SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

11 grudnia - UFC 269: Oliveira vs Poirier

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5669

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Odliczanie do UFC 269: Oliveira vs. Poirier

Videomateriały promujące zbliżającą się galę.

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejna a zarazem ostatnia w 2021r. numerowana gala największej organizacji MMA na świecie. W walce wieczoru UFC 269 Charles Oliveira stanie do pierwszej obrony pasa wagi lekkiej podejmując Dustina Poiriera. Co-main eventem gali będzie rywalizacja Amandy Nunes z Julianną Peną, której stawką będzie mistrzostwo dywizji koguciej kobiet.

Poniżej materiały video pokazujące przygotowania wymienionej czwórki do zbliżających się walk.






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC/Twitter

Marcus Silveira typuje wygrane Dustina Poiriera i Amandy Nunes przed czasem

Główny trener American Top Team przed niezwykle ważnym weekendem dla całego klubu.

Marcus „Conan” Silveira na pewno do soboty będzie bardzo zajęty. Czterech jego podopiecznych będzie rywalizowało podczas zbliżającej się gali UFC 269 – z czego trójka wystąpi w trzech ostatnich starciach eventu.

W walce wieczoru Dustin Poirier (28-6 1 NC, 20-5 1 NC w UFC, #1 w rankingu UFC) stanie do walki o pas wagi lekkiej dzierżony obecnie przez Charlesa Oliveirę (31-8 1 NC, 19-8 1 NC w UFC). Silveira typuje wygraną Amerykanina przed czasem po ciosach.

Marcus Silveira
Charles wygrał dziewięć walk z rzędu i udowodnił, że zasługuje na pas, ale Poirier trenował naprawdę ciężko przed tym wyzwaniem. Uważam, że złapie Oliveirę w stójce.


Nieco dziwić mogą słowa trenera o potencjalnej pierwszej obronie tytułu, Marcus widzi ją jako czwarte starcie z Conorem McGregorem.

Marcus Silveira
Ostatnia ich walka nie skończyła się dobrze. Myślę, że Conor zasługuje na rewanż.


Trener ATT nie ma też wątpliwości co do wyniku co-main eventu, jego zdaniem Amanda Nunes (21-4, 14-1 w UFC) znokautuje Juliannę Penę (10-4, 6-2 w UFC, #3 w rankingu UFC).

Marcus Silveira
Wszystko poszło idealnie w tych przygotowaniach. Amanda trenowała ciężko by pokonać Penę i uważam, że wcześniej czy później znokautuje ją.


Oliveira jest pewny także Santiago Ponzinibbio (28-4, 10-3 w UFC, #12 w rankingu UFC) i Pedro Munhoza (19-6 1 NC, 9-6 1 NC w UFC, #8 w rankingu UFC), którzy podejmą odpowiednio Geoffa Neala (13-4, 5-2 w UFC, #12 w rankingu UFC) i Dominicka Cruza (23-3, 6-2 w UFC, #9 w rankingu UFC).

Marcus Silveira
Myślę, że używanie kątów przez Dominicka jest bezkonkurencyjne. On będzie miał ciężko zmagać się z agresją ze strony Pedro. Ten dzieciak uderza jak ciężki i wcześniej lub później będzie złapany tak samo jak Neal. Santiago to barbarzyńca, cały czas idzie do przodu i jest w świetnej formie przed tą walką.


Warto też wspomnieć, że Marcus ma za sobą wielki sukces z poprzedniego tygodnia. W piątek jego syn, Joshua Silveira (7-0) wygrał siódmy zawodowy pojedynek. 28-latek jest obecnie mistrzem organizacji LFA w wagach: średniej i półciężkiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Amanda Nunes wzywa Danę White'a do zakontraktowania większej liczby kobiet z innych organizacji

Panująca mistrzyni UFC w wadze koguciej i piórkowej kobiet Amanda Nunes wezwała szefa UFC Danę White’a do sprowadzenia większej ilości zawodniczek w kobiecych kategoriach w których wyraźnie brakuje świeżej krwi.

Amanda Nunes ma walczyć z Julianną Peña na UFC 269 w najbliższą sobotę w pojedynku, który był budowany od jakiegoś czasu.

Zawodniczki miały walczyć na UFC 265, ale Nunes wycofała się z walki po pozytywnym teście na Covid-19. To przetestowało cierpliwość Amerykanki, która twierdzi, że Nunes zgodziła się na walkę z nią jeszcze w 2016 roku.

Nunes jest powszechnie uważana za najlepszą zawodniczkę w historii UFC a nawet całego MMA, ale Peña twierdzi, że Brazylijka nie zasługuje na to miano bez zmierzenia się z nią.

Podczas gdy Nunes nigdy wcześniej nie walczyła z Peñą, zmierzyła się z prawie każdą znaczącą zawodniczką w UFC. „Lwica” pokonała m.in. Megan Anderson, Felicię Spencer i dwukrotnie mistrzynie wagi muszej Valentinę Shevchenko.

Brazylijka chce więc walczyć z nowymi twarzami i nie być zmuszana do rywalizacji z tymi samymi zawodniczkami, jeśli zachowa pas wagi koguciej w walce przeciwko Peña.

Rozmawiając z Esporte Espetacular, Nunes powiedziała:

Amanda Nunes
„Myślę, że powinnyśmy się bardziej otworzyć. Niektóre dziewczyny walczą już od jakiegoś czasu, nie są nawet w top 10 czy top 5. One też muszą mieć swoje szanse.

Nie wybieram sobie przeciwniczek. Jeśli będę musiała walczyć z Germaine de Randamie, Holly Holm lub kimkolwiek, zrobię to, ale myślę, że fani chcą czegoś nowego. Trzeba trochę zamieszać. Trzeba sprawić, aby niektóre dziewczyny zmierzyły się ze sobą, sprowadzić kilka dziewczyn, które są na dole dywizji, aby nie wyglądało to tak nieświeżo, jak jest teraz.

Zawsze jestem gotowa, aby dać fanom to, czego chcą” – kontynuowała Nunes. „Nokaut lub poddanie, walka w wysokim tempie. Myślę, że UFC powinno wstrząsnąć dywizją. Poszukać nowych talentów i może sprowadzić więcej dziewczyn z innych organizacji. To jest to, na co czekamy.”


Chociaż wydaje się, że Nunes już patrzy w przyszłość na potencjalne walki z innymi rywalkami, Peña podkreśliła, że mistrzyni dwóch dywizji nie traktuje jej poważnie.

Julianna Pena
„Czuję, że wielu ludzi mnie lekceważy i myślą, że jestem ofiarnym barankiem, ale zdecydowanie nie jestem ofiarnym barankiem i wszyscy uwielbiają underdoga” – powiedziała Peña w rozmowie z TMZ Sports.

„Jestem gotowa. Jestem w strefie. Nigdy w życiu nie czułam się bardziej fizycznie lub psychicznie przygotowana i to jest mój czas. To po prostu wspaniałe uczucie wiedzieć, że dosłownie poruszyłam niebo i ziemię, aby się tutaj znaleźć. Jestem gotowa na walkę. Jestem w strefie!”




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC

Dustin Poirier: "Gdyby noga Conora McGregora się nie złamała, złamałbym mu serce"

Były tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC Dustin Poirier spogląda wstecz na największe zwycięstwa w swojej karierze, w tym dwa nad byłym podwójnym mistrzem Conorem McGregorem.

McGregor i Poirier walczyli ze sobą trzykrotnie. Po raz pierwszy obaj walczyli na UFC 178 we wrześniu 2014 roku w pojedynku w wadze piórkowej. McGregor skończył Poiriera przez TKO w czasie poniżej dwóch minut.

Do rewanżu doszło w walce w wadze lekkiej na UFC 257 w styczniu, a walka potoczyła się zupełnie inaczej niż ta pierwsza. Poirier zastopował McGregora w połowie drugiej rundy przez TKO, zapowiadając trylogię.

Po raz trzeci obaj zawodnicy spotkali się w głównej walce wieczoru gali UFC 264 w lipcu. Poirier podjął walkę tam, gdzie skończył ją w drugiej walce, ale starcie zostało gwałtownie przerwana, gdy McGregor doznał złamania nogi w ostatnich sekundach pierwszej rundy.

W wideo zatytułowanym „Run It Back”, wyprodukowanym przez UFC w okresie poprzedzającym walkę Poiriera o tytuł wagi lekkiej z mistrzem Charlesem Oliveirą w pojedynku wieczoru UFC 269 w sobotę, Poirier spojrzał wstecz na największe zwycięstwa w swojej karierze UFC i uważa, że McGregor i tak kroczył drogą do pewnej porażki, a złamana noga skróciła tylko czas.

Dustin Poirier
„Gdyby jego noga się nie złamała, złamałbym mu serce. Ta walka była dla niego zła. Miałem pełną kontrolę” – powiedział Poirier. „Widziałem w jego oczach to spojrzenie desperacji, które widziałem w Abu Zabi. Miałem zamiar go znokautować. Nie miał zamiaru walczyć ze mną pięciu rund.”




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC 269: Oliveira vs. Poirier

Data: 11.12.2021
Miejsce: T-Mobile Arena, Las Vegas, Nevada – USA

Karta główna (godzina 4:00)

Walka o pas wagi lekkiej
155 lbs.: Charles Oliveira (c) vs. Dustin Poirier

Walka o pas wagi koguciej kobiet
135 lbs.: Amanda Nunes (c) vs. Julianna Pena

170 lbs.: Geoff Neal vs. Santiago Ponzinibbio
125 lbs.: Cody Garbrandt vs. Kai Kara-France
135 lbs.: Sean O’Malley vs. Raulian Paiva

Karta wstępna (godzina 00:00)
145 lbs.: Josh Emmett vs. Dan Ige
135 lbs.: Dominick Cruz vs. Pedro Munhoz
265 lbs.: Augusto Sakai vs. Tai Tuivasa
185 lbs.: Bruno Silva vs. Jordan Wright
185 lbs.: Eryk Anders vs. Andre Muniz
125 lbs.: Erin Blanchfield vs. Miranda Maverick
125 lbs.: Alex Perez vs. Matt Schnell
145 lbs.: Ryan Hall vs. Darrick Minner
135 lbs.: Randy Costa vs. Tony Kelley
125 lbs.: Priscila Cachoeira vs. Gillian Robertson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Kevin Jairaj / USA Today

Geoff Neal: To nie jest tak poważna sprawa jak mówią

Półśredni UFC odnosi się do sytuacji ze swoim zatrzymaniem przez policję.

Niedawno informowaliśmy o sytuacji z 25 listopada z udziałem Geoffa Neala (13-4, 5-2 w UFC, #12 w rankingu UFC). Wówczas zawodnik UFC został zatrzymany za jazdę pod wpływem odurzenia i brak licencji na posiadaną broń.

Powyższa sytuacja była jednym z tematów dnia dla mediów przed zbliżającą się galą UFC 269, na której Neal zmierzy się z Santiago Ponzinibbio (28-4, 10-3 w UFC, #14 w rankingu UFC).

Geoff Neal
Nie zostałem jeszcze oskarżony o żądne przestępstwo. Prawdopodobnie mieli powód i zamiast alkomatu wybrałem badanie krwi. Czekam na wyniki aby wrócić do tej kwestii.


Zdaniem samego zawodnika szum wokół całej sprawy jest przesadzony, nawet zainteresowanie tym, że został zatrzymany kilka minut przed godziną czwartą na dwa tygodnie przed tak ważną walką.

Geoff Neal
To była sprawa tylko jednej nocy. Chciałem się zrelaksować z dziewczyną, wypiliśmy kilka drinków. A później była ta sytuacja z udziałem gliniarzy. Miałem przy sobie swoją broń, która jest legalna. Jest zarejestrowana na moje nazwisko. Oni zrobili to tak, że wyglądało jakbym miał MAC-10 na kolanach jeżdżąc pijany po okolicy.

To nie jest tak poważna sprawa jak mówią. Nie było tak, że byłem pijany, na kacu… To była jednorazowa sprawa.


Neal rozpoczął swoją przygodę z UFC od pięciu wygranych z rzędu. Później musiał uznawać wyższość konkurentów przegrywając walki z Stephenem Thompsonem i Neilem Magnym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Dustin Poirier Instagram

Dustin Poirier o Conorze McGregorze: "Ten rozdział nigdy nie zostanie zamknięty”

Niektóre topory wojenne nigdy nie zostaną zakopane. Dla Dustina Poiriera może tak być w przypadku jego rywala, Conora McGregora.

Poirier zakończył trylogię o wysoką stawkę zwycięstwem na UFC 264. Dzięki dwóm zwycięstwom przez TKO nad McGregorem w 2021 roku, mieszkaniec Luizjany zajął pierwsze miejsce z przewagą 2-1 nad Irlandczykiem. Jednak wygląda na to, że historia między tymi dwoma nie zakończyła się w lipcową noc.

„To nie jest koniec.” McGregor powiedział w wywiadzie po walce, którą zakończył ze złamaną nogą. „The Notorious” nadal uprawiał trash-talk adresując ostre słowa do Poiriera i jego żony. Jeśli coś z tego wynikało, to to, że rywalizacja jest daleka od zakończenia.

„Diament” jest skupiony i skoncentrowany na swoim następnym przeciwniku, mistrzu wagi lekkiej Charlesie Oliveirze. Kątem oka dostrzega jednak McGregora. Jego były przeciwnik chce się jeszcze raz z nim zmierzyć w czwartej walce. Na razie jednak Poirier skupia się głównie na zdetronizowaniu Oliveiry.

Dustin Poirier
„Tak naprawdę nie patrzę na (Conora McGregora)” – powiedział Poirier w programie Morning Kombat. „Patrzę na następne wyzwanie, na tytuł wagi lekkiej.

Ale jeśli ktokolwiek może wrócić na szczyt, on jest zdecydowanie jednym z tych facetów, którzy mogą to zrobić. To zależy od niego, on kontroluje swoje przeznaczenie lub cokolwiek, co zamierza zrobić.”


Droga powrotna na szczyt może być dla McGregora możliwa. Widzieliśmy go już wcześniej, jak odbijał się od porażek w wielkim stylu. Jeśli wróci na właściwe tory, można śmiało powiedzieć, że Poirier będzie na niego czekał.

Podczas gdy Poirier rzeczywiście posiada przewagę (i prawa do chwalenia się) zwycięstwami nad McGregorem, uważa, że drzwi do rywalizacji między nimi pozostaną otwarte do końca kariery.

Dustin Poirier
„Nie sądzę. Nie sądzę, że ten rozdział kiedykolwiek zostanie zamknięty.”


Historia rywalizacji między tymi dwoma rywalami może nigdy się nie skończyć, ale jest nowy rozdział, który rozpoczyna się od Charlesa Oliveiry w sobotnią noc na gali UFC 269. Las Vegas będzie gospodarzem punktu kulminacyjnego rywalizacji o pas, gdy ta dwójka zmierzy się o niekwestionowany tytuł mistrza wagi lekkiej UFC.

„Diament” będzie miał swoją drugą szansę na zdobycie tytułu i ma nowe nastawienie do „Do Bronx’a”.

Dustin Poirier
„Jestem pogodzony z tym, kim jestem jako zawodnik, jako mąż i ojciec. Jestem po prostu w naprawdę dobrej przestrzeni psychicznej. Czuję się dobrze. Wierzę w swoją technikę, wierzę w swoje umiejętności i zdolności. Czuję się niebezpieczny. Jestem w świetnym miejscu.”




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Chris Unger/Zuffa LLC

UFC 269: Konferencja prasowa i konfrontacje twarzą w twarz

Tydzień walki przed UFC 269 trwa w najlepsze, a oczekiwanie na sobotnią, ostatnią numerowaną galę 2021 roku wciąż rośnie. Intensywne staredowny pomiędzy bohaterami karty głównej jeszcze bardziej podgrzały atmosferę.

UFC zorganizowało w czwartek konferencję prasową, na której pojawiło się wszystkich 10 zawodników z mocno obsadzonej karty głównej, aby odpowiedzieć na pytania mediów. Następnie zawodnicy i zawodniczki jutrzejszych walk stanęli do konfrontacji twarzą w twarz.

Bohaterowie walk mistrzowskich Charles Oliveira vs. Dustin Poirier i Amanda Nunes vs. Julianna Pena spełnili oczekiwania intensywnością konfrontacji, a uczestnicy pozostałych pojedynków Geoff Neal vs. Santiago Ponzinibbio, Kai Kara-France vs. Cody Garbrandt i Raulian Paiva vs. Sean O’Malley również nie zawiedli.

Wideo z konferencji i wszystkich konfrontacji można obejrzeć poniżej:






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC.com / Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Henry Cejudo twierdzi, że jeśli Dustin Poirier pokona Charlesa Oliveirę na UFC 269, przejdzie na emeryturę

Były podwójny mistrz UFC Henry Cejudo uważa, że Dustin Poirier zakończy karierę, jeśli zdobędzie niekwestionowany tytuł mistrza wagi lekkiej, pokonując mistrza Charlesa Oliveirę na UFC 269.

Poirier (28-6 MMA, 20-5 UFC) zmierzy się z panującym mistrzem Oliveirą (31-8 MMA, 19-8 UFC) w sobotniej walce wieczoru w T-Mobile Arena w Las Vegas. Dziedzictwo „Diamentu” jest niepodważalne, ale jedyną rzeczą, której jeszcze nie zdobył jest tytuł niekwestionowanego mistrza, ale dostanie on drugą szansę na to po nieudanej unifikacji tymczasowego pasa przeciwko Khabibowi Nurmagomedovowi we wrześniu 2019 roku.

Tymczasem Cejudo przeszedł na emeryturę będąc na szczycie, gdy wypełnił swoje dążenie do stania się podwójnym mistrzem UFC w maju 2020 roku, i uważa, że Poirier robi to samo, o ile będzie w stanie osiągnąć swój ostateczny cel i zdobyć pas.

Henry Cejudo
„Naprawdę wierzę, że Poirier wygra” – powiedział Cejudo w programie „The Triple C & Schmo Show”. Słyszeliście to tu jako pierwsi, wierzę, że przejdzie na emeryturę. Bo kiedy fighter zaczyna myśleć o emeryturze, to prawda, powinieneś przejść na emeryturę, a ja czuję, że Dustin Poirier wygra. Sądzę, że on chce odejść będąc na szczycie.”


Poirier brał udział w wojnach, a jedną z nich był zwycięski pojedynek nad obecnym pretendentem numer jeden Justinem Gaethje przez skończenie go w 4 rundzie w ich walce w 2018 roku. Podobnie jak Cejudo, Gaethje nie sądzi, że Poirier będzie chciał ponownie przejść przez to doświadczenie, pomimo tego, że Poirier zwyciężał w kilku innych wojnach w całej swojej karierze.

Komentarz Poiriera: „Nie lubię już walczyć; Nie jestem już w tym zakochany” po jego zwycięstwie na UFC 257 nad Conorem McGregorem wywołał wiele spekulacji na temat jego przyszłości w sporcie, i pomimo tego, że 32-latek zdementował plotki o emeryturze w okresie poprzedzającym walkę na UFC 269, Cejudo uważa, że jest to zdecydowanie coś, co chodzi mu po głowie.

Henry Cejudo
„Nie sądzę, że on chce walczyć z Justinem Gaethje,” powiedział Cejudo. „Naprawdę nie. Nie wydaje mi się. Nie, byłem tam na tej (pierwszej walce Poirier vs. Gaethje) w Phoenix. Będę zaskoczony jeśli on nie przejdzie na emeryturę. Ale kiedy ktoś myśli o emeryturze, równie dobrze może to zrobić i myślę, że Dustin Poirier, jeśli wygra, przejdzie na emeryturę. Słyszeliście to tutaj jako pierwsi od króla „Triple C””.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Wyniki ważenia przed UFC 269: Oliveira vs. Poirier

Ważenie rozpocznie się o godzinie 17:50 czasu polskiego.
Ceremonia dla kibiców o godzinie 1:00.

Walka wieczoru:
155 lbs.: Charles Oliveira (155) vs. Dustin Poirier (154,5) – walka o pas wagi lekkiej

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
135 lbs.: Amanda Nunes (134,5) vs. Julianna Pena (135) – walka o pas wagi koguciej
170 lbs.: Geoff Neal (170,5) vs. Santiago Ponzinibbio (169,5)
125 lbs.: Kai Kara-France (125) vs. Cody Garbrandt (126)
135 lbs.: Raulian Paiva (135,5) vs. Sean O’Malley (135,5)

Karta wstępna (godzina 2:00 czasu polskiego):
145 lbs.: Josh Emmett (145,5) vs. Dan Ige (146)
135 lbs.: Dominick Cruz (135) vs. Pedro Munhoz (135,5)
265 lbs.: Augusto Sakai (263,5) vs. Tai Tuivasa (264)
185 lbs.: Jordan Wright (186) vs. Bruno Silva (186)

Karta przedwstępna (godzina 23:00 czasu polskiego):
185 lbs.: Andre Muniz (185,5) vs. Eryk Anders (185,5)
125 lbs.: Erin Blanchfield (125,5) vs. Miranda Maverick (125)
125 lbs.: Alex Perez (125,25) vs. Matt Schnell (126)
145 lbs.: Ryan Hall (145,5) vs. Darrick Minner (146)
135 lbs.: Randy Costa (134,5) vs. Tony Kelley (136)
125 lbs.: Gillian Robertson (125) vs. Priscila Cachoeira (129*)

* Cachoeira przekroczyła limit wagi muszej o 3 funty









Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-12-10 21:24:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

GROMDA Beach - 6 sierpnia

Następny temat

Charles Oliveira kontra...

WHEY premium