SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BJJ trudność???

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2621

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Witam, od 3 lat trenuję boks, jednak od jakiegoś czasu nachodzi mnie myśl żeby dołożyć do boksu jeszcze parter. Mam teraz okazję zapisać się na bjj. I tu pytanie. Jestem laikiem jeśli chodzi o grappling i jest to dla mnie czarna magia w sumie, ale wydaje mi się że bjj jest o wiele trudniejsze od nauki od boksu. Nie chcę zaprzestać ćwiczyć boksu a chciałby dorzucić tak ze dwa treningi bjj na tydzień. Czy to nie za mało? Może są tu jacyś bokserzy którzy trenuję także bjj i się podzielą spostrzeżeniami?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 595 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7766
raczej wiekszosc osob łaczy stojke plus parter... zacznij trenowac to sie przekonasz jak Tobie nauka wchodzi kazdy jest inny, wiec nie ma reguly! z dwa treningi traktujac jako uzupelnienie powinno wystarczyc, jak dasz rade to zwiekszaj liczbe treningow;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 228 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2896
Ja trenowałem 4 lata tkd, ale postanowiłem się przepisać, na BJJ, też byłem totalnie zielony, ale jakoś daje rade, do tego dołączyłem boks :), więc próbuj próbuj ! może akurat będziesz się dobrze w tym czuć.

"Miej przed sobą zawsze słuszną drogę"

gen. Choi Hong Hi [*]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
2 treningi wystarczą, raczej przy tej ilości nie ma szans na jakieś osiągnięcia, ale dla siebie tak jak Ty chcesz jako uzupełnienie jest w sam raz

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3680 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13048
Ja zaczynałam od boksu a od pół roku ćwicze też bjj
Powiem Ci szczerze że boks trenuje się o wiele łatwiej, ponieważ w bjj masz różne techniki, czeto takie że jak widzisz je pierwszy raz to nie wiesz co sie stalo i jak to trener wogóle zrobił natomiast po pewnym czasie jak opanuje się podstawy to już jest łatwiejfajnie jest zacząc trenowac z kimś o większym stażu, bo będzie mógł Ci pomóc
Bjj dobry wybór wkońcu trzeba byc wszechstronnym

Brazilian Jiu Jitsu
Warning: Choking Hazard

"Sport to połamane kości a nie twarz w reklamach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
no bjj obciazajacy to fakt - stawy bola - ja jestem ektomorfikiem wiec czulem je zawsze po sparach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 202 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3428
A jak ektomorfizm wpływa na stawy? Ja też jestem ektomofikiem, ćwiczę od roku i nie mam problemów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
no u mnie lamanie czulem w roznych stawach - glownie lokiec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
A jak z kolanami, bo akurat tu mam problem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Jeśli masz problemy z kolanami, to na początku na pewno zaczną bardziej boleć, bo jednak jest sporo pozycji, gdzie kolana są obciążone (np. w klęku) bądź znajdują się w nieco nienaturalnej pozycji (np. ruchy skrętne, przeprost), ale po pewnym czasie, gdy stawy zaadaptują się do nowego rodzaju wysiłku i ruchu powinno być już lepiej. Podobno boks bardziej obciąża kolana, niż bjj.

A dwa treningi w tygodniu, jeśli chcesz ćwiczyć dla siebie i jesteś początkujący, w zupełności wystarczą.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
mi kolana jedynie obtarlo i przez to troche dostaly, natomiast dzwigni nikt nie stosowal i mnie same w sobie nie bolaly, wiadomo moze tylko przy rozbijaniu gardy lokciami albo czyms takim.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czysta sila a sila uderzenia

Następny temat

***Dz*wki, koks i tajski boks*** Uderzaczy spam nr 7 %-)

WHEY premium