SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artroskopia.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2855

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 208 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3777
przemo daj sobie spokoj z tym wf em przynajmniej do wyjasnienia sytuacji bo mozesz sobie naprawde duzo lipy narobic.
a z tym lekarzem to dobry pomysl, bo ten u ktorego teraz byles chyba nie zbyt kompetentny albo naprawde ma dupne, olewcze podejscie do pacjenta

Bez ciężkiej pracy nie ma wielkich rzeczy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4005
No a więc tak. Dzisiaj rodzinny wystawił mi zwolnienie całkowite i zabronił siłowni i nawet tańczenia na imprezach {co mnie bardzo zabolało}
ale jednak uważam, że trening na siłowni będę kontynuował. Oczywiście nogi odpuszczę praktycznie w 100% no i odpuszczę martwy ciąg, a pozostałe partię będę trenował bez zmian.
Oczywiście dostałem skierowanie do ortopedy i z dniem dzisiejszym zmieniłem ortopedę na specjalistę którego polecają lekarze i ludzie którzy mieli już problemy z kolanem lub inne dolegliwości w których pomaga ortopeda.

Zmieniony przez - przemo1999 w dniu 2011-11-18 16:52:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4005
Kolejne nowości.
Dzisiaj odebrałem zdjęcie rentgenowskie kolana.
Zdjęcie oczywiście z opisem.
Jeżeli jest na kartce napisane mniej więcej tak: "Pod względem radiologicznym wszystko jest tak jak powinno być" to oznacza, że nie widać jakichkolwiek urazów wiązadeł ?
Na USG też niby nic nie wykazało.
To oznacza, że jest nadzieja, że mój pierwszy ortopeda się mylił i to jest coś innego ? Mniej szkodliwego dla mnie ?
Jedyne co nie ustaję to to, że kolano co jakiś czas sztywnieje na jakiś moment i przechodzi i jest już dobrze. no i rzadkie bóle ale to naprawdę bardzo rzadko ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 208 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3777
przemo na RTG widac tylko czy nie doszlo do zlamanie w obrebie klykci poniewaz zdarza sie ze przy uszkodzeniu ACL dochodzi do odlamu kostnego, takze co do wiazadel,lakotek to na RTG nic nie widac.

Bez ciężkiej pracy nie ma wielkich rzeczy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4005
W takim razie skoro nic na zdjęciu nie widać i na USG nic nie wykryto to jedyną metodą sprawdzenia jest artroskopia ?
i nie uda mi się od niej uchronić ? eh ;/ no to porażka ...
ja to bym wolał żeby było coś innego coś co tabletkami by się dało zwalczyć ... :|
Nie chce zaprzestawać ćwiczyć na siłowni z takiego powodu {zresztą na razie jeszcze nie przestałem bo nie potrafię...}
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 208 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3777
a byles u jakiegos dobrego ortopedy? moze niech jeszcze raz usg ci zrobia a jak nie to pozostaje jeszcze rezonans magnetyczny, ktory podobno jest najbardziej dokladny jesli chodzi o kolano, bo przy usg nie zawsze widac.

a jesli nie chcesz artroskopii to nikt na sile ci jej nie zrobi, tylko wiesz zalezy czy jest cos naprawde uszkodzonego w stawie co poprzez aktualne zaniedbanie nie bedzie rzutowalo na twoja przyszlosc. bo jesli cos tam jest a jest tylko drobnym uszkodzeniem moze da rade leczyc zapobiegawczo

Bez ciężkiej pracy nie ma wielkich rzeczy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4005
Tzn byłem u słabego ortopedy.
ale udało mi się dostać do bardzo dobrego jak na moją okolice.
We wtorek mam wizytę ...
Zobaczymy co on powie ... przedstawię jak wygląda sytuacja zobaczymy co powie...
No wiesz na razie to jest niemiło bo ogólnie kategoryczny zakaz ćwiczeń, tańczenia ogólnie wszystkiego gdzie mogłaby w jakikolwiek sposób noga ciężej pracować ... Na razie odpuściłem ćwiczenie nóg... chociaż myślę żeby w pt. na rowerku stacjonarnym pojeździć żeby jednak nogi miały jakiś ruch ...
No a ja do 7 lutego chce być zdrowy tak w ogóle ... :D
Chociaż jest nadzieja, że skoro cały rok z uszkodzonym kolanem chodziłem i było ok to i kolejne lata będzie ok.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pocenie się

Następny temat

Duzy problem po cyklu. Prosze o pomoc

WHEY premium