SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Candida - najważniejsze informacje

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 251997

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2
nie wiem ale wiem ze na pewno to grzyb bo test wyszedł mi tak samo powiem jeszcze tylko ze antybiotykom precz !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 170 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9459
Na którejś ze stron wyczytałem, że tuż po zaleczeniu Candidy(tj. dieta nisko-węglowodanowa, ograniczenie słodycze i alkoholu itp) gdy wróci się do poprzedniego trybu życia np. dieta wyoko - białkowa/węglowodanowa, alkohol, słodycze(wiadomo, że te 2 ostatnie z umiarem) to Candida znowu powraca i tak w kółko. Trzeba by było cały czas stosować się do zasad leczenia Candidy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2
GRZYB jest w nas zawsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2
tylko nie można go po prostu żywic tak jak piszesz Słodycze to jego ulubiona pożywka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2
daje mail jak ma ktoś pytania bo słabo mi net chodzi na wsi [email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 170 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9459
Wiem o tym. Tylko właśnie jak to jest z tymi słodyczami? Można jeśc je np. raz/dzień/tydzień/miesiąc?
Druga sprawa to taka, że jeżeli candida jest w nas zawsze i możemy tylko kontrolować jej rozmnażanie. To podczas testu szklankowego(opisanego w poprzednich testach) zawsze będą pokazywać się, te odnóża - oznacza to wykrycie Candidy - czyli grzyba, który występuje w ludzkim organiźmie nawet gdy jest się w pełni zdrowym. Dobrze rozumuje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
Polecam trochę do edukować się na temat kandydozy, nie ze źródeł pochodzących od internetowych znachorów.

http://sporothrix.wordpress.com/2010/11/23/kandydoza-i/
http://sporothrix.wordpress.com/2010/12/01/kandydoza-ii/
http://sporothrix.wordpress.com/2010/12/01/kandydoza-iii/

Dosyć wyczerpująco na ten temat.

Zmieniony przez - TomekZ88 w dniu 2013-02-25 18:40:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 197 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 26056
dieta rozdzielna (niełączenie białka i węglowodanów w jednym posiłku) jest konieczna żeby się tego pozbyć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 170 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9459
TomekZ88
3 link nie działa:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
Poprawiony link do 3 części: http://sporothrix.wordpress.com/2010/12/05/kandydoza-iii/ 

Cytaty z powyższych:

Sporothrix
Pomysł “diety przeciwgrzybiczej” czy “nisko (ewentualnie bez-)cukrowej” nie ma sensu, ze względu na to, że cukry proste, dwucukry i oligosacharydy wchłaniane są w przednich częściach jelita cienkiego, a więc i tak niedostępne dla drożdżaków, które siedzą głównie w jelicie grubym. Przeprowadzone badania wskazują zresztą, że dieta wysokocukrowa nie ma wpływu na drożdżakową kolonizację jelit.


Sporothrix
Jeśli chodzi o dietę, podsumować to można w następujący sposób: nie ma badań pokazujących sensowność jakichkolwiek “diet przeciwgrzybiczych”. Wydaje się, że najlepiej poprzestać po prostu na zróżnicowanej, zdrowej diecie, z dużą zawartością błonnika, co pomóc może utrzymać równowagę flory jelitowej.


Ogólnie 3 cześć jest najbardziej wartościowa z punktu widzenia tego działu i teorii o kandydozie.

Zmieniony przez - TomekZ88 w dniu 2013-02-26 13:26:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na przyrost masy i siłe

Następny temat

prośba o ocenę

WHEY premium