SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 806

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 804
Witam
Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze odżywki przy treningu na masę. Przeczytałem wiele tematów, wszędzie były doradzane różnego rodzaju odżywki i trudno mi jest się zdecydować. Dlatego też postanowiłem założyć własny temat z nadzieją, że doradzicie mi dokładnie co do mojej osoby, jakie odżywki powinienem stosować.
Diety jeszcze nie mam, ale wiem, że powinna być i na pewno przyłożę do tego uwagę i bez niej na pewno nie zacznę suplementacji. Trening mam typowy na masę.
Mam:
Wzrost - 190cm
Waga - 87kg(bardziej tłuszcz niż mięśnie, ale poradzę sobie ze spaleniem tego)
Staż treningowy - 6 miesięcy z krótkimi przerwami
Dietę planuje zrobić nisko-tłuszczową, ponieważ moim celem jest nabranie czystej masy mięśniowej - i to jest właśnie mój cel.
Pojęcie o siłowni mam dosyć spore, teraz tylko brakuje jakiejś odżywki. Mięśnie już nie rosną tak szybko, jak na początku.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
teraz tylko brakuje jakiejś odżywki - nie odżywki, a diety.

Póki jej nie posiadasz, białko z prochu zbędne.

Jest to substytut pożywienia - sproszkowany kotlet, którego używasz gdy nie możesz dostarczyć odpowiedniej ilości białka ze zwykłego jedzenia, nic więcej.

Tłuszcz w diecie również jest potrzebny, a dlaczego to Ci google już dopowie.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 804
Dlatego też napisałem, że dietę na pewno ułożę i bez niej nie zacznę suplementacji. Mniej więcej orientuje się co powinienem jeść(trochę mniej orientuje się w jakich ilościach) i w przeciągu kilku dni postaram się ułożyć sobie dietę i wstawię ją na forum do oceny i ewentualnej poprawy.
Chciałbym tylko, żeby ktoś mi doradził jakie białko i ile go kupić(cena raczej nie gra dużej roli). Potem to białko wpasuje w dietę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w takim razie pomyliłeś kolejności.

najpierw ułóż dietę bo może się okazać że białka w ogóle nie będziesz potrzebował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
j/w

Nic nie zastąpi normalnego pożywienia.

To ile będziesz go potrzebował zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i tego jak dobra będzie Twoje dieta.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 804
Ok, dzięki. Zdecydowałem, ze chwilowo wstrzymam się z białkiem i ułożę sobie dietę w miarę moich możliwości(pieniężnych i czasowych). Dodam tylko, ze rano jakoś nie mogę przyswoić śniadania, więc czy będę mógł przy diecie zastąpić to białkiem(czytałem, że to dobre rozwiązanie)?

Żeby nie robić dodatkowych tematów to napisze tutaj. Zebrało mi się trochę tłuszczu na brzuchu(głownie) i chciałbym to spalić, ale zarazem przy tym nabierać masy mięśniowej. Postanowiłem wiec, że będę biegał codziennie rano po około 30-45 minut przed śniadaniem(dopiero tak od kwietnia). I tu moje pytanie. Czy to nie zaszkodzi mi w budowie masy mięśniowej? Może trzeba będzie brać BCAA? Napiszcie co o tym myślicie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 390 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6418
nie biegaj na czczo - będziesz palił mięcho. Jesli masz zamiar biegac z samego rana to potrzeba bcaa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 804
Ktoś jeszcze się wypowie? Chciałbym się dowiedzieć jakieś szczegóły na ten temat.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HMB - Pytania

Następny temat

PROSZE O POMOC PRZY WYBORZE SUPLEMENTACJI

WHEY premium