efektywwnych.

Brazilian Jiu-Jitsu Soca Team Poland:)

...::: Brazilian Jiu-Jitsu Soca Team Poland :::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 912
a ja mysle ze sport walki obejmuje czysto fizyczna storne zagadnienia, sztuka walki natomiast zarowno fizyczna jak i mentalna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
co masz na myśli mówiąc "mentalna strona zagadnienia"

Kapu- rozumiem, że chodzi ci o efektywne techniki z repertuaru danego stylu. Myśle że w większości styli uczy się właśnie tych uważanych przez dany styl za efektywne czy to będzie judo, karate czy aikido. Dla gościa od tkd bedzie efektywne kopnięcie a dla judoki podcięcie, ale to jest już charakterystyka która wyróżnia różne style.



_SFD JUJITSU TEAM_

Zmieniony przez - natolin w dniu 2003-09-19 13:22:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 383 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4614
a no wlasnie nie do konca. np jesli ktos cwiczy zaluzmy judo do zawodow itp. kladzie nasisk na inne techniki niz ktos kto cwiczy judo tylko rekreacyjnie. tu wlasnie chyba jest ta roznica....

Brazilian Jiu-Jitsu Soca Team Poland:)

...::: Brazilian Jiu-Jitsu Soca Team Poland :::...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Vitor Belfort wraca

Następny temat

do jakich granic posuniesz sie w walce realnej?

WHEY premium