SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

84. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W LEKKIEJ ATLETYCE 2008 - SZCZECIN

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4630

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


Zobacz na żywo najlepszych polskich lekkoatletów!

moderator sprinterek

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
PZLA znów zmienia swoje zasady


LEKKOATLETYKA. Przemysław Czerwiński (MKL Szczecin) weźmie dziś udział w mityngu skoku o tyczce w Karlsruhe, gdzie będzie miał okazję zdobyć przepustkę do Pekinu.

Czerwiński jest na tzw. liście warunkowej, na której znalazła się dziewiątka polskich lekkoatletów, którzy do mistrzostw Polski nie zdołali wypełnić minimów. Sytuacja zmienia się jednak z każdym dniem. W poniedziałek Polski Związek Lekkiej Atletyki zaproponował w Ministerstwie Sportu, by zawodnicy, którzy w 2007 uzyskali minimum A na Pekin - m.in. właśnie tyczkarz MKL - mieli czas do 30 lipca, by minimum potwierdzić w tym roku. Zawodami ostatniej szansy miałby być mityng Beskidian Athletic w Bielsku-Białej. MS wyraziło zgodę, ale ostateczna decyzja należy do Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Ma ona zapaść dziś.

Inna jest sytuacja ze sportowcami, którzy mają tylko minimum B uzyskane w tym roku. W tej grupie jest Bartosz Nowicki (średniodystansowiec z MKL), który ma czas tylko do 14 lipca na wypełnienie minimum A.

Przed Przemkiem jeszcze kilka startów i powinien poradzić sobie z wysokością 5,70 m. Bartosz szans ma mniej. Możliwe, że pobiegnie na zawodach Złotej Ligi w Rzymie na 800 m. Na tym dystansie teoretycznie łatwiej o minimum.





http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34943,5437214,PZLA_znow_zmienia_swoje_zasady.html 

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


Po sześciu latach przerwy w Szczecinie ponownie odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. W dniach 4-6 lipca 2008 na stadionie im. Wiesława Maniaka wystartują najlepsi. Gwiazdy polskiej oraz światowej lekkiej atletyki. Nie zabraknie medalistów Igrzysk Olimpijskich, Świata i Europy.

Marek Plawgo i Anna Jesień, medaliści ostatnich mistrzostw świata w Osace, pobiegną na dystansie 400 metrów przez płotki, Monika Pyrek i Anna Rogowska zapowiadają walkę o prymat w kraju w konkursie skoku o tyczce, Szymon Ziółkowski i Kamila Skolimowska będą posyłali młot na drugi koniec stadionu a sprinterzy (m.in. Marcin Urbaś, Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński i Dariusz Kuć) powalczą o miano najszybszego Polaka!!!

W gronie gwiazd wystąpią też nasi zawodnicy, m.in.: Przemysław Czerwiński, Bartosz Nowicki, Krzysztof Lewandowski, Sandra Chukwu, Justyna Ratajczak, Mikołaj Lewański, Fabian Ziółkowski, Kamil Witkowski.

Czekają nas trzy dni wielkich sportowych emocji i zaciętej rywalizacji. Lipcowe mistrzostwa będą ostatnią szansą na zdobycie olimpijskich kwalifikacji do Pekinu. To w Szczecinie zapadną ostateczne decyzje, kto pojedzie na Igrzyska.

Mistrzostwa Polski odbędą się w Szczecinie po raz trzeci. Pierwszy raz w 1965 roku. Zawody z 2002 roku zostały uznane przez zawodników i działaczy za najlepiej zorganizowaną imprezę w ponad 80-letniej historii Mistrzostw Polski !!!

Początek rywalizacji: piątek 4 lipca od godz. 16.10
sobota 5 lipca od godziny 15.00
niedziela 6 lipca od godziny 14.00

Miejsce: Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Wiesława Maniaka, ul. Litewska 20

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


UWAGA:

1. Termin i godzina eliminacji w konkurencjach technicznych zostanie podana przez organizatorów w terminie późniejszym.

2. Wysokości prób w konkurencjach technicznych wg Regulaminu PZLA

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
a MŚJ juz były czy dopiero beda, bo sie szykowałem kiedyś pojechać popatrzec, ale oczywiście zapomnialem

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
MŚ juniorów 8-13 lipca

http://www.wjc2008.bydgoszcz.pl/portal.php

lista powolanych do Reprezentacji Polski

http://pzla.pl/plikownia/pliki/174_1.pdf 

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
84. Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, które od piątku do niedzieli odbywać się będą w Szczecinie, to ostatnia szansa na kwalifikację olimpijską
Zbliżającym się zawodom była poświęcona wczorajsza konferencja prasowa. Organizacyjnie wszystkie prawie dopięte. Wiemy też, że wystąpi w sumie 600 najlepszych polskich lekkoatletów. 28 z nich ma już kwalifikację olimpijską.

- To naprawdę niepowtarzalna okazja, by zobaczyć największe gwiazdy i to tuż przed Pekinem. Szczecin w tym roku jest stolicą lekkiej atletyki. Teraz mamy takie małe igrzyska, a po wakacjach będziemy oklaskiwać medalistów olimpijskich podczas mityngu Pedros Cup - mówi z dumą Robert Szych, dyrektor wydziału sportu Urzędu Miasta.

- Liczymy na kilka tysięcy kibiców i wspaniałą atmosferę. Szczecińskie mistrzostwa mają zawsze niezwykłą oprawę - dodaje Paweł Bartnik, prezes Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego. - Jako jedyni w Polsce przygotowujemy medale z prawdziwego złota. W 2002 roku kupiliśmy prawie 3 kilogramy "surowca", teraz ceny poszły bardzo w górę, więc będzie "tylko" wkładka, ale to i tak coś unikatowego.

- Takie nagrody wręcza się podczas najważniejszych światowych imprez, podczas mistrzostw czy igrzysk - dodaje Wiaczesław Kaliniczenko, trener szczecińskich tyczkarzy.

Jego najbardziej znana podopieczna - Monika Pyrek - będzie jedną z gwiazd MP. Reprezentantka MKL w niedzielę wygrała w Gdańsku memoriał Józefa Żylewicza, uzyskując wynik 4,75. To najlepszy tegoroczny rezultat w Europie.

- Chciałyśmy, razem z Justyną Ratajczak, sprawić prezent prezesowi klubu, który akurat w niedzielę obchodził imieniny - żartuje pani Monika. - Podczas mistrzostw Polski też postaram się o dobry wynik. Bardzo fajnie, że będę startować na swoim stadionie, gdzie znam każdy kawałek bieżni. Modlę się tylko o odpowiednie warunki, bo na Litewskiej wiatr trochę "kręci".

Nie tylko konkursy tyczki będą interesujące. Szczecińscy kibice będą ściskać kciuki także za Bartosza Nowickiego, który walczy o przepustkę do Pekinu na dystansie 1500 m. Może na swoim stadionie spełni normę.

Zaraz po zakończeniu mistrzostw odbędzie się zebranie zarządu PZLA. Na nim zostanie ustalona kadra na Pekin, nic więc dziwnego, że na Stadionie im. Wiesława Maniaka przeżyjemy wiele emocji. Wstęp dla kibiców wolny.


Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Polskie gwiazdy lekkiej atletyki w Szczecinie

Już od piątku Szczecin przez trzy dni gościć będzie najlepszych lekkoatletów w kraju.

Nasze miasto znane jest z dobrze organizowanych imprez sportowych. Poprzedni krajowy czempionat, rozegrany w Szczecinie w 2002 roku, został uznany za najlepsze mistrzostwa w historii, a to ma swoją wymowę.

600 lekkoatletów

Do Szczecina przyjedzie cała czołówka polskich lekkoatletów z mistrzami olimpijskimi, medalistami mistrzostw świata i Europy włącznie. Organizatorzy szacują, że zawodników na liście zgłoszeń będzie około 600.

Zawodom w Szczecinie zawsze towarzyszą dość duże emocje. W 1965 roku, podczas pierwszych mistrzostw rozgrywanych w naszym mieście, szczeciński zawodnik, Wiesław Maniak, przebiegł 100 m w czasie 10,1 s. Rekord ten poprawił dopiero po 19. latach Marian Woronin (10,00 aktualnie najlepszy wynik w kraju). Teraz zawodnicy o medale walczyć będą na stadionie imienia właśnie Wiesława Maniaka.

A tutaj prym powinni wieść gospodarze, czyli zawodnicy MKL-u Szczecin, a także Ósemki Police czy Sportingu Międzyzdroje. Na pewno bardzo ciekawie zapowiada się bieg na 1500 metrów. Jeżeli wszystko uda się to możemy w nim zobaczyć trzech najlepszych średniodystansowców w Polsce. Dwóch z nich pochodzi z naszego regionu - Marcin Lewandowski (Ósemka) oraz Bartosz Nowicki (MKL), a trzeci to Paweł Czapiewski (Lubusz Słubice). To może być najciekawszy wyścig tych zawodów.


Pyrek z Rogowską

Oprócz tego faworytami w skoku o tyczce są zawodnicy MKL-u, Monika Pyrek oraz Przemysław Czerwiński. Dla tego drugiego jest to szczególnie ważny start, bowiem walczyć on będzie w nim o kwalifikację olimpijską, która wynosi 5,70 m. Pyrek to główna kandydatka do złota, a największe kłopoty powinna sprawić jej wracająca do formy Anna Rogowska.

- Bardzo się cieszę, że zawody odbędą się w Szczecinie, na moim stadionie - powiedziała Monika Pyrek. - Broniąc tytułu mistrzowskiego, liczę na pasjonujący pojedynek z Anią Rogowską - dodała.

Na medale liczą także Mikołaj Lewański (MKL, 100 m), Krzysztof Lewandowski (MKL, skok w dal), Agnieszka Sowińska (Sporting Międzyzdroje, 800m) i Sandra Chukwu (MKL , skok w dal). Obok nich wystąpią takie indywidualności jak: Szymon Ziółkowski, Marek Plawgo, Lidia Chojecka, Anna Jesień, Kamila Skolimowska czy Paweł Czapiewski.

W czasie zawodów w Szczecinie obradował będzie zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który w niedzielę, po zakończeniu zawodów, ogłosi kadrą na igrzyska olimpijskie do Pekinu.

Wstęp na zawody będzie bezpłatny.


żródło: http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080701/SPORT/201529329 

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Kamila Skolimowska po raz 12. w karierze została mistrzynią Polski w rzucie młotem. Tytuły przypadły też innym faworytom, m.in.: Monice Pyrek, Markowi Plawdze, Pawłowi Czapiewskiemu, Małgorzacie Pskit i Igorowi Janikowi.

Kamili Skolimowskiej do złotego medalu wystarczył wynik 71.71 m. Tyle samo rzuciła rewelacyjnie spisująca się w tym sezonie Anita Włodarczyk, ale miała ona drugi wynik gorszy od mistrzyni olimpijskiej z 2000 roku. Brązowy medal wywalczyła Katarzyna Kita (KS Agros Zamość) – 66.52, która o ponad 3 metry wyprzedziła Małgorzatę Zadurę (AZS AWF Warszawa), mającą minimum olimpijskie.

Wydarzeniem drugiego dnia 84. lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Szczecinie był konkurs skoku o tyczce kobiet. Niesiona dopingiem ponad dwóch tysięcy osób zawodniczka miejscowego klubu MKL Monika Pyrek pokonała Annę Rogowską (SKLA Sopot), zdobywając po raz dziewiąty złoty medal. Urodzona w Gdyni, a obecnie mieszkająca w Szczecinie, w odległości 2 km od stadionu wicemistrzyni świata 2005 i Europy 2006 pokonała wysokość 4,70, zaliczając wcześniej w pierwszych próbach kolejno 4,40, 4,50 i 4,60. Brązowa medalistka olimpijska ateńskich igrzysk, urodzona także w Gdyni Anna Rogowska zajęła w konkursie drugie miejsce wynikiem 4,40. Na podium wskoczyła jeszcze, rezultatem 4,20 Joanna Piwowarska (AZS AWF Warszawa). Te trzy zawodniczki już wcześniej uzyskały olimpijskie minimum. Po zakończeniu rywalizacji kibice usłyszeli skomponowaną specjalnie z okazji pekińskich igrzysk piosenkę "Szybciej, wyżej, dalej" w wykonaniu Moniki Pyrek i Marii Sadowskiej. Premiera radiowa - 10 lipca.

Pierwszą konkurencją biegową drugiego dnia zawodów był finałowy bieg na 400 m pł. kobiet. Na starcie zabrakło najlepszej od kilku lat Polki na tym dystansie, rekordzistki kraju - Anny Jesień. Pod jej nieobecność pewne zwycięstwo odniosła Małgorzata Pskit. Reprezentantce AZS-AWF Wrocław nie udało się jednak uzyskać minimum olimpijskiego. Czas jaki osiągnęła to 56.36. Pozostałe dwa medale wywalczyły Aneta Jakóbczak (58.12) i Marta Chrust-Rożej (58.27).

Bezkonkurencyjny na tym samym dystansie w gronie mężczyzn był Marek Plawgo. Zdecydowany faworyt tego dystansu, pokonał dystans 400 metrów przez płotki w czasie 49.26. Medal srebrny wywalczył zawodnik AZS-AWF Katowice Rafał Ostrowski (50.76), a brąz Jarosław Cichosz (51.12) z AZS-AWFiS Gdańsk.

W konkurencji 400 metrów zawodnicy walczyli nie tylko o medale mistrzostw Polski, ale również o prawo startu w sztafecie olimpijskiej 4x 400 metrów. Podwójna stawka biegu dostarczyła kibicom wielu emocji i przyniosła dobre wyniki zarówno w biegu kobiet, jak i mężczyzn. Ostatecznie złote medale i pewny start w sztafecie zapewnili sobie Monika Bejnar (52.12) i Piotr Klimczak (45.74). Srebrne medale wywalczyli Grażyna Prokopek-Janacek (52.18) i Rafał Wieruszewski (45.93), natomiast brązowe Jolanta Wójcik (52.52) i Piotr Kędzia (45.94).

Niemniej wrażeń dostarczyli nam zawodnicy startujący na dystansie dwukrotnie dłuższym. Najpierw kobiety walczące o minimum olimpijskie wynoszące 2:00.00, potem mężczyźni z wielkim faworytem do zwycięstwa - Pawłem Czapiewskim. Niestety pomimo sprzyjających warunków pogodowych i licznie zgromadzonej publiczności nasze najlepsze zawodniczki specjalizujące się w biegu na 800 metrów nie zdołały osiągnąć czasu poniżej 2 minut. Najszybsza była Anna Rostkowska, która uzyskała 2:01.90. Druga na metę wpadła Ewelina Sętowska-Dryk (2:02.50), a trzecia Agnieszka Sowińska (2:03.21), która dzięki kolizji i upadku kilku zawodniczek na 100 metrów przed metą, zdobyła brązowy medal.

Bieg mężczyzn miał nietypowy przebieg. Od startu na prowadzenie wysunął się bowiem Paweł Czapiewski, zazwyczaj rozpoczynający bieg pod koniec stawki. Rekordzista Polski przez większość dystansu biegł z bezpieczną przewagą ok. 10 metrów nad Piotrem Dąbrowskim i Mirosławem Formelą. Przewaga ta zaczęła jednak maleć, gdy na ostatniej prostej do "Czapiego" zaczął zbliżać się Dąbrowski. Ostatecznie jednak brązowy medalista mistrzostw świata z Edmonton zdołał minąć metę jako pierwszy z czasem 1:47.08. Reprezentant WLKS Wrocław był drugi z czasem 1:47.32, lepszym o blisko sekundę od własnego rekordu życiowego. Brązowy medal wywalczył Mirosław Formela (1:48.71).

W biegach sztafetowych 4x 100 m zwycięstwa odniosły zespoły AZS-AWF Warszawa (45.62) wśród kobiet oraz AZS-AWF Kraków (39.16) w gronie mężczyzn. Zespół sprinterów z Krakowa w składzie poprawił zarazem klubowy rekord Polski należący od 11 lipca 1978 r. do zawodników Legii Warszawa.

Drugi dzień zawodów zakończyły biegi eliminacyjne na 200 metrów. Wśród pań najszybszą na tym dystansie okazała się Daria Korczyńska (23.17, +0.7) - wczorajsza zwyciężczyni stumetrówki. Startująca nietypowo na tym dystansie Anna Jesień zajęła trzecie miejsce w swoim biegu z czasem lepszym od dotychczasowego rekordu życiowego - 24.05. Nie wystarczyło to jednak, aby awansować do jutrzejszego finału.

Wśród panów najszybszy był Marcin Jędrusiński, który jako jedyny osiągnął czas poniżej 21 sekund (20.98, +0.7).

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
wyniki Mistrzostw Polski


http://www.forsport.info/ 

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Słaba forma polskich lekkoatletów przed igrzyskami

Polscy lekkoatleci marzą o olimpijskich medalach. Jednak z formą jest krucho. Na zakończonych mistrzostwach Polski nikt nie pobił rekordu kraju a tylko Artur Noga wypełnił minimum olimpijskie - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Dwudziestoletni Artur Noga to największa nadzieja polskiej lekkoatletyki. Ma na swoim koncie tytuły mistrza zarówno świata jak i Europy juniorów. Teraz zdobył pierwszy "dorosły" tytuł mistrza Polski w biegu na 110 m ppł. Jego czas 13,47 s. był o 0,08 s. lepszy od minimum olimpijskiego.

Przed olimpijczykami pozostał teraz miesiąc przygotowań do igrzysk w Pekinie. Część kadrowiczów rozpocznie właściwe przygotowania do olimpijskiego startu już w tym tygodniu, część weźmie udział w mityngach. PZLA pozostawił jeszcze furtkę dla kilku zawodników na uzyskanie minimum do 12 lipca.
Więcej w "Gazecie Wyborczej"

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
MP: 11. tytuł Ziółkowskiego, minimum Nogi

W niedzielę, ostatnim dniu 84. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które przez trzy dni odbywały się na stadionie im. Wiesława Maniaka w Szczecinie, złoty medal - po raz jedenasty- zdobył Szymon Ziółkowski.
Mistrz olimpijski z Sydney (2000) i świata z Edmonton (2001) wygrał konkurs rzutu młotem wynikiem 77,66.

Mistrzem Polski w biegu na 110 m ppł. został Artur Noga, były mistrz świata i Europy juniorów, który wynikiem 13,47 s. wypełnił minimum olimpijskie (13,55 s.). Jest to jednocześnie nowy rekord życiowy tego zawodnika.
W sobotę publiczność kibicowała w konkursie skoku o tyczce swej pupilce Monice Pyrek (MKL Szczecin), która po raz dziewiąty zdobyła złoty medal mistrzostw Polski. W niedzielę nie mniejszy doping miał jej klubowy kolega Przemysław Czerwiński i także stanął na najwyższym stopniu podium. W sierpniu ubiegłego roku, podczas treningu technicznego przed startem w mistrzostwach świata w Osace, zamiast na materace - spadł do dołka, doznając złamania ręki.

Konkurs "minimalistów" skoku wzwyż mężczyzn, jednej z wiodących jeszcze nie tak dawno w polskiej lekkoatletyce konkurencji, można skwitować tylko słowami "odbył się" i nie podawać kompromitujących wysokości na juniorskim poziomie (średnia 11 zawodników - 2,13). Natomiast należy pochwalić dziennikarza "Dziennika" Rafała Kazimierczaka (RKS Skra Warszawa) za krzewienie idei olimpizmu barona Pierre'a de Coubertina. Ojciec nowożytnego ruchu olimpijskiego twierdził, że liczy się przede wszystkim udział w zawodach, a nie wynik.

"Nie sztuką jest skakać wysoko jak się trenuje, a w miarę wysoko jak się w ogóle nie trenuje" - powiedział wicemistrz Polski z 2000 roku Kazimierczak. Wówczas, w Krakowie, uległ dopiero po dogrywce wicemistrzowi igrzysk z Atlanty i dwukrotnemu wicemistrzowi świata Arturowi Partyce, który w Szczecinie... komentował przebieg konkursu.

Wyniki trzeciego dnia zawodów:

Kobiety:

200 m
1. Ewelina Klocek (WKS Śląsk Wrocław) 23,38
2. Marta Jeschke (SKLA Sopot) 23,50
3. Grażyna Prokopek-Janacek (AZS AWF Warszawa) 23,57
4. Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 23,96
5. Anna Jesień (AZS AWF Warszawa) 24,18
6. Izabela Kostruba (KS Agros Zamość) 24,24
1500 m
1. Sylwia Ejdys (AZS AWF Wrocław) 4.15,56
2. Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) 4.16,29
3. Anna Jakubczak (KS Agros Zamość) 4.17,72
4. Anna Rostkowska (KS Athletics Jakać Młoda) 4.18,45
5. Lidia Chojecka (KS Warszawianka) 4.20,37
6. Aleksandra Jakubczak (KS Agros Zamość) 4.20,79
100 m ppł
1. Aurealia Trywiańska-Kollasch (AZS AWF Warszawa) 12,91
2. Joanna Kocielnik (Orzeł Warszawa) 13,11
3. Kaja Tokarska (AZS AWF Warszawa) 13,42
4. Monika Nabiałek (AZS AWF Wrocław) 13,73
5. Dominika Ligarska (AZS AWF Warszawa) 14,06
6. Katarzyna Janecka (AZS AWF Kraków) 14,14
3000 m przez przeszkody
1. Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek) 9.53,93
2. Justyna Korytkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo) 10.24,51
3. Iwona Lewandowska (LKS Vectra Włocławek) 10.26,80
4. Mariola Konowalska (CKS Budowlani Częstochowa) 10.27,56
5. Anna Wojna (ULKS Lipinki) 10.32,23
6. Agata Dróżdż (KKL Kielce) 10.44,23
trójskok
1. Liliana Zagacka (LKLA Krokus Astroma Leszno) 13,74
2. Małgorzata Trybańska (KS Warszawianka) 13,66
3. Aneta Sadach (KB Geotermia Uniejów) 13,63
4. Aleksandra Fila (MKS Start Lublin) 12,97
5. Sandra Chukwu (MKL Szczecin) 12,91
6. Magdalena Bachmatiuk (PLKS Gwda Piła) 12,77
dysk
1. Joanna Wiśniewska (WKS Gwardia Warszawa) 61,26
2. Agnieszka Jarmużek (AZS AWF Biała Podlaska) 58,92
3. Żaneta Glanc (AZS Poznań) 58,02
4. Marzena Wysocka (AZS AWF Biała Podlaska) 54,11
5. Katarzyna Jaworowska (AZS AWF Warszawa) 51,33
6. Marta Jaworowska (AZS AWF Warszawa) 49,65
4x400 m
1. AZS AWF Warszawa 3.38,07
2. AZS AWF Warszawa II 3.39,07
3. AZS AWF Kraków 3.59,38
wystartowały tylko trzy sztafety



Mężczyźni

200 m
1. Marcin Jędrusiński (WKS Śląsk Wrocław) 20,84
2. Marcin Urbaś (AZS Poznań) 20,95
3. Kamil Kryński (KS Podlasie Białystok) 21,08
4. Kamil Masztak (AZS AWF Warszawa) 21,21
5. Daniel Kossowski (RTLT ZTE Radom) 21,33
6. Robert Kubaczyk (AZS Poznań) 21,40
1500 m
1. Marcin Lewandowski (UKL Ósemka Police) 3.44,94
2. Paweł Czapiewski (LKS Lubusz Słubice) 3.44,96
3. Bartosz Nowicki (MKL Szczecin) 3.45,60
4. Tomasz Osmulski (RKS Łódź) 3.47,25
5. Kamil Murzyn (KS Cracovia Kraków) 3.47,54
6. Radosław Kłeczek (WKS Śląsk Wrocław) 3.48,41
110 m ppł
1. Artur Noga (KS Warszawianka) 13,47
2. Mariusz Kubaszewski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 13,88
3. Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 13,91
4. Maciej Giza (AZS AWF Kraków) 14,28
5. Rafał Staniszewski (AZS AWF Kraków) 14,31
6. Maciej Wojtkowski (AZS AWF Warszawa) 14,43
3000 m przez przeszkody
1. Tomasz Szymkowiak (LUKS Orkan Września) 8.25,72
2. Marcin Chabowski (KS Wejher Wejherowo) 8.25,90
3. Rafał Snochowski (LKS Omega Kleszczów) 8.30,63
4. Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław) 8.37,53
5. Łukasz Parszczyński (MKS Polonia Warszawa) 8.44,03
6. Jakub Wiśniewski (KS Warszawianka) 8.46,27
wzwyż
1. Grzegorz Sposób (MKS Start Lublin) 2,22
2. Michał Bieniek (AZS AWF Wrocław) 2,18
3. Piotr Śleboda (GKS Olimpia Grudziądz) 2,18
4. Marcin Glaubert (MKS Truso Elbląg) 2,18
5. Wojciech Sibiga (RKS Skra Warszawa) 2,18
6. Łukasz Zawiła (AZS AWF Kraków) 2,10
tyczka
1. Przemysław Czerwiński (MKL Szczecin) 5,60
2. Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 5,50
3. Adam Kolasa (KB Sporting Międzyzdroje) 5,50
4. Mateusz Didenkow (KL Gdynia) 5,30
5. Łukasz Jurga (AZS AWFiS Gdańsk) 5,00
6. Błażej Ziętek (MKL Szczecin) 4,80
trójskok
1. Paweł Kruhlik (AZS AWF Wrocław) 16,19
2. Jacek Kazimierowski (BKS Bydgoszcz) 16,17
3. Matuesz Parlicki (AZS AWF Katowice) 15,95
4. Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław) 15,91
5. Mateusz Kustra (AZS AWF Wrocław) 15,70
6. Robert Michniewski (BKS Bydgoszcz) 15,64
dysk
1. Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) 65,29
2. Konrad Szuster (AZS AWF Warszawa) 62,34
3. Olgierd Stański (AZS AWF Biała Podlaska) 60,68
4. Andrzej Krawczyk (AZS AWF Warszawa) 57,50
5. Robert Urbanek (MKLA Łęczyca) 56,36
6. Bartosz Ratajczak (AZS Poznań) 55,27



młot

1. Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) 77,66
2. Maciej Pałyszko (KKL Kielce) 72,62
3. Michał Wiercioch (AZS AWF Gorzów) 64,68
4. Dominik Szewczyk (KKL Kielce) 64,40
5. Mariusz Walczak (KS Orzeł Warszawa) 61,54
6. Bartłomiej Molenda (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 59,12
4x400 m
1. AZS UWM Olsztyn 3.09,69
2. AZS AWF Warszawa 3.09,82
3. AZS Łódź 3.11,66
4. AZS AWF Gorzów 3.12,11
5. WKS Śląsk Wrocław 3.12,16
6. AZS AWFiS Gdańsk 3.12,80

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JAK WYGLĄDA TRENING DYSKOBOLA ????

Następny temat

Trochę o wyskoku

WHEY premium