SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bjj a Judo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6614

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 714 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16545



tu jest link do końcówki walki

„Chociaż jak już pisałem nie chodziło w rzadnym wypadku o próbe pokazania że judo jest lepsze” dokladnie, tu nie ma lepszego i gorszego
„Ale za to są rzeczy proste i skuteczne” w bjj stosuje się wejście w nogi i parę podcięć ewentualnie- proste i skuteczne , tylko nie zawsze wystarcza dlatego przeciętny Judoka będzie lepiej obalał niż przeciętny Bjjowiec.

Więc taki stuprocentowy typowy bjjowie to nie jest- zapewne trenował z niejednym zapaśnikiem i Judoka obalenia , zresztą wydaje mi się ze każdy kto reprezentuje sobą wysoki poziom czy to w Judo czy w Bjj miał doczynienia z jednym i drugim i każdy może ich zaszufladkować wedle swego widzimisie chociaż i tak jest to niepotrzebne,

„i może miłością własną )” co jak co ale Rickson miał nieopisane pokłady owej miłości


sorrywlasnie szczailem ze byl remis bo nikt nikogo nie poddal, ale i tak przy normalnych zasadach wygralby przez decyzje joshide tylko gong uratowal, royce na plecach, totalny brak sił...

Zmieniony przez - pampuch w dniu 2010-10-11 23:05:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7
Wiem że temat praktycznie rozwiązany, ale moim zdaniem początkowo repertuar technik zarówno w bjj jak i judo był dość podobny ostatnio wpadła mi w ręce książka "Ma Methode de Judo", Mikonosuke Kawaishi rok wydania 1960 z której wynika, że parter w judo był o wiele bogatszy niż wielu uważa. Większość z tych technik jest obecnie zabroniona podczas zawodów a nawet randori .
Proszę zwrócić uwagę na techniki(rysunki i opisy pochodzą z w/w książki), które są moim zdaniem na tyle zbliżone do bjj, że warto je przedstawić w tej dyskusji.
http://judoinfo.com/leglocks.htm
http://judoinfo.com/kubiwaza.htm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 210
a poza tym - w judo nie ma az tylu rzutow, ktore mozna wykonac nie trzymajac za judoge ; wiekszosc jest przeciez z chwytem za kolnierz itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 202 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3428
Obiektywnie patrząc to w BJJ bez Gi już też nie polatasz tak jak z Gi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6671
kimura wywodzil sie niby z kosen, a na pewno cwiczyl z nimi i startowal na zawodach na zasadach kosen judo

walka joszidy z rojcem druga jest na zasadach mma a pierwsza byla zdaje sie tylko an zasadach sportow chwytanych w gi, alsnie po to by zolci mogli sobie popatrzec na judo vs bjj

i wlasnie stare judo kodokan mialo w swoim repertuarze dzwignie na nogi i inne bajery (przyklad mifune) wskakiwanie do gardy latajace trojkaty( tu chyba tsuname "sankaku(trojkat)" oda)
generalnie chodzi o to ze kiedys judo silnie przenikalo sie z innymi stylami jiu jitsu i tam byly rozne techniki bili sie tez pewnie na innych zasadach, nie wiem na jakich i pewnie tez kawaiszi wywodzil sie zjakiegos innego stylu bo cos mi sie obilo o uszy ze jego styl nie zawsze bylo kreslany jako judo

z tego co sie dowiedzialem ten co pierwszy cwiczyl u maedy (karlos?) cwiczyl u niego krotko, i maeda pzekazal mu jakies tam zalozenia ale niby wpoil mu system treningu oparty na sparingach z przeciwnikami roznych styli. Chodzilo niby o to ze maeda postrzegal swoj styl jako system samoobrony wiec z zalozenia do konfrontacji "ulicznych". jego taktyka miala polegac na lowkikach, frontach lokciach obaleniu i poddaniu.

to co wyroslo z gjj to moim zdaniem dlatego ze oni po prostu cwiczyli miedzy soba(bracia) i tez otworzyli wlasny klub gdzie nikt z judo ich nie uczyl.

co do walki rojsa z joszida i dostepnosci technik bjj. judo tez jest dostepne lol

co do stojki riksona na necie jest filmik jak on pojechal sparowac do amerykanskich judokow i rzucal ich a potem jeszce poddawal
po prostu byl lepszy, nie bylo lepsze gjj, on byl lepszym zawodnikiem

slyszalem kiedys, choc nie umiem tego potwierdzic ze ktos z rodziny gracie zajal kiedys 3 cie miejsce na mistrzostwach brazylii w judo, czyli an judockich zasadach itd, wiec jesli to prawda to ladnie

dla mnei oznacza to tyle, ze oba style przenikaja sie a roznice wynikaja z sada na zawodach i o ile judo w sportowej formie traci wiele z realnego(skutecznego) stylu o tyle bjj tez to czeka

tak to widze kurfa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Był w vale tudo koleś od kodokan judo - Christophe Leininger. Wprawdzie nie odniósł większych sukcesów, ale młody to on zbyt bardzo nie był, jak zaczynał w tym walczyć.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6671




http://mmatrainingworkoutsonline.com/mma-fight-videos/ufc-13/guy-mezger-vs-christophe-leininger/

skad masz informacje ze ten koles byl z kosen??
on byl slaby
jego maxymalnym osiagnieciem bylo 3 cie miejsce raz na us nationals

Zmieniony przez - gallimim w dniu 2010-12-22 18:45:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6671
on byl slaby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Owszem.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Fragment bardzo ciekawego wywiadu z Jonem Blumingiem (całość znajdziecie tu: http://www.triada.info.pl/46,strona.html) :

BLUMING:
"Tak, to prawda, ale moim zdaniem za bardzo chwalimy Gracies; oni nie wnieśli niczego nowego. Gdyby oni zmienili zasady i wolno byłoby uderzać i kopać mając jedno kolano na macie, byłoby zupełnie coś innego. Widziałem coś podobnego takiego w Tokyo - gdzie jeden z rodziny Gracies przegrał z kick-boxerem.
... Wiedząc, że skoro kolana ma na macie, jego przeciwnik nie ma prawa go uderzyć. Oczywiście uczyłem ich tych stylów. Korzystałem z tych technik w Kodokanie parę lat temu, kiedy Gracie był jeszcze w pieluchach. W każdym stylu można się nauczyć nawet tego, czego się nie powinno robić. Proszę mnie źle nie zrozumieć, ja nie najeżdżam na Gracies, dobrze robią, że wystawiają swoje techniki na pokaz, co przynosi im zysk (...)"

Co o tym sądzicie? Polecam resztę wywiadów, tak przy okazji.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konferencja prasowa III Warszawskiego MFSW

Następny temat

Seminarium wushu sportowego w Warszawie 30- 31.10.2010.

WHEY premium