SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Awaria barku, ćwiczenia regeneracyjne na barki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1747

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez QUEBLO z działu Trening w domu.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
Cześć

Pod koniec cyklu brakło dobrej rozgrzewki (ćwicze w garazu i mam 6stC) i techniki bo ciężar był zbyt duży. Wyciskałem na klate głową w górę i zabolał mnie bark, zresztą już od tygodnia powoli się odzywał. W pierwsze 2 dni nie mogłem podnieść ręki, staw pracował lekko gruchotając przy unoszeniou ręki, wszystko bolało do okola barku, z kazdym dniem jest coraz klepiej. Dziś mija już 10 dzień, prawie nie boli, siłki nadal zero.

Chciałbym poprawić / wzmocnić /zregenerować barki.

Wpadłem na takie cos autora Pana Jana Łuki:











Czuję że mogę już wykonywać te ćwiczenia, bark czasami tylko delikatnie zaboli.
Chciałbym robić te ćwiczenia zanim wróce na siłkę:

Pytanie:
Jak często robić taki trening regeneracyjnyw obecnej sytuacji, codziennie ???


Dodam że dieta jest, jem Animal Flexa i galaretki wlasnej roboty (herbata owocowa i slodzik) . Przy okazji trzeba wrzątkiem rozpuszczać tą żęlatynę czy wystarczy sam proszek wsypać do gardła ??

Live is too short to be small

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
dokłądnie dogrzewaj st. barkowe, przy kazdej partii
skup sie szczególnie na p. rotatorów barku
co do źelatyny to rozpuszczaj ;)

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
Dzięk za odpowiedź ale chciałbym wiedzieć czy codziennie mam machac tymi łapami (siłki zero) , ewentualnie za 3 dni wezme samym gryfem bez obciążenia.

A co do galaretki to odpuściłem: ponoc nie dosc ze kolagen zawarty w galaretce sie nie wchlania to jeszcze ,kwasy tluszczowe nasycone w niej obecne pogarszaja stany zapalne w organiźmie.

Live is too short to be small

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 57 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 390
Bark się od tygodnia odzywał, więc samo wyciskanie go tylko dokończyło. Nie mogłeś po wyciskaniu podnieść ręki, staw gruchotał - coś popsułeś. Z każdym dniem jest coraz lepiej [...] po 10 dniach bez treningu mniej boli - poprawne leczenie :)
Wg mnie lekko popsułeś sobie bark. Jeśli będziesz zbyt szybko kontynuował swój trening (pewnie dążąc do dogonienia w sprawności zdrowej ręki) pogłębisz uszkodzenie, co będzie skutkowało kontuzją barku np. zwichnięciem, a często dochodzi do niego na siłowni w czasie wyciskania na skosie. Po pierwszym zwichnięciu w Polsce rękę ładuje się na 6 tygodni do gipsu, a po wyjęciu jest co nadrabiać. Poza tym często nie da się tego już wyleczyć i trzeba się operować co również nie gwarantuje 100% powrotu do zdrowia. Nie życzę ci tego całkowicie, więc uważaj.
Ćwiczenia z filmów są dobre (sam je wykonywałem przed operacją w ramach wzmocnienia), ale co do obrotów nie byłbym taki pewien, a na pewno nie od razu takimi obciążeniami.
Możliwe też, że coś nadciągnąłeś, ale wtedy raczej w stawie nie chrupie. Zobacz sobie jak jest staw zbudowany i co można popsuć oraz jakie ścięgna go stabilizują.



Badania które prawdę powiedzą nt. barku to rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa, ale są drogie.
Nie używaj słodzików, bo do najgorszy syf, jeśli dbasz o kalorie to najlepiej przestań słodzić :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kłucie serca przy głębokim wdechu.

Następny temat

Jedna brodawka sutkowa większa od drugiej

WHEY premium