Brian Johnson AKA Liver King, czyli „Król wątroby” mówi, że jedzenie surowego mięsa, jąder, wątroby i szpiku kostnego jest kluczem do zachowania doskonałej formy. Jego filozofia polega na tym, że ludzie powinni podążać stylem życia naszych przodków, unikając współczesnych wygód i przetworzonego jedzenia. Brian regularnie publikuje zdjęcia i filmy, na których spożywa surowe mięso i wychwala zalety jego spożywania.

Jednak nie zawsze prowadził taki tryb życia. Wcześniej miał kilka firm, w których żył „amerykańskim snem”, dopóki jego synowie nie zachorowali. Powiedział, że im bardziej jego chłopcy wchodzili w interakcję ze współczesnym światem, tym bardziej dotkliwe i obfite stawały się ich alergie. Prawdziwa pobudka nastąpiła, gdy jeden z jego synów przestał oddychać. Na szczęście Brian dotarł do szpitala w samą porę. On i jego żona byli zdeterminowani, aby znaleźć przyczynę, więc zaczęli od wyeliminowania przetworzonej żywności.

„Zaczęliśmy na nowo wprowadzać żywienie naszych przodków: owoce i warzywa, zwierzęta od nosa do ogona, w tym wątrobę. W ciągu zaledwie dwóch tygodni zauważyliśmy radykalną zmianę w samopoczuciu naszych chłopców. Naszego też. Od jakiegoś czasu każdego dnia jem pół kilo wątroby".

Brian Johnson promuje „życie przodków”, coś w rodzaju paleo stylu życia. Wchodzi nago do jeziora i poddaje swoje ciało działaniu niskich temperatur. Śpi na podłodze. Podnosi duże ciężary i poluje. Liver King ma konto na Instagramie, które obserwuje aż milion osób. Jest naprawdę ciekawą i wyróżniającą się postacią w mediach społecznościowych. W końcu nie każdy zjada surowe jądra na kolację i pokazuje to w Internecie. On sam przyznaje, że jego styl życia może być kontrowersyjny dla wielu osób, ale czuje się z tym doskonale. My jednak zostaniemy przy tradycyjnej wątróbce smażonej z cebulką.

Komentarze (13)
Bull

no i znalazł alternatywę dla sterydów :)

4
ojan

I ta wątroba tak wywala mu brzuch?!
Wiele lat temu (gdy mięso było drogie a wątroba tania) to dziennie jadłem ponad 0,5 kg wieprzowej gotowanej ale tak wzdętego brzucha nie miałem!

5
Bull

Koleś może nabierać dzieciaki, ale Ojana "starego lisa" nie nabierze na takie numery.

7
M-ka

On nie używa sterydów, tylko hodowlane bydło na które poluje ma co nieco w wątróbkach ;) .

1
gokuson

Ale stylem życia których przodków? Bo już w średniowieczu przygotowywanie potraw przebiegało przy bezpośrednim użyciu ognia.

2
FighterX

Jestem ciekaw jak radzi sobie z toksycznością witaminy A przy tak wielkiej podaży wątroby. Zadałem mu to pytanie na IG, ale nie raczył odpowiedzieć.

5
ojan

Jadłem kilka lat podobne ilości gotowanej wątroby wieprzowej prawie każdego dnia i nic mi się nie stało (ani zajadów ani wyprysków ) - duży też nie byłem gdyż ważyłem ok. 70 kg

0
lodzianin1

Przecież to pajac i zarabia na wyświetleniach, niech się wyprowadzi do lasu bez internetu jak chce wrocic do korzeni

10
rarytas1

Niech zacznie od odstawienia sterydów

1
F1.08

Nasi przodkowie wbijali testa i on tez wbija testa. Ale uzywa tej samej strzykawki i igly od lat bo lubi ten klimat.

3
rarytas1

Testa solo to on nie leci a trena przodkowie nie wbijali (;

1
lordknaga

To jaskiniowcy tez walili hgh?? :(

2
lodzianin1

Jak zjedli całego człowieka z przysadka to i hgh mieli -)

2