SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Batony proteinowe domowej roboty

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 33058

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
a ile w lodówce ma stać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1256
Ja zrobiłem kolejną porcję wczoraj wieczorem i dziś zaczynam je szamać, ale myślę że spokojnie można je jeść po 2-3h. Po prostu muszą lekko zastygnąć, żeby nie rozpadały się w rękach.

Swoją drogą zrobiłem je wczoraj nieco inaczej. Roztopioną czekoladę wylałem na folię aluminiową(na błyszczącą stronę arkusza), rozprowadziłem na kształt prostokąta, na to nałożyłem masę i wyrównałem i całość poszła na noc do lodówki. Rano pokroiłem na paski. Jest przy tym mniej roboty i paprania się niż przy formowaniu każdego batonika osobno.






Zmieniony przez - tomek_3m w dniu 2013-06-05 08:46:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 363 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14745
smakowite, choć ja zrobiłem "podstawową wersje" ale i tak niebo w gębie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
A jak to powinno wygladac jest twarde tzn czy nie rozlamuje sie w dloniach
Bo jak ja zrobilem to wog nie chcialo sie polaczyc caly czas batony byly takie plynne nie dalo rady wziac w dlon
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1256
No jest to dosyć gęste, ale łamie się w rękach. Ten spód z czekolady w zasadzie utrzymuje całość. Jak pokroisz na mniejsze kawałki lub uformujesz krótkie batoniki, to ramię siły grawitacji na końcach batona będzie na tyle małe, że nie powinien się złamać ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
Czyli tak naprawde czekolada i odzywka bialkowa jest nie zbedna zeby sie nie lamalo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1256
No i odpowiednio długi czas w lodówce, ale ten będzie na pewno zależał od proporcji. Spróbuj robić to etapami dodając po trochę mleka(a nie od razu całość z przepisu). Jak wszystko wymieszasz, to zostaw na jakieś 15 minut, żeby płatki i otręby wszystko wciągnęły i sprawdź czy konsystencja Ci odpowiada. Jeśli jest za suche i się rozpada - dodaj znowu trochę mleka, zamieszaj, odczekaj 15 minut i tak w kółko. W końcu trafisz z proporcjami i najlepiej je sobie wtedy zapisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
Naszla mnie ochota na batony ale bialko mi sie skonczylo i boje sie ze nie wyjda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1256
No to może spróbuj zagęścić siemieniem lnianym, albo zmiel płatki owsiane w młynku do kawy, to też powinno całość posklejać. Eksperymentuj, jak nie wyjdą to jedz łyżką :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
Ale biakko nadaje fajnym smak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Omlet z twarogiem i platkami owsianymi klika pytan

Następny temat

Zdrowe hamburgery

WHEY premium