SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Calenka - nie poddam się.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1976 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19239
Myślę, że łatwiej by było napisać więcej gdybyś wrzuciła wypiskę z treningów i zrzut diety. Prowadź na bieżąco dziennik, a na pewno pojawią się komentarze.

Co do Biedronki, to nie mam nic przeciwko tylko po prostu chciałam wiedzieć, które mleko sojowe kupujesz. Odnośnie soi to tutaj na forum staramy się jej unikać. W opisie diety pojawiło się mleko sojowe w dwóch posiłkach, wiec można to uznać za częste spożycie. Dodatkowo to mleko jest słodzone, więc wydaje mi się, że jesteś w stanie znaleźć lepszą alternatywę. Rozumiem ograniczenia budżetowe, bo sama też utrzymywałam się przez spory okres na studiach. Jednak mimo to jesteś w stanie znaleźć lepsze produkty :)

Co do śniadania, skoro nie masz czasu rano, przygotuj wieczorem. Zalej płatki owsiane na noc, zamiast mleka wrzuć jajo i będą mięc spoko konsystencję.

Odnośnie ćwiczeń to te opisy są mało konkretne "potem nogi wewnętrzne partie mięsni obciążenie 1,5kg". Co ty robisz z tymi nogami, obciążenie 1,5kg? Czujesz to?

Zmieniony przez - closetmonster w dniu 2015-03-24 15:48:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 358
Czuję, ale mogłabym więcej, tak poradził mi trener. Weszłam do siłowni i zapytałam się co robić. Nie wiem jak nazywają się maszyny na których ćwiczę, dlatego bez nazw. Postaram się opisać:




Nogi: siadam i pod obciążeniem rozchylam i łączę nogi i tak 25x 4 serie i czuję, ze pracują tutaj wewnętrzne mięśnie ud. Potem przechodzę na drugą maszynę i wygląda to niemal identycznie, tylko że inaczej kładzie się nogi i pracują mięśnie zewnętrzne. Robię też coś takiego, że siadam i odpycham się obunóż od sciany uginając nogi, nie prostując. tutaj 10kg obciążenie i też tyle samo serii i powtórzeń. Prościej byloby gdyby te maszyny normalniej się nazywały. Szukałam i nie znalazłam nazw, a dla osoby która jest tam, pierwszy, drugi, trzeci raz to całkowita nowość.

Zmieniony przez - Calenka w dniu 2015-03-24 15:57:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1976 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19239
No na pewno mogłabyś więcej. Jesteś pewna, że to jest 1,5kg bo nie wiem czy na maszynach są nawet takie małe obciążenia. Zapoznaj się z atlasem, żebyś orientowała się w ćwiczeniach skoro nie wiesz jak opisać ćwiczenia:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Trening dla zielonych: https://www.sfd.pl/-t803543.html. Zalecany dla początkujących i sama teraz zaczynam 5 tydzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 358
Ha już wiem!!! to to: Przywodziciele na ginekologu i Odwodziciele j.w. oraz Prostowanie nóg siedząc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1976 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19239
Tak myślałam. Z twojego machania nogami 4x25 to nic nie będzie.Weź ten trening dla zielonych i spróbuj z porządnym obciązeniem. Bo teraz to szkoda Twojego czasu na siłowni. Powalcz z ciężarem i zobaczysz jak Twoje ciało będzie silniejsze z każdym tygodniem :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 358
Wielkie dzięki. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 358
Hej. :) Prezentuję dzisiejszą michę. Jedzonko mam w pojemniczkach wszystko przyszykowane. Przy okazji - ciężko mi bardzo podbijać kalorie, przy takiej ilości - czuje się naprawdę porządnie najedzona. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Warzyw nie powinnaś wliczać (poza korzeniowymi i strączkami), za to jeśli faktycznie tylko tyle ich zjadłaś to za mało. 500-750g co najmniej powinnaś zjadać - tego ogórka to sobie wsuwaj do kanapek (ale nie parę plasterków tylko w słupki krój i chrup), a do obiadu dorzuć np. sporą porcję brokułów czy sałatki. Aż trzy posiłki to kanapki, więc zjadasz dużo sklepowego chleba, który za dobry nie jest (chociaż jeśli to ten z biedronki ciemny to jeszcze ma w miarę skład), plus jakieś serki i szynki, z tych najlepiej całkiem zrezygnować (lepiej zrobić własną pastę na bazie jajek i upiec mięso).

Rozumiem, że na uczelnię najłatwiej zabrać kanapki, ale przynajmniej ten wieczorny posiłek mógłby być inny. Jesz jajka? Są bardzo wartościowe, a ja mam taki fajny patent na jajka sadzone z dodatkami, ekstra sprawa na drugie śniadanie albo kolację: wrzucasz na patelnię pomidory albo inne warzywa (mieszanki też spoko) i wsypujesz trochę kaszy/ryżu (można ugotować wcześniej na kilka dni i dosypywać tyle, ile brakuje węgli w bilansie), a jak to się odpowiednio zagrzeje (czas zależy od warzyw) to wbijasz jajka i smażysz na małym ogniu pod przykryciem. Da się łatwo zrobić tak, żeby żółtko się rozpływało, wtedy super sobie polać takim żółtkiem warzywa i kaszę :D

A wody dużo pijesz?

I jeśli chcesz oszczędzić kasy to zaprzyjaźnij się z podrobami i sezonowymi warzywami (w tej chwili polecam surówkę z białej kapusty z marchewką i jabłkiem - pyszna taniocha, można szamać kilogramami ;)

Zmieniony przez - Kry-cha w dniu 2015-03-26 14:33:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 358
Jem jajka, uwielbiam jajka! kiedyś zawsze z majonezem teraz wcinam z keczupem i jakoś z tym żyję, ale nie było łatwo. :D Łącznie płynów wypijam całe mnóstwo, samej czystej wody około 1,5l w dzień bez treningu i około 2,5 w dzień treningu, do tego zielone herbaty z cytryną, czarne herbaty z cytryną, kawa z mlekiem, oczywiście wszystko bez cukru. Cukier odstawiłam całkowicie i mój organizm tak się tym przejął, że teraz jak nawet wezmę łyka napoju słodkiego to mnie odrzuca i zastanawiam się, jak mogłam to w ogóle pić? Oczywiscie że chcę zaoszczędzić, nie jest łatwo wynajmować pokój studiować i dorabiać w weekendy i jeszcze trenować! Bardzo wspiera mnie mój chłopak który czasem przygotuje mi coś do jedzenia, też zaczął zmieniać opony z zimowych na letnie! :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 358
Co do warzyw, ostatnio kupiłam sobie warzywa mrożone, była brukselka, fasola szparagowa, marchewka, groszek, kalafior naprawdę starałam się to zjeść, ale totalnie mi nie smakowało, a przecież nie o to chodzi, żebym w siebie wmuszała. Uwielbiam paprykę, ogórki, pomidory, sałatę, same najmniej wartościowe warzywa - wiem. Nie wiem jak przekonać się do warzyw gotowanych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rekompozycja ciała

Następny temat

Nauka jedzenia od podstaw...

WHEY premium