SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w kolanach

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 987

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1107
Witam, tak jak w temacie. Czuje ból w kolanach przy robieniu przysiadów ze sztangą na barkach. Ból z upływem czasu nasilał się i teraz boli przy zwykłych przysiadach. Czuć ze kolana są gorące. Zrezygnować na jakiś czas z tego ćwiczenia albo ogólnie z ćwiczenia nóg? Czy też może zastąpic te ćwiczenie jakimś innym lub spożywać jakiś środek? Z góry dziękuje za odpowiedź :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Jak z techniką ? Jeśli ból się nasila to proponuje zrezygnować na jakiś czas i udać się do ogarniętego lekarza [ortopeda/fizjoterapeuta/rehabilitant] bo jak raz zepsujesz kolana to będziesz je czuł do końca życia.



Zmieniony przez - Viren w dniu 2013-07-30 21:30:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1872
Sounes też mam problemy z kolanami. Swego czasu nie mogłem zrobić nawet jednego przysiadu bez sztangi (tylko ciężar ciała). Smarowałem maściami czasem pomagało czasem nie. Ostatni kolana przestały mnie boleć. Zaczęło się od tego, iż przed przysiadami robiłem 4-5 serii wyprostów nóg na maszynie w seriach 20-18-16-14-12 muszą to być serie na maksa, tak że jak zejdziesz z maszyny to ci się nogi trzęsą Podczas robienia przysiadów zero bólu (nogi porządnie rozgrzane). Początkowo siła słabo przy przysiadach, teraz jest ok, a i kolana bezpieczniejsze. Pozdrawiam...

Co mnie nie zabije to wzmocni!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1107
Technilka raczej jest ok. Trzymam sztangę nie na karku a na barkach. Klata wypięta, głowa trochę do góry ( nie ruszam nią). Stopy na szerokość barków, przylegają cały czas do podłoża. Schodząc kolana nie są wypychane dalej niż linia palców. Myśle że tak właśnie robie aczkolwiek mogą być małe niedociągnięcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1107
Z tego co piszesz rodzyn wnioskuje że muszę bardzo dobrze rozgrzewać nogi przed przysiadami. Zawsze przed każdym ćwiczeniem rozgrzewam mięśnie ogólną rozgrzewka tj. Walenie w worek, biegi, rozciaganie przed treningowe i oczywiście rozgrzewam tą partie którą zaraz będę ćwiczyć dwoma seriami .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 197 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2399
A jak z głębokością przysiadu ? Część osób nie schodzi za głęboko i dzięki temu mogą brać większe ciężary ,a to szkodzi kolanom.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1107
Na początku właśnie nie schodziłem za głeboko. Ale późiej wyłapałem to i staram się jak najgłebiej, aż tak że czuje prostowniki :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1872
Mniej obciążające dla kolan są przysiady ze sztangą trzymaną z przodu. Może tego spróbuj.

Co mnie nie zabije to wzmocni!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1107
Ojj to będę musiał zmniejszyc ciężary żeby poćwiczyć technike. Ale spróbuje ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1107
A tak już bedąc przy tym bólu. Nurtuje mnie kolejne pytanie. Nie wiem czy zadać kolejne pytanie ale może tutaj można też na nie odpowiedzieć. Czy w wieku 14 lat w ogóle mogę ćwiczyć u siebie w domu z cięzarkami? Czy może lepiej ćwiczenia z własnym cięzarem ciała. Jeśli tak to dlaczego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1872
Możesz ćwiczyć z ciężarami tylko pamiętaj o poprawnej technice!!!!! Jak coś zrąbiesz na początku to później będzie lipa. Trochę to dziwne, że już w tym wieku bolą cię kolana. Ja bym z tym poszedł do lekarza. U mnie pierwsze bóle pojawiły się po ładnych paru latach ćwiczeń i wiem, że powodem była kiepska technika niestety.

Co mnie nie zabije to wzmocni!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uda

Następny temat

TRENING DLA POCZĄTKUJĄCEGO

WHEY premium