SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

3 kg w tydzień

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2139

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 109
Na wstępie, chciałbym wszystkich bardzo serdecznie powitać.
Jakiś czas temu zaczęły się u mnie dolegliwości żołądkowe. Zaczne od tego, że mam około 170 wzrostu i ważyłem 84 kg więc jak widać miałem dość znaczną nadwagę. Jak wspomniałem na początku, zaczął mi doskwierać żołądek. Udałem się z tym problemem do lekarza który zapisał mi leki i zalecił niskokaloryczną, zdrową diete i zrzucenie od 10-15 kg. Tak też zrobiłem i odkąd zmieniłem nawyki żywieniowe oraz od kiedy przyjmuje leki, wszelkie dolegliwości ze strony żołądka ustały. Moja codzienna dieta nie jest jakoś ściśle okreslona, po prostu skupiam się na liczeniu kalorii (ok. 1200kcal) zrezygnowałem z słonych przekąsek, słodyczy, kolorowych słodzonych napojów i ograniczam do minimum spożycie alkoholu (zwłaszcza piwa). W zamian spożywam sporo warzyw i owoców, jasne pieczywo zamieniłem na ciemne - razowe. Pije codziennie dużą ilość wody. Nie jem smażonego mięsa, nie używam masła itp. Jem 5 posiłków dziennie. No generalnie staram się zdrowo odżywiać. Oprócz diety i leków biegam - 5 dni w tygodniu po 5 km, przynajmniej raz w tygodniu przez 1,5 h gram w piłke nożną, oprócz tego skaczę na skanance (staram się dziennie skoczyć 1000 razy). Całe moje dotychczasowe problemy stanowiły prawdopodobnie błedy w odżywianiu, gdyż zawsze uprawiałem dużo sportu a waga urosła do tragicznego jak dla mnie poziomu 84 kg. Przez ostatni tydzień takiego trybu życia zrzuciłem 3 kg. Do upragnionego celu jeszcze daleko, ale jestem zdesperowany i wiem, że w tym tempie mogę go w miare szybko osiągnąć, jednak obawiam się efektu jojo. Powiedzcie proszę co zrobić, żeby się go ustrzec gdy juz osiągnę odpowiednią wagę. Zamierzam oczywiście nadal prowadzić aktywny tryb życia.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
zwiększ kalorie na początek 1200 to zdecydowanie za mało. Jojo przeważnie się poajwija jak ktoś stosuje głodowe diety szybko zrzuca z wagi i jak juz zrzuci to myśli fajnie mogę sobie podjeść to i tamto i waga wraca. zdrowo to ok 4 kg na miesiać

Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2013-08-04 17:03:54

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 109
Dzięki za odpowiedź. Nie chce drugi raz popełniać tych samych błędów - jeśli chodzi o odżywianie. A 3 kg w tydzień to nie za dużo ? Jaki to może mieć wpływ na jojo ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
za dużo napisałem wyżej że k 4 kg na miesiac, na początko wiadomo idzie szybciej potem coraz słabiej.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
a jakie znaczenie mają kilogramy? Żadne. Znaczenie mają centymetry, zrzuconego tłuszczu. Nie ma znaczenia czy spadnie Ci 5-10 czy 20kg gdy nie będzie to poparte estetyką sylwetki.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 109
a to jedno nie idzie w parze z drugim ?
Jeśli nie to co robić, żeby tą estetyke sylwetki uzyskać, dodam, że nie mam specjalnego sprzętu a na siłownie nie będe narazie chodził z braku funduszy. Bieganie, skakanka i piłka nie wystarczą ? Dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
gdy kilogramy są zrzucane hurtowo, jedno z drugim nie ma zazwyczaj wiele wspólnego. Do treningu wystarczy i trening z własnym ciałem, główną rolę odgrywa jednak dieta.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny - ektomorfik 75kg

Następny temat

Dieta wstępny rozpis

WHEY premium