SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból ramion

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1845

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 335
Witam

Zwracam się do Was z poradą, bo próby dociekania skąd bierze się mój ból dokłada mi tylko co raz więcej stresu co wcale nie pomaga.

Zacznę od początku bo być może wczesniejsze wydarzenia mają jakiś wpływ na dzisiejsze samopoczucie.
Od paru lat doskiera mi ból karku, który objawia się taka sztywnoscia i cieżkościa co zazwyczaj szybko mijało. Zadbanie o postawe, ruch to wszystko wpływało na szybszą poprawę. We wrześniu sie przeprowadziłam co wiązało się z kupnem nowego materaca, który z czasem okazał się jednak za twardy. Aktualnie czekam na nowy, lepszy i wydaje mi się że bardziej dostosowany do mnie. Wspominam o tym, bo zastanawiałam sìe czy spanie na zbyt twardym materacu mogło tak mocno mi dowalić i przyczynić się do tak szybkiego pogorszenia samopoczucia. 2 tyg po przeprowadzce zaczeły boleć mnie plecy w odcinku piersiowym do tego szyja, łopatki. Ból łopatek był tak silny, że odczuwałam to tak jakby ktoś przyłożył mi palnik do pleców. Piekło okrutnie. Zrobiłam przy okazji podstawowe badania krwi, zlecono mi Rtg odcinma szyjnego, które wykazało zniesienie lordozy szyjnej i w zasadzie nic więcej. Ból nie pozwalał mi funkcjonować, bo ani stojąc ani leżąc ani siedząc nie czułam ulgi poszłam do fizjoterapeuty osteopaty. Wizyt było 4 w odstępie tygodnia, 2 i 3 tygodni. Po pierwszej wizycie było odrobine lepiej ale ból powracał, a przy kolejnych gdzie chyba zastosował terapie manualną co nie było przyjemne okazało się na prawdę skuteczne, bo całe pieczenie jak ręką odjął. Z 3 i 4 wizytą była na prawdę poprawa. Zalecił wizyte raz na 3 miesìace. Po około 2 tygodniach od ostatniej wizyty zaczęłam odczuwać bóle ramion, pod obojczykiem jakby górnej części klatki piersiowej (ciężko mi opisać pochodzenie tego boli), ale nie występuje on gdy się nie ruszam. Pojawia się tylko przy określonych ruchach gdy ściągam ramiona wtedy czuję takie ciągnięcie w okolicach ramion, pod obojczykiem, barków. Tak jakby we wszystkich ruchach w ktorych te części ciała się rozciągają. To takie uczucie jakby wszystko było takie skurczone a gdy się zaczyna rozciągać to rwie. Czasami, ale noe zawsze przy głębszym wdechu, bo wtedy też następuje rozciąganie tych części. Ciężko mi to opisać. W skrócie boli jak ściągam łopatki, ramiona wtedy czuje takie rwanie jakby mięśni barków, ramion czy klatki. Sama nie wiem. Oczywiscie poszłam z tym problemem przed świętami raz jeszcze opisujac to jak najlepiej potrafilam, ale zrobił to samo co wcześniej i kazal wrócić za 3 miesiące mówiąc że wszystko ok(tylko że miałam wrażenie że odnosił się do wcześniejszego problemu i tu rzeczywiście jest poprawa), ale ten nowy ból nie przechodzi, a ja czuję sie zostawiona sama sobie. Myślicie, że to co zrobil wczesniej z tak spektakularnym efektem mogło jakoś wpłynac na te bóle które pojawiły sie teraz? Chociaż pojawiły się około 2 tyg po ostatniej wizycie u niego? Jutro idę na konsultacje do innego fizjoterapeuty chociaż boję się że niewiele na to pomoże, bo nie mam pojęcia gdzie jeszcze mam się z tym problemem zgłosić. Z góry dziękuję za dotrwanie do końca. Może ktoś spotkał się z podobnymi dolegliwościami i coś poradzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Ból rzutowany w tych miejscach może być spowodowany wieloma czynnikami , w takim razie obecnie kwestia odpowiedniego terapeuty oraz dostosowania się do jego zaleceń, jeśli chcesz daj znać skąd jesteś może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 160 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4534
Czesc,

RTG nie zawsze pokazuje wszystko - to jest bardzo podstawowe przeswietlenie.


Przed podjeciem wizyty i ewentualnych zabiegów u fizjoterapeuty, wykonał bym REZONANS MAGNETYCZNY kregoslupa - najwiarygodniejsze badanie, ktore pokaze kazdy nawet najdrobniejszy uraz.

Bez badania rezonansem magnetycznym, u fizjoterapeuty mozna sobie zrobic tylko wieksza krzywde…..


Pozdrawiam




Zmieniony przez - Polygon0606 w dniu 01/01/2019 22:22:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Polygon0606

Bez badania rezonansem magnetycznym, u fizjoterapeuty mozna sobie zrobic tylko wieksza krzywde…..



masz coś na poparcie tej tezy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 335
Na rezonans i tak potrzebuje skierowania, a jak na razie takiego nie mam :) Po dzisiejszej wizycie dowiedziałam się, że moze to być ból związany z napięciem tych miejsc przez postawe jaką przybieram czyli często zgarbioną tak w skrócie językiem laika. Może coś w tym jest. W pon mam następną wizytę, a jutro idę do ortopedy chociaż nie wiem czy to właściwy kierunek. Cały czas się tym martwie. Cały czas czuje taki rwący ból gdy naciągam te mięśnie. Szczególnie pod obojczykiem jakby nad lewą piersią. Trochę nad łopatka i w ramionach. Nie wiem czy to mięśnie, ścięgna czy co. Jutro zamierzam jeszcze wybrac się na basen jako taki start we wprowadzeniu jakiś dobrych rzeczy, które wpłynął lepiej na zdrowie. Chociaż nie wiem czy to pomoze akurat na to.
Na razie desperacko szukam jakiejś pomocy i liczę, że w końcu trafię na kogoś kto mi powie czemu boli i co z tym zrobić.


Zmieniony przez - Forfiter1988 w dniu 2019-01-02 22:35:31

Zmieniony przez - Forfiter1988 w dniu 2019-01-02 22:39:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 160 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4534
Rezonans magnetyczny to badanie po ktorym mozesz konsultowac sie z lekarzem, fizjoterapeuta itp.

Takie gadanie w ciemno bez badan nie przemawia do mnie.

Badania to podstawa.

P.S rezonans mozna zrobic prywatnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 160 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4534
Bez badania nikt Ci nic nie powie. Bedzie tylko gdybanie i miliony prob pomocy....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Czyli z każdą dolegliwością jaką będziesz miał pierw chcesz robić sobie rezonans ?

Po to przeprowadza się badanie kliniczne (testy funkcjonalne , palpacje , tzw czerwone flagi) itp. żeby uzyskać informacje o źródle pochodzenia dolegliwości
jeśli są niespójne lub występują czerwone flagi lekarz / fizjoterapeuta / osteopata poinformuje o potrzebie wykonania a większości przypadków będą zbędne

to że do Ciebie osobiście nie przemawia to nie znaczy żeby pisać stwierdzenia typu:
Bez badania rezonansem magnetycznym, u fizjoterapeuty mozna sobie zrobic tylko wieksza krzywde…..

a jeśli 'tak jest' to poproszę o źródło takich 'informacji'



Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2019-01-02 23:02:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 335
Wydawało mi się, że nawet prywatnie na badanie rezonansem trzeba mieć skierowanie, ale może się myle...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 160 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4534
Prywatnie nie potrzebujesz skierowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 160 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4534
BPL-G jezeli ta osoba miala RTG, wizyty u lekarzy, fizjoterapeutow i dalej jest w tym samym miejscu to ?
Sam jestem zawodnikiem BJJ od 15 lat i mam przepukline odcinka ledzwiowego i wiem jak wygladalo moje chodzenie od specjalisty do specjalisty bez konkretnego badania.
Chodzilem - wydawem kase i ? I nic.

Zrobilem prywatnie rezonans magnetyczny i ? I strzal w 10 !!!
Uszkodzony dysk z przepuklina. Zrobildm zabieg dekompresacji dyski i zyje dobrze i trenuje dalej.

Wiec nawiazujac do tego co pisze ta osoba, najlepszym rozwiazaniem jest rezonans. No chyba ze znasz lekarzy co widza przez skore....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 160 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4534
A to co napisalem ze bez badania rezonansem mozna sobie zrobic wieksza krzywde u fizjoterapeuty to prawda - mi nastawiali krehoslup, rozciagali, przekrecali i miliony rzeczy robili i nic !

Po badaniu rezonansem okazalo sie ze mam przepukline i tych rzeczy co mi robili fizjoterapeuci itp nie mozna wykonywac.

To jest tak jak z zapaleniem bakteryjnym gardla - zamiast zrobic posiew na bakterie i dac odpowiedni antybiotyk, to daje sie antybiotyk i albo sie wceluje albo nie. I potem pacjent leczy sie trzema antybiotykami i traci tylko zdrowie i kase.

Mysle ze rozumiesz co chce Ci przekazac....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zła postawa

Następny temat

Maść na bóle mieści, ścięgien, kloan itd

WHEY premium