SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa - co robić?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1039

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2122
Witam, Od 2 miesięcy ćwiczę na masę, w tym czasie przybrałem 5 kg i ze wszystkiego byłem bardzo zadowolony, do czasu, aż nie zaczął boleć mnie kręgosłup po treningu. Na początku ćwiczyłem planem:

3xtyg:
1.Przysiad
2.RDL
3.Ławka pozioma
4.wiosła
5.Wyciskanie żołnierskie
6.Podciąganie na drążku
7.Brzuch/Łydki

15x gryf, 15x 50%CD, 15x 75%CD, 12-15x 100%CD

Po miesiącu z górką przestałem sobie dawać radę z przysiadami i martwym na jednym treningu, zaczął się problem z regeneracją odcinka lędźwiowego. Rozdzieliłem przysiad i rdl: raz jedno raz drugie. Niewiele to pomogło, bo cały czas wychodziłem z treningu ze styranym lędźwiowym. Miarka się przebrała w ubiegłą sobotę, gdy nie byłem w stanie schylić się po zrobieniu przysiadów (i przez następne 2 dni). To normalne, że nawet przy przysiadach tak mocno pracuje ten odcinek? Nie wiem co teraz, zrobiłem sobie parę dni przerwy od treningów, ale wciąż lekko czuję kręgosłup. Nie chciałbym rezygnować z tych podstawowych ćwiczeń. Co jest przyczyną? Technika, zły plan dla mnie? W ostatniej serii robię 15x 60kg zarówno w przysiadach jak i w martwym. Staż 2 miesiące, wiek 20 lat, waga 87kg. Proszę o rady.

Zmieniony przez - malolacik92 w dniu 2013-03-28 16:47:08
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2160
a stosujesz odpowiednią technike ?? bo przy martwym ciągu to podstawa jeśli nie umiesz techniki zacznij od małych ciężarów bo możesz sobie styrać plecy nieodwracalnie.

NAJLEPSZYM SIĘ STAJESZ NIE RODZISZ !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2122
Wydaje mi się, że mam poprawną technikę, nigdy mi nie zwrócono uwagi, a patrzą jak to wykonuję trochę bardziej doświadczeni koledzy. Może poproszę trenera na siłowni, żeby się przyjrzał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2160


NAJLEPSZYM SIĘ STAJESZ NIE RODZISZ !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2122
Podbijam temat, to dla mnie bardzo ważne. Chyba część problemu leży w technice, bo postanowiłem zrobić dziś ostrożnie przysiady i starałem się je tak wykonywać, żeby czuć tylko nogi - pomogło, lędźwiowy mnie nie rozbolał. Proszę jednak o inne rady, czy mogę podejść na następnym treningu do martwego? Poczekać jeszcze parę dni, aż przestanę w ogóle czuć ten odcinek? Może zmniejszyć ciężar? Pomóżcie! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Technika leży.

W każdym ćwiczeniu musi być zachowana naturalna krzywizna kręgosłupa + ścisk mięśni stabilizujących.Inaczej się rozsypiesz.

Nagraj filmy i wstaw do tego tematu.Poprawimy technike i bóle ustaną.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy ( do sprawdzenia )

Następny temat

Obecny plan na mase i zmiana na rzezbe.

WHEY premium