SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak efektów - co zrobić?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Zapotrzebowanie wyliczysz z tego https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Chybna że wiesz że na masie miałeś nadwyżkę 300 kalorii to obetnij o te 300 kcal

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 234
Ja miałem wyliczane kcal na podstawie wagi 83 kg i przytyłem do 85.5 kg i teraz wychodzi mi 3430 kcal, a ogólnie trzymałem się ciagle 3300 kcal. Z makro wyliczyli mi tylko białko. Muszę znaleźć jeszcze żeby wyliczyć węglowodany i tłuszcze. Czyli ile obciąć z tego prawidłowego zapotrzebowania dla mnie (3430)? Czy mam zostać na tym punkcie zerowym ?


Zmieniony przez - olo966 w dniu 2021-04-06 21:03:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
jak na tylu masujesz to myslę że okolice 2800 mozesz startować 2-2,5 g białka(białka bym się trzymał wyższego przedziału) 0,7-1 g tłuszczy reszta weglowodanów.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 234
Białko - 213g,
Tłuszcz - 60g,

Te węglowodany jak obliczyć? Bo obliczanie tego całego makro jest dla mnie jeszcze nie do końca zrozumiałe jak tym balansować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
W takiej sytuacji ciężko brać je na poważnie pod uwagę. Zdecydowanie pomiary wykonywać należy rano na czczo. Zaobserwować można jednak, że efekty są bardzo dobre. Jeżeli to prawda, że obwód w pasie spada, a obwody w klatce piersiowej, udzie i ramieniu idą w górę, to wręcz niespotykane. Redukujesz tkankę tłuszczową, jednocześnie budując masę mięśniową. Gdyby rzeczywiście pomiary te realnie oddawały uzyskany wynik, to osobiście bym nic nie zmieniał i trzymał się dalej takiej ilości kalorii i treningu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 234
Pomiary zazwyczaj były o tej samej porze i robione wręcz w tych samych miejscach. Mój trener jak miałem go do niedawna pisał aby zrobić jeszcze z 3 tyg masy, a potem lekko się wyciąć przez 2-3 tygodnie i znów masa. Co Wy uważacie? On tez był zdumiony, ze zachodzi u mnie takie coś. Dokładniej to przeanalizuje i prze miesiąc co tydzień rano zrobię pomiar. Mogę wrzucić moje zdjęcie jak zaczynałem dla porównania. - Może ono coś Doda do sprawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
masz masę 86.

Powiedzmy że niech to będzie zapotrzebowanie 2800
1g białka = 4 kcal
1g węgli = 4 kcal
1g tłuszczy = 9 kalorii

białko 86 x 2.3 = 197,8 niech będzie 200g x 4 to masz 800 kalorii
tłuszcze 86 x 0,8 = 68,8 zaokrąglając 70 g x 9 = 630 jak dasz 1g na kg masy bedzie więcej tłuszczy a mniej węgli

2800 - 800 - 630 = 1370 na węgle /4 = 342 g węgli ~340 g
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 234
Dziękuję bardzo.
Teraz tylko zastanawiam się czy robić tą redukcję czy jednak jeszcze z miesiąc zostać na masie żeby dokładniej zaobserwować efekt.


Zmieniony przez - olo966 w dniu 2021-04-07 20:42:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Tak jak pisałem. Teoretycznie, z obecnego poziomu tkanki tłuszczowej, warto redukować nisko, po to, aby później budować lepszej jakości mięśnie. Patrząc jednak pod kątem uzyskanych efektów i tego, że jednocześnie budujesz masę mięśniową i redukujesz tkankę tłuszczową z to zdecydowanie nie należy nic zmieniać. Efekty są bardzo dobre i tego bym się trzymał w dalszym etapie treningów. Jedynie co warto zmienić, to wykonywane pomiarów obwodów ciała rano na czczo, a nie w ciągu dnia. Wtedy będzie to bardziej miarodajne.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 234
Już właśnie zacząłem to robić. Martwi mnie tylko, że od 5.03 niewiele zmieniły się obwody, a wzmocniłem trening i dietę tez trzymam. :(
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bulk na redukcji?

Następny temat

Czy da się schudnąć z brzucha bez deficytu kalorycznego?

WHEY premium