SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boks i Kick-boxing. Różnice w technice?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11444

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
moment. Kompletnie nie tak. Wiadomo, że nie stoisz z nogami w jednej linii Jest noga wykroczna i zakroczna, ale chodzi o to, że w boksie stopy są ustawione pod kątem ok 45 stopni, a w kicku i MT na wprost lub wręcz "do środka", co daje właśnie frontalne ułożenie tułowia (technicznie jest oczywiście lekki skręt). Frontkicka unikasz choćby zejściem albo go przechwytujesz. Zapewniam Cię, że boksera boczna postawa nie uchroni

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 396 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8692
ok teraz się rozumiemy myślałem że chodziło Ci o coś innego ale teraz się już zgadzamy..a frontkick na boksera może Ci zjechać po jego cielie i możesz polecieć do przodu i dostać bombkę

Jak nie umarłeś to jesteś zdrowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
a po co miałbym mu sprzedawać frontkicka? Przecież boczna pozycja połączona z bokserskimi unikami przed sierpem aż się prosi o sierpa a potem yam sam khrum i okrężny prosto w kły Nie wspomnę o tym, że każdy rozsądny kopacz dbający o swoją szczękę będzie frontkickiem tylko dystansował a nie rzucał się do przodu. No i cudowny wynalazek na boksera: low kick. Wyłącz bokserowi nogi a zobaczysz co z niego zostanie

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 396 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8692
Wiem wiem.. i się zgadzam tak tylko z frontem dodałem. Oczywiście że to nie potrzebne z bokserem ale to tylko taki przykład był

Jak nie umarłeś to jesteś zdrowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Gorzej troszeczke, jak bokser jest dosyc kumaty w nogach i umie bronic sie (bloki, zbicia) przed atakami noznymi, wtedy jest dosyc duzy problem najczesciej...

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
zgadza się. Grunt to trzymać boksera na dystans, albo w MT zejść do klinczu. W pół dystansie z bokserem może być lekko przesrane

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 396 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8692
nawet bym stwierdził, że bardzo przesrane.. dla mnie klincz to podstawa z bokserem bo wtedy są nikłe szanse że jest tak kumaty by się przed tym bronić...

Jak nie umarłeś to jesteś zdrowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
walczyliście kiedyś z bokserem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
ja tak, aczkolwiek wtedy jeszcze nie trenowałem MT tylko kicka. Generalnie ratowało mnie właśnie dystansowanie Teraz szedłbym w klincz

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
ja bym obalał
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Barseghyan Polakiem (zapasy)

Następny temat

POMOC DLA EMILKI!!!

WHEY premium