SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artroskopia.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2854

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Usunięty przez PaWEL-H za pkt 1 regulaminu
Przemo SEO Moderator
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 196 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15109
...
Napisał(a)
Usunięty przez PaWEL-H za pkt 1 regulaminu
Przemo SEO Moderator
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 196 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15109
...
Napisał(a)
Usunięty przez PaWEL-H za pkt 1 regulaminu
Przemo SEO Moderator
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 196 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15109
...
Napisał(a)
Usunięty przez PaWEL-H za pkt 1 regulaminu
Przemo SEO Moderator
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 196 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15109
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 40 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 227
Wiem na czym polega artroskopia. Chodziło mi o to, że jest to zabieg inwazyjny. Może powinienem napisać "otwieraniu" byłoby ok:>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4005
No to tak. Byłem dzisiaj u ortopedy. Stwierdził uszkodzenie łąkotki.
Artroskopia musi być.
Tylko co ciekawe ?
Dzisiaj jestem u ortopedy mówię, że jeżeli artroskopia wymagana to czy możemy od razu umówić się na ten zabieg?
Odpowiedź p. doktora bardzo mnie zaskoczyła. Pan Doktor stwierdził, że umówimy się na artroskopie na kolejnej wizycie więc w pt. muszę iść jeszcze raz do rodzinnego po skierowanie i znowu iść głównie umówić się na taki zabieg.
No ale ortopeda nie potrafił mi opowiedzieć jednoznacznie na moje pytania co bardzo mnie zdziwiło.
Gdy zapytałem czy mogę ćwiczyć {wf i siłownia} to powiedział mi tylko żebym ograniczył jakiekolwiek przysiady i w ogóle jak najmniej zginać nogę ...
Jego odpowiedź wyglądała mniej więcej tak:" Tak możesz ćwiczyć ale tak nie do końca możesz, bo może Ci się kolano zablokować przez co ?chrząstka? się zniszczy i trafisz na stół operacyjny z tym kolanem." No tak to w takim razie dlaczego nie dostałem zwolnienia z w-f i nie mógł mi jednoznacznie zabronić ćwiczyć ?
Nie mam teraz pojęcia co z tym wszystkim zrobić ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1152 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7348
Nie mozesz cwiczyc pod zadnym warunkiem jesli lekarz stwierdzil ze musisz miec artroskopie!! czlowieku niewiesz jaka sobie mozesz krzywde zrobic olewajac te sprawy. Po artroskopi czeka cie dluga rehabilitacja. okolo 2 miesiecy conajmniej nawet do pol roku... kolano to jeden z najbardziej waznych stawow w ciele. Pod zadnym pozorem nie uprawiaj sportu. zablokowanie kolana moze sie skonczyc w pozniejszym etapie zerwaniem wiazadla... i wtedy po operacji masz 7 miesiecy z glowy sportu... Mowie z wlasnego doswiadczenia.

Nigdy nie bede idealny ale nie powiedziane ze nie sprobuje :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 40 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 227
Tak tylko niezwykle ważna rzecza jest odbudowac w miare mozliwie zakres ruchu przed artroskopią. Ćwiczenia (majace na celu poprawe ruchomosci czy poprawe stabilnosci kolana) tez są niezwykle ważne przed zabiegiem ale wykonywane pod okiem specjalisty. Moge się jedynie zgodzic ze ćwiczenia wykonywane na wf czy na silowni bez kontroli i bez celu nie są raczej wskazane.

pozdrawiam i zycze zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1152 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7348
Tak, cwiczenia przed operacayjne czy jakas rehabilitacja sa jak najbardziej wskazane ale nie normalne lekcje w-fu gdzie biegasz, grasz w noge czy siate zablokujesz sobie kolano i wtedy bedzie problem. pod okiem specjalisty lub fizjoterapeuty ok ale nigdy samemu chyba ze takie cos w stylu lezaysz na plecach prosto plecy nogi proste i unosisz 5 cm na ziemie jedna noge wyprostowana i napinasz miesien uda a stope probujesz wygiac w swoja strone. takie cwiczenia robilem np podalem przyklad. kilkaset takich napiec dziennie :p czasochlonne

Nigdy nie bede idealny ale nie powiedziane ze nie sprobuje :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4005
Szczerze to kategoryczne zwolnienie z w-f nie jest mi na rękę :)
Dlaczego ? Ponieważ myślę o wojsku po ukończeniu szkoły.
a na świadectwie maturalnym status: "Zwolniony" z w-f praktycznie na dzień dzisiejszy uniemożliwia mi w 100% dostanie się do pracy w Wojsku.
Także teraz nie wiem co robić...
Jutro idę do rodzinnego po kolejne skierowanie do ortopedy. Myślę, żeby iść do innego zobaczymy co ten drugi mi powie :)
Może to wszystko szybciej potrwa. Ogólnie ten po mojej wizycie bardzo mocno mnie zniechęcił do siebie. Jak może lekarz nie potrafić się określić na temat {tego czy mogę czy też nie} wykonywania moich jakichkolwiek ćwiczeń ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pocenie się

Następny temat

Duzy problem po cyklu. Prosze o pomoc

WHEY premium