SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak zmęczenia

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 637

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ćwiczę amatorsko od ok roku na siłowni. Przedtem wykonywałem ćwiczenia w domu i chodziłem na basen. Na początku wystarczyło że zrobiłem 100-300 brzuszków kilkadziesiąt pompek, poszedłem na basen i miałem aż halucynacje ze zmęczenia. Udało mi się schudnąć ok 30 kg dzięki takim treningom i od ok roku nie jestem wstanie zmęczyć się tak bardzo jak wtedy. Pierwsze dni na siłowni to były ostatnie ciężkie treningi. Po kilku miesiącach znowu się przyzwyczaiłem i problem powrócił..
Próbowałem już prawie wszystkiego czasem spędzałem 3 godziny na siłowni i po odpoczynku ew. kawie mogłem znowu ćwiczyć. Nie ukrywam ze jest to irytujace.(kiedys zmeczenie było na tyle duze że nawet jak wypiłem kilka kaw nie byłem wstanie przebiec nawet metra) Wystarczy że raz nie pójdę na trening i czuje tak jakby mrowienie w mięsniach i nie mogę wytrzymać muszę iść ćwiczyć.
W czasie wolnym dla testu ćwiczyłem codziennine po kilka godzin + basen i rower i zawsze bez względu na ciężki trening nie byłem wstanie się zmęczyć. Tzn czułem zmęczenie ale spowodowane raczej długim lekkim wysiłkiem niż to o co mi chodzi. Większość czasu marnuje na długi trening bo nie mogę się szybko zmęczyć.. Ćwiczę głównie dla ..(przepraszam za infantylny wydźwięk) uczucia zmęczenia i oprawionego samopoczucia dlatego zależy mi na maksymalnym i wyczerpaniu po wysiłku.
Siła kondycja i nawet masa(!) szybko sie zwiększają ale to nic nie zmienia..
Plan treningowy zmieniam co jakieś 8 tygodni. Ćwiczyłem FBW a potem splitem. przed każdym treningiem biegam 330-40 min).

Czy jest to normalne i nigdy nie będe wstanie osiągnąć tak intensywnego zmęczenia jak wtedy kiedy byłem otyły?

Proszę o krótka odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 3408 Wiek 2 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30270
Otyłość wpływa na wiele procesów w tym wydolność tlenową, jeśli poprawiłeś zdecydowanie swoją wydolność to nie dziw się że nie czujesz już tak morderczego zmęczenia jak kiedyś. Nie widze w czym jest problem bo kompletne zmeczenie nie jest wyznacznikiem dobrze zrobionego treningu, są dni kiedy jest ono wieksze są dni kiedy jest mniejsze, wszystko zależy od kondycji diety trybu życia i kilku pomniejszych czynników. Coraz mniejsze zmęczenie to chyba powód do zadowolenia bo można przysłowiowo "podnosić poprzeczkę".

Gdy wyjmiesz zawleczkę, granat przestaje być twoim przyjacielem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zwiększ obciążenie, oraz wolniej wykonuj powtórzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 407 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29449
Powinieneś się cieszyć z takiego stanu rzeczy, prawdopodobnie masz dobrą dietę i szybko się regenerujesz. Zaplanuj kolejny plan tak by wykonywać więcej superserii, odpowiednia ich ilość wyczerpie każdego, nawet najtwardszego zawodnika.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kickboxing czy mma

Następny temat

Ile odszkodowania?

WHEY premium