SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bioster azotowy - Arginina

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1913

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29
Witam, mam pytanko czy booster azotowy to aminokwas endogenny i jaka jest jego rola w odnowie biologicznej.

A druga sprawa czy umie ktoś odpowiedziec na takowe pytanie:

,Jaką dietę zastosujesz u sportowca w sportach walki w okresie miedzy treningowym, podaj przykładowy jadłospis"

Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3357 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19536
Każdy aminokwas może być podawany z zewnątrz, nawet endogenny, arginina ma specjalne właściwości-dlatego też jest wyjątkowym suplementem.

[][][]--140kg--[][][]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 196 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11048
Dieta zależnie od celu, może być zbilansowana, bądź z dodatnim (masa) lub ujemnych (redukcja) bilansem kalorycznym.

A co do samej l-argininy... to aminokwas endogenny. Rozszerza naczynia krwionośne co powoduje szybszy transport substancji odżywczych do komórek, stymuluje hormon wzrostu, przyśpiesza regenerację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 196 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11048
Małe sprostowanie, arginina to aminokwas egzogenne!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29
no właśnie Bioster azotowy= arginina. Według książek z biochemi i internetu arginina jest aminokwasem egzogennym czyli czymś co musi być dostarczane ze środowiska do organizmu. Jaka w tym logika?? Nagle bioster azotowy to aminokwas endogenny czyli coś co organizm sobie sam wytwarza?? Jak mi to wyjaśnisz dokładnie to będę Cię nosiła na rączkach, bo przez te pytanie nie zdałam egzaminu i muszę iść na dopytkę!

A pytam o to
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29
Moje pytanko na egzaminie brzmiało jaka rolę w odnowie biologicznej człowieka pełnią aminokwasy endogenne. W notatkach od tej kobiety która przeprowadza egzam było napisane że Arginina = bioster azotowy to aminokwas endogenny. zgłupiałam na maksa!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3357 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19536
Arginina jest w zasadzie aminokwasem pół egzogennym-organizm wytwarza argininę, ale nie w wystarczającej ilości.

[][][]--140kg--[][][]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29
Czyli na pytanie Rola w odnowie biologicznej aminokwasów endogennych mogę użyć za przykład Bioster Azotowy, tak KOTC? Rozumiem że rola tego specyfiku na człowieka podana przez Ząbek22 jest dobra?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3357 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19536
To jest temat jakiejś pracy? W sumie większą rolę odgrywają w tej odnowie aminokwasy rozgałęzione-należące do egzogennych, a co do przykładu lepszym będzie suplement aminokwasowy, booster azotowy-też może być poprzez działanie rozszerzające naczynia, poprawiające cyrkulację krwi-powodujące lepsze odżywienie mięśni.

[][][]--140kg--[][][]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29
a więc to nie jest temat pracy lecz temat pytania na egzaminie ( jaka rolę w odnowie biologicznej człowieka pełnią aminokwasy endogenne). Po egzaminie pani dr nakierowała mnie na suplementy, ale dokładnie nie powiedziała jakie! Powiedziała, że na zajęciach mieliśmy podany przykład aminokwasu endogennego. W notatkach mam tylko takie odżywki: proteinowa (egzogenna), Gariner (Węglowodanowa- egzogenna), Carbo( Weglowodanowa- egzogenna), BCAA ( aminokwasy rozgałęzione chyba egzogenne), L-karnityna (egzo i endogenna ale to nie aminokwas) Argininę= Bioster Azotowy ( podpisany jako endogenny aminokwas) oraz Tribulus Terestris (jakaś roślina produkująca saponiny). Co byś wybrał na moim miejscu jako typ aminokwasu endogennego???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3357 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19536
Nic z tego, odżywka białkowa-to zbiór aminokwasów (cegiełek) tworzących białko (dom), coś kiepsko z tą wiedzą. Właściwie nie ma odżywki złożonej tylko z endogennych aminokwasów-mijałoby się to z celem, ewentualnie takim preparatem może być L-glutamina-jednak według badań nie działa, ale myślę, że spokojnie można ją wymienić jako aminokwas pomagający w regeneracji, endogenny.

[][][]--140kg--[][][]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29
Temat odzywek jest dla mnie całkowicie nieznany, a i nie zamierzam z nimi pracowała! to przedmiot na studiach, który muszę przejsc. Nic nie mogę podać L-glutaminy bo nawet jej nie miałam na zajęciach. Trzymam się notatek że Arginina, Booster Azotowy to aminokwas endogenny (co mi nie za bardzo pasuje jak aminokwas endogenny może być podawany w postaci odżywki z zewnątrz)i odpowiedz na pytanie z mojego egzaminu! miejmy nadzieję że zaliczę!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jaki spalacz?

Następny temat

BCAA- dni nietreningowe...?!

WHEY premium