SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Afty i pleśniawki - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 314591

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3
krzychu musze cie zmartwic ale niezbyt to dziala. scieralam tak zawsze afty szczoteczka do zebow poki jedna franca od tego nie zaczela rosnac... od tej pory wole fiolet, szalwie i inne nieskuteczne rzeczy. Przynajmneij wiem ze prawdopodobnie sie nie rozrosnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
Właśnie mi się takie cudo wysypało, z tyłu podniebienia, byłem u laryngologa bo myślałem ,że ucho mi zawiało (piekielne ukłucia w uchu) ale to "tylko" afta. wcześniej miałem pod językiem. bolało przy jedzeniu, a na dziąśle to w miarę znosiłem :)
Rada: żadnych antybiotyków, higiena jamy ustnej, stosować DENTOSEPT A...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
Witam jestem Piotrek też mam problem z tymi pleśniawkami wyskakują mi już od kilku lat i jest co raz gorzej, byłem z tym u lekarza ale mi powiedział że będę to miał do końca życia przepisał mi apchtin ale nie pomoglo potem brałem sachol ale tez nie pomogło teraz mocze krostki takim syropem na ziołach też nie pomaga, to strasznie boli mam krosty teraz na wardze i pod językiem, ledwo mowie a o jedzeniu to już lepiej nie ma co mówić, to jest straszny ból, pojawiają mi sie i znikają tak mam już kilka lat co mam zrobić?? mam 22 lata, wszędzie czytam ze przeważnie dzieci to maja ale ja tez to mam. Proszę o szybką odp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 524 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6187
Czytałeś wogle temat?
U mnie pomaga witamina B.
Osobiście stosuje "B kompleks".
biorę 2 razy dziennie po 1 pigule i nie mam żadnych aftów pleśniawek i tym podobnych od miesięcy. Czasem jak przestaje brać przez 1-2 tygodnie zaczynają wyskakiwać. Zapodaje sobie wtedy podwójną dawkę i dość szybko przechodzi.
Jak można wyczytać afty i pleśniawki są powiązane z błoną śluzową.
A za nią odpowiadają właśnie witaminy z grupy B.


Zmieniony przez - Sadomaczo w dniu 2009-01-19 11:07:55

Kiedy zadasz pierwszy cios wiedz ,że o życie grasz...
Gdy zobaczysz pierwszą krew, mocno uderz jeszcze raz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8
witam mam problem z aftą zaczeło sie tosześć mieśęcy temu pierwsza za dwa mieśące druga ateras trzecia jest wielkości około 0,5cm niedaje se z nią rady prosze o wsparcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
Tak, ja wiem dokładnie jak to jest bo mam to od maleńkości. Od klasy 1 podstawówki pamietam jak mi mama rozcięczała wode z wodą utlenioną i płukałem usta - troche pomagało. Teraz mam 40 lat i próbowałem chyba wszystkiego. Np przez ponad rok brałem witamine centrum i nie robiły się ale zrobiłem przerwe i zaczeły się robić i dodatkowo przemęczenie sprzyja tym aftom, kawa też dlatego unikam.

Zmieniony przez - tvp1 w dniu 2009-03-23 00:19:47

tvp1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 826
ja mialem to czesto gdy skaleczylem sie myjac zeby najlepiej odrazu po skaleczeniu przemukac pare razy usta wodą utlenioną rozrobioną ze zwykła kranowka to najlepsze lekarswo na ten problem na drugi dzien prawie wogole nie boli co innego gdy nie przemyjesz pozdro
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1062 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9919
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
Dobra wiadomość - jak pozbyć się aft
Afty robiły mi się przez kilka lat praktycznie cały czas
Pomogła mi jedynie Pasta do zębów bez tzw. SLS w moim przypadku pasta aloe ICE - zamawiam w aptece internetowej ( o SLS do poczytania w internecie) Po miesiącu używania pasty do dziś NIE ZROBIŁA MI SIĘ ANI JEDNA afta nawet jak sobie przygryzłem policzek czy też nawet gdy miałem inną rane. Polecam ten sposób u mnie zadziałał w 100 %
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 963 Wiek 32 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7445
Ja walcze od paru dni z suką 0,7mm około...co gorsza umiejscowiona jest pi razy oko na migdale, przy końcu języka więc drażniona jak mowie, jem, przełykam ślinę.....aphtin nie działa, wszystko się tylko rozrasta...

zrobiła mi się dzień po brzydko to zabrzmi, wyciskaniu ropnego migdałka :/ Więc w gebie to mam już sajgon i genetycznie odziedziczone po dziadku ropiejace migdały a teraz mi sie opjawiła pleśniawka co zamiast się zmniejszać to sie powiększa...

Aha dentosept pomaga na pół godziny a potem znowu...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozerwanie miesnia piersiowego

Następny temat

Opalanie na solarium-nago??

WHEY premium