SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aeroby dolnej połowy ciała.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1453

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Witam i mam dwa pytanka.
Czy wykonywanie jednocześnie aerobów dołem i górą ciała (np. orbitrek) jest niewskazane bo ręce męczą się szybciej od nóg? Słyszałem też, że trening nóg wyzwala więcej hormonów niż góra, czy mógłby to ktoś dokładniej wyjaśnić?
Pozdro.

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1586 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24560
Ja spróbuję, aczkolwiek tylu tu znawców, że boję się ośmieszenia...
Co do aerobów to im więcej grup mięśni pracuje tym lepiej( w dużym uproszczeniu można to tak streścić)
A trening nóg wyzwala więcej hormonów niż trening innych partii, ponieważ nogi są nasząnajwiększą grupą mięśniową i jej trening daje największy bodziec
anaboliczny( oczywiście mam na myśli trening oporowy).
Tyle z mojej strony; napewno ktoś inn wyjaśni Ci to jeszcze lepiej

RECEDITE,PLEBES!GERO REM IMPERIALEM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
No, na wydzielanie się hormonów ma też wpływ intensywność (obciążenie, powtórzenia, długość trwania treningu itp.) - ale ogólnie, rzeczywiście najwiekszym bodźcem do ich uwalniania, z poszczególnych ćwiczeń, są te, które przeznaczone są na dolną część ciała - czyli przysiady i martwe ciągi.
Jeżeli chodzi o aerobowanie, to ruch dolnej części ciała juz sam w sobie wystarczy, by podnieść tętno do porządanego poziomu, nie jest konieczny ruch także górą ciała...

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Dziękuję za zainteresowanie tematem, sogi duchowe.

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pomyłka - ćwiczenia o tak małej intensywności jak aeroby, jeżeli są długotrwałe, obnizają poziom hormonów anabolicznych, głównie testosteronu

Natomiast trening aerobowy całego ciała jest skuteczniejszy gdyż po prostu spala więcej kalorii w jednostce czasu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpoczynam trening na masę - doradźcie

Następny temat

Pracujacy a dieta

WHEY premium