SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

25 września - UFC 266: Alexander Volkanovski vs Brian Ortega

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7188

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Nick Diaz Instagram

„Nie wiem dlaczego to robię. ...To nie powinno się wydarzyć” – Nick Diaz o swoim powrocie i walce z Robbie Lawlerem na UFC 266

Czy po ponad sześciu latach z dala od rywalizacji, Nick Diaz naprawdę chce wejść do klatki na UFC 266, aby zmierzyć się w rewanżu z Robbie Lawlerem? Trudno powiedzieć.

W środę Nick Diaz odpuścił sobie dzień medialny przed sobotnią galą w T-Mobile Arena w Las Vegas, gdzie spotka się z Robbiem Lawlerem w rewanżu 17 lat po tym, jak skończył go na UFC 47. Jednak były mistrz wagi półśredniej Strikeforce znalazł czas, aby porozmawiać z ESPN.

W 20-minutowym wywiadzie, Diaz kwestionował swój powrót do mieszanych sztuk walki w ogóle i zastanawiał się konkretnie, dlaczego w ogóle znowu podjął walkę z Lawlerem po tych wszystkich latach.

Nick Diaz
"Idę tam, aby wygrać. Czy czuję się pewny siebie? Nigdy tak nie jest. Nigdy nie miałem (takiego przeczucia). Zawsze czuję, że zostanę tam zmieciony. W każdej walce, którą kiedykolwiek stoczyłem. „Jak się czujesz przeciwko Robbiemu Lawlerowi?” Czuję, że dostanę łomot. A nawet jak wygram, to dostanę jeszcze gorsze lanie."


Nie należy się jednak dać zwieść temu, że Diaz (26-9 MMA, 7-6 UFC) wyrażał wątpliwości co do swoich umiejętności, bo 38-latek dał jasno do zrozumienia, że powinien wrócić na walkę o tytuł z mistrzem wagi półśredniej Kamaru Usmanem – mimo że sam nie wygrał walki od października 2011 roku.

Nawet po jego prośba w ostatniej chwili o zmianę limitu wagi walki z Lawlerem na wagę średnią została rozpatrzona pozytywnie w środę.

Nick Diaz
"Myślę, że pokonam Usmana. Będę miał lepszą okazję do walki z Usmanem niż z Lawlerem, tylko dlatego, że już pokonałem Lawlera. To nie ma sensu, żebym znowu walczył z Robbiem Lawlerem. Nie wiem dlaczego to robię. ... To nie powinno się wydarzyć. Ktokolwiek to zestawił jest idiotą. Nie wiem dlaczego to robię. Nie wiem dlaczego to się stało. Powinienem walczyć z Kamaru Usmanem – i to wszystko."


Diaz nie rywalizował w MMA od 31 stycznia 2015 roku, kiedy to przegrał z Andersonem Silvą w walce, która później została uznana jako nierozstrzygnięta po tym jak Diaz oblał test na marihuanę, a Silva na leki poprawiające wydolność. Diaz został później ukarany pięcioletnim zawieszeniem przez Komisję Sportową Stanu Nevada.

Diaz zawsze miał słodko-gorzką relację z MMA, a czas spędzony poza rywalizacją raczej nie wpłynął na poprawę stanu tych relacji.

Nick Diaz
"Wszyscy ludzie wokół mnie, wszystkie te pieniądze i sponsorzy, nie pozwolą mi uciec od walki. Są inne rzeczy, które mógłbym robić, ale to się nie uda. Równie dobrze mogę po prostu iść i przyjąć ciosy. (...) Nie chcę spojrzeć wstecz i powiedzieć: „Dlaczego po prostu tego nie zrobiłem?” Nie czuję się świetnie. Czuję się świetnie w kwestii walki. Nie czuję się świetnie ze wszystkim (innym). Jeśli tego nie zrobię, nie wiem jak będę się czuł sam ze sobą."




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Nasrat Haqparast otrzymał wizę na wylot do Las Vegas na pojedynek z Danem Hookerem na UFC 266

Po emocjach związanych z problemami wizowymi, walka Dan Hooker vs Nasrat Haqparast odbędzie się zgodnie z planem na UFC 266. Haqparast podobnie jak Hooker otrzymał wizę na wylot do USA.

Nasrat Haqparast (13-3 MMA, 5-2 UFC) jest w drodze do Las Vegas z Niemiec po tym jak w czwartek rano otrzymał amerykańską wizę.

Nasrat Haqparast
„Paszport i wiza odebrane. Las Vegas nadchodzimy! Ważenie za 32 godziny! #UFC266″

https://twitter.com/Nasrat_mma/status/1440939870038462465?s=20

Nasrat Haqparast
„Dziękuję UFC i wszystkim ludziom zaangażowanym w pomoc uzyskania wizy last minute! Dziękuję ambasadzie USA we Frankfurcie i konsulowi generalnemu Scharpfowi oraz jednostce wizowej. Co za podróż – jestem GOTOWY !!! Kickdown Las Vegas #UFC266 @AliAbdelaziz00 @seanshelby”

https://twitter.com/Nasrat_mma/status/1440920566085660672?s=20

Zaledwie kilka dni po tym jak Hooker (20-10 MMA, 10-6 UFC) zwrócił się z publiczną prośbą do Ambasady USA w Nowej Zelandii o przyspieszenie jego procesu wizowego, Haqparast napotkał ten sam problem i obrał podobną metodę, prosząc Konsulat USA we Frankfurcie w Niemczech o zatwierdzenie jego wizy.

Obydwaj zawodnicy odnieśli sukces i powinni dotrzeć do Las Vegas dzisiaj, na kilka godzin przed porannym ważeniem do walki w piątek. Haqparast zmaga się z trudnym okresem w związku z niedawną śmiercią matki, co sprawia, że tydzień walki jest trudny dla 26-latka.

Walka Haqparast vs. Hooker odbędzie się w karcie wstępnej sobotniej gali UFC 266 w T-Mobile Arena w Las Vegas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC

UFC 266: Volkanovski vs. Ortega – konferencja prasowa

W czwartkową noc odbyła się konferencja prasowa przed galą UFC 266 z udziałem bohaterów głównych walk wieczoru. Nie zabrakło emocji również podczas konfrontacji twarzą w twarz.

Prezydent UFC Dana White był gospodarzem konferencji przed galą, w której w głównym pojedynku wieczoru spotkają się mistrz wagi piórkowej Alexander Volkanovski (22-1 MMA, 9-0 UFC) i pretendent Brian Ortega (15-1 MMA, 7-1 UFC), mistrzyni wagi muszej Valentina Shevchenko (21-3 MMA, 10-2 UFC) i Lauren Murphy (15-4 MMA, 7-4 UFC) oraz Nick Diaz (26-9 MMA, 7-6 UFC), który powróci po prawie siedmioletniej przerwie na rewanż z byłym mistrzem wagi półśredniej Robbiem Lawlerem (28-15 MMA, 13-9 UFC).

Zawodnicy odpowiadali na pytania mediów przy udziale zgromadzonej publiczności. Na koniec zgodnie z tradycją doszło do konfrontacji twarzą w twarz.









Chris Unger/Zuffa LLC


Chris Unger/Zuffa LLC


Chris Unger/Zuffa LLC
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Siostry Szewczenko to chyba jakieś tajne agentki




A poza tym to WAR NICK! 209 :D Oby tylko miał taką szczękę jak kiedyś
cała karta główna dobra

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Wyniki ważenia przed UFC 266: Volkanovski vs. Ortega

Ważenie przed galą UFC 266: Volkanovski vs. Ortega odbędzie się o godzinie 17:50 czasu polskiego. Ceremonia ważenia dla kibiców odbędzie się o godzinie 1:00 czasu polskiego.

Walka wieczoru:
145 lbs.: Alexander Volkanovski (144,5) vs. Brian Ortega (144) – walka o pas wagi piórkowej

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
125 lbs.: Valentina Shevchenko (124) vs. Lauren Murphy (125) – walka o pas wagi muszej
185 lbs.: Nick Diaz (185,5) vs. Robbie Lawler (184)
265 lbs.: Curtis Blaydes (261) vs. Jairzinho Rozenstruik (257)
125 lbs.: Jessica Andrade (126) vs. Cynthia Calvillo (126)

Karta wstępna (godzina 2:00 czasu polskiego):
135 lbs.: Marlon Moraes (135,5) vs. Merab Dvalishvili (135,5)
155 lbs.: Dan Hooker (155,5) vs. Nasrat Haqparast (154,5)
265 lbs.: Shamil Abdurakhimov (258) vs. Chris Daukaus (231)
125 lbs.: Roxanne Modafferi (125,5) vs. Taila Santos (125)

Karta przedwstępna (godzina 0:00 czasu polskiego):
155 lbs.: Uros Medić (156) vs. Jalin Turner (156)
185 lbs.: Cody Brundage (185,5) vs. Nick Maximov (185,5)
170 lbs.: Matthew Semelsberger (170,5) vs. Martin Sano Jr. (170)
145 lbs.: Jonathan Pearce (145,5) vs. Omar Morales (145,5)









Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-09-25 00:31:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari – Zuffa LLC

Reakcja Kamaru Usmana na wypowiedź Nicka Diaza, który chce z nim walczyć i jest przekonany, że pokonałby mistrza

Mistrz wagi półśredniej UFC Kamaru Usman zareagował po tym jak Nick Diaz zasugerował w jednym z ostatnich wywiadów, że „obije mu łeb”.

Nick Diaz powiedział ostatnio w wywiadzie dla ESPN, że jego zdaniem to on powinien walczyć z Kamaru Usmanem, a nie z Robbie Lawlerem, z którym zmierzy się w rewanżu na UFC 266. Jeśli chodzi o Diaza, to rewanż z Lawlerem jest bezcelowy, ponieważ ma już na koncie zwycięstwo nad tym rywalem. Jeśli chodzi o Diaza, to uważa on, że to on powinien walczyć z Usmanem, a nie Colby Covington. Usman zareagował na słowa Diaza w swoich mediach społecznościowych, sugerując, że jest gotowy do walki z Diazem.

Kamaru Usman
„Podoba mi się ta Energia!!!”

https://twitter.com/USMAN84kg/status/1441049421727158273?s=20

Mimo, że Usman jest niesamowitym zawodnikiem, który walczy ze wszystkimi najlepszymi pretendentami w wadze półśredniej UFC, jest również inteligentnym biznesmenem i wie, że Diaz ściągnie duże zainteresowanie. Weźmy pod uwagę to, że Usman walczył z Jorge Masvidalem po raz drugi, bo wiedział, że będzie to walka za duże pieniądze, więc nie jest całkowicie zaskakujące, że mistrz wyraża zainteresowanie walką z Diazem. W końcu Usman otwarcie mówił w przeszłości o tym, że jego brat Nate Diaz jest dla niego interesującym przeciwnikiem tylko dlatego, że zawsze staje do walki i przyciąga ze sobą tłumy widzów.

Zanim jednak Usman będzie mógł myśleć o walce z kimś takim jak Diaz, musi najpierw pokonać Covingtona w rewanżu na UFC 268, a to wcale nie musi być łatwe zadanie. Jeśli jednak Usman zwycięży, a Diaz pokona Lawlera, to być może zobaczymy tę dwójkę w walce o tytuł w przyszłym roku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC

Dana White wyśmiał pomysł zestawienia walki Nicka Diaza z Kamaru Usmanem: "Tylko idiota zrobiłby taką walkę"

Szef UFC Dana White uważa, że to absurdalne, że powracający po tak długiej przerwie Nick Diaz mówi o walce z mistrzem wagi półśredniej Kamaru Usmanem.

W ostatnim wywiadzie dla ESPN, Nick Diaz (26-9 MMA, 7-6 UFC) powiedział, że ktokolwiek zestawił jego rewanż z Robbiem Lawlerem na UFC 266 w sobotę jest "idiotą" i że zamiast tego powinien walczyć z Kamaru Usmanem.

Jednak White, który bardzo wysoko ocenia Kamaru Usmana (19-1 MMA, 14-0 UFC), powiedział, że walka między powracającym po prawie siedmioletniej przerwie 38-letnim Diazem a Usmanem, nie miałby sensu.

Dana White
"Myślicie, że powinien walczyć z Kamaru Usmanem?" powiedział White w rozmowie z Yahoo Sports. "Wiecie co ostatnio mówiłem: Kamaru Usman jest najlepszym zawodnikiem na świecie bez podziału na kategorie, OK? (Pokonał Jorge) Masvidala dwa razy, Gilberta Burnsa, Tyrona Woodleya, (Rafaela dos Anjosa), Demiana Maię, Leona Edwardsa. Lista gości, których pokonał jest niewiarygodna podobnie jak sposób w jaki ich pokonał.

Jest mistrzem w tej dywizji i jest najlepszym zawodnikiem na świecie. Czy ktoś tam myśli, że to właśnie z nim Nick Diaz powinien wrócić do rywalizacji po siedmiu latach bez walki? Tylko idiota zrobiłby taką walkę."


Diaz znokautował Lawlera w ich pierwszym spotkaniu na UFC 47, które odbyło się w 2004 roku. Zawodnik ze Stockton w Kalifornii nie walczył od czasu przegranej przez decyzję i zmienionej na nierozstrzygniętą walki z Andersonem Silvą w styczniu 2015 roku. Jego powrót nie wydaje się być jednorazowym wydarzeniem. Diaz powiedział, że zamierza więcej rywalizować, zwłaszcza jeśli dostanie "lanie dupy" od Lawlera.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC 266: Volkanovski vs. Ortega – wyniki walk

Wyniki walk gali UFC 266: Volkanovski vs. Ortega w UFC Apex w Las Vegas w Nevadzie. W walce wieczoru mistrz Alexander Volkanovski stanie do obrony pasa wagi piórkowej przeciwko Brianowi Ortega. W walce co-main event o pas wagi muszej zmierzą się mistrzyni Valentina Shevchenko i Lauren Murphy.

Gala rozpocznie się o północy czasu polskiego.

Walka wieczoru:
145 lbs.: Alexander Volkanovski pokonał Briana Ortegę przez jednogłośną decyzję – walka o pas wagi piórkowej

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
125 lbs.: Valentina Shevchenko pokonała Lauren Murphy przez TKO (ciosy w parterze) 4:00, runda 4 – walka o pas wagi muszej
185 lbs.: Robbie Lawler pokonał Nicka Diaza przez TKO (ciosy) 0:44, runda 3
265 lbs.: Curtis Blaydes pokonał Jairzinho Rozenstruika przez jednogłośną decyzję
125 lbs.: Jessica Andrade pokonała Cynthię Calvillo przez TKO (ciosy) 4:54, runda 1

Karta wstępna (godzina 2:00 czasu polskiego):
135 lbs.: Merab Dvalishvili pokonał Marlona Moraesa przez TKO (ciosy w parterze) 4:25, runda 2
155 lbs.: Dan Hooker pokonał Nasrata Haqparasta przez jednogłośną decyzję
265 lbs.: Chris Daukaus pokonał Shamila Abdurakhimova przez TKO (ciosy łokciami i pięściami) 1:23, runda 2
125 lbs.: Taila Santos pokonała Roxanne Modafferi przez jednogłośną decyzję

Karta przedwstępna (godzina 0:00 czasu polskiego):
155 lbs.: Jalin Turner pokonał Urosa Medićia przez poddanie (duszenie zza pleców) 4:01, runda 1
185 lbs.: Nick Maximov pokonał Cody’ego Brundage’a przez jednogłośną decyzję
170 lbs.: Matthew Semelsberger pokonał Martin Sano Jr. przez KO (prawy prosty i cios w parterze) 0:15, runda 1
145 lbs.: Jonathan Pearce pokonał Omara Moralesa przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:31, runda 2


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-09-26 13:42:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Ale piekielne gnp tego Meraba... i trzecia porażka z rzędu Marlona eh, kto by się spodziewał że zaliczy taką passę

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Alex Bierens /East News

UFC 266: Volkanovski vs. Ortega – bonusy i konferencja

Czterech zawodników otrzymało dodatkowe 50 000 dolarów.

Najlepszą walką wieczoru uznano starcie Alexandra Volkanovskiego z Brianem Ortegą. Starcie piórkowych w pierwszych rundach toczyło się na nogach, tam obaj trafiali solidnymi uderzeniami jednak to mistrz trafiał nieco częściej a jego ciosy i kopnięcia ważyły więcej. W trzeciej rundzie Amerykanin miał swoje szanse w parterze gdy zapinał gilotynę i trójkąt nogami jednak zawsze Volkanovski znajdował drogę ucieczki. Po końcowej syrenie sędziowie byli jednomyślni i pas nie zmienił właściciela.

Bonusy za najlepsze występy gali trafiły do Chrisa Daukausa i Meraba Dvalishviliego. 32-letni policjant potrzebował kilku minut by znaleźć swój rytm, tuż przed końcem pierwszej odsłony posłał Shamila Abdurakhimova na deski, ale nie zakończył pojedynku. W drugiej rundzie Rosjanin ponownie wylądował na macie, ale wówczas już nie zdołał wrócić do walki a Chris mógł świętować czwarte zwycięstwo w oktagonie UFC. Z kolei Gruzin nie bez problemów uporał się z Marlonem Moraesem. W pierwszej osłonie Brazylijczyk piękną kontrą mocno naruszył rywala, Merab wyraźnie chwiał się na nogach jednak klinczując przetrwał trudny czas. W drugiej rundzie Dvalishvili przejął stery pojedynku, po obaleniu zasypał oponenta gradem uderzeń, które zmusiły sędziego przerwania walki.

Poniżej video z pogalowej konferencji.



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Israel Adesanya kontra...

Następny temat

Derrick Lewis kontra...

WHEY premium