SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

100 g tłuszczów - skąd wziąć?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11188

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
Witam!

Ważę około 100 kg, jestem na diecie masowej, potrzebuję około 100 g tłuszczów dziennie. Dotychczas jadłem około 150 g orzechów włoskich dziennie, jednak nie ukrywam, że są bardzo drogie i szukam czegoś mniej obciążającego finansowo.

Skąd mogę wziąć zdrowe tłuszcze do diety? Nie widzi mi się picie 100 ml oliwy z oliwek dziennie. ;)

A może podbijać kalorie węglowodanami dokupując jakąś odżywkę, która da mi 900 kcal dziennie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1846 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34103
oliwa z oliwek, olej lniany
orzechy wloskie

pomixuj troche
przykladowo 60ml oliwy i 60g orzechow wloskich dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skoro potrzebujesz tłuszczy jesz więcej jaj lub kupujesz tłustsze mięso, ryby, oliwa z oliwek, lniany jak kolega wyżej. Jeżeli chodzi o orzechy to bym je jadł w ilości 30-50g po co więcej. Ewentualnie sery żółte jeszcze ci zostają np.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
Tłuszcze z pozostałych elementów diety nie wliczam do ogólnego bilansu, gdyż głównie mam na uwadze kaloryczność. Dodatkowymi tłuszczami w ilości 100 podbijam kalorie, których brakuje mi właśnie około 1000.

Orientujecie się ile kosztuje oliwa z oliwek, jakiej firmy kupować?

Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Firma raczej nie ważna, oby to była tylko oliwa extra virgin. Ceny sie kształtują różnie od ok. 10 zł do niespełna 30 zł nawet. Zależy też jaka pojemność butelki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
racjonalnie to 33% wez z tluszczy zwierzecyuch, (jaja, sery, mieso) 33% z jednonienasyconych (sa w siecie roślinnym tak powrzechne ze nie ma co pisac ) 33% z wielonienasyconych ( tu sie juz zaczyna jazda pod góre ! jaka ma byc proporcja omegi 6 do omegi 3 ? z tytm jest problem rożne proporcje podaja naukowcy, nie mniej omega 3 ryby z oceanow zomnych, olej lniany a omega 6 inne oleje i orzechy)
pozdr
mc

ps
u mnie lepiej sie sprawdza gdy mam 50% ze zwierzecych z tym ze to w duzej mierze jaja a one maja tez sporo omegi 9 i omegi 6 wiec nie czynilo to tregedi, pytanie :czy to ma byc tłuszczówka ? 100kg i 1 g na kg to bliskie tłuszczówce

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 61 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2529
Oliwa z oliwek w biedronce kosztuje chyba 11zł. :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
REVEN-33 - również czytałem, że musi być extra virgin.

marek.c - dążę do wagi 110 kg w ciągu 6 miesięcy. Nie mam zielonego pojęcia ile tłuszczów zwierzęcych mam z diety, jedyne co liczę to 2 g/kg białka oraz 100 g węgli w każdym posiłku, a mam ich 5. Przykładowo kiedy nie mam czasu na kaszę z kurczakiem kupuję sobie 15 pierogów i tyle, ważne żeby białko z węglami się zgadzały. ;) Tłuszczmai podbijam kalorie, gdyż w czasie kiedy ich dodatkowo w postaci orzechów itp. nie spożywałem nie mogłem przekroczyć bariery 98 kg ze względu na niską kaloryczność diety.

Zwyczajnie oprócz diety chciałbym spożywać 1 g tłuszczów na kg i zastanawiałem się skąd je wziąć. Spróbuję oliwę z oliwek. Olej lniany mi kompletnie nie wchodzi. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
lniany wchopdzi dobrze z twarogiem i warzywami spróbuj. Co do proporcji dziennik posiłków fajnie powinien Ci policzyć proporcje

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Chcesz zrobic 10kg w pol roku? Sporo, na pewno duza czesc tego bedzie stanowila tkanka tluszczowa. Lepiej na sile nie dazyc do tego.

Skoro nie wiesz ile tluszczow zwierzechy masz w diecie to skorzystaj z dziennika dietetycznego sfd, w ktorym wszystko latwo policzysz.

Najlepiej bedzie jak sie troche przylozysz do tego i wrzucisz tu rozpiske diety z wyliczenami. Wtedy bedzie nam latwo skorygowac i poprawic bledy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
domer na pewno masz rację, z tym że ja nie nalezę do ludzi, którzy stają codziennie na wadze zastanawiając się czy przybył już im ten kg czy nie lub czy tyją za szybko czy nie. Wolę dojść do swojej określonej wagi przy której czuję się jeszcze dobrze i później ewentualnie modelować sylwetkę. Oczywiście nie piszę tutaj o robieniu z siebie słonia, a później redukcja o 20 kg, bo to oczywiście mija się z celem. Generalnie nie odmawiając sobie dodatkowych tłuszczów i idących za nimi kcal tyję stosunkowo wolno, nie zarastam tłuszczem, gdyż mam dobry metabolizm wsparty intensywną pracą i dodatkowym bieganiem oprócz siłowni.

Co do oleju kupiłem oliwę z oliwek, chcę dziennie pić około 40 ml, 2 x 20 ml. Do tego trochę orzechów włoskich. Zobaczymy co z tego wyjdzie. ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w diecie i suplementacji

Następny temat

Odżywianie 15-latka

WHEY premium