SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Żuchwa ... Ból po uderzeniu.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 45799

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 17 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 712
Witam.
Wczoraj dostałem ładnego sierpowego w bok, z zahaczeniem o tył żuchwy.Już wczoraj mocno mnie bolało. Mogę tylko lekko otworzyć buzię, cały bok żuchwy mocno boli, nie dotknąć :)
Nie dam rady żuchwą na boli ruszać ani w przód.
Czy to jest tylko wybicie ? ; >
Przejdzie z czasem ?
Nie ma żadnego osinienia, tylko lekko opuchnięte.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Witaj


Tak naprawdę podczas uderzenia mogło dojśc do jakiegoś uszkodzenia stawu skroniowo-żuchwowego , dlatego jeśli ból nie przejdzie to warto wybrać sie do specjalisty na konsultację. Lekarz prawdopodobnie zleci prześwietlenie, by wykluczyć jakiś poważniejszy uraz bądź złamanie.

Może Pan zgłosić się do stomatologa a on już skieruje na odpowiednie badania. Lepiej dmuchać na zimne, gdyż gdyby doszło do złamania to wymaga to specjalistycznego leczenia.




„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 552 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8609
Odczekaj trochę, z reguły ból po takim uderzeniu spowodowany jest uszkodzeniem tkanek miękkich które goją się ok 2 tygodnie nie możesz jednak wykluczyć złamania ani pęknięcia bo zasinienie po takich urazach nie jest regułą i wcale nie musi wystąpić ,rób zimne okłady to pomoże pozbyć się opuchlizny i częściowo zmniejszy ból ale w razie jakichś większych komplikacji pogadaj o tym z lekarzem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Powinno przejść.
Jeśli taki stan będzie się utrzymywał dłużej - do lekarza.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
to nawet może być złamanie - koniecznie do lekarza !
przychodnia chir stomatologicznej albo szczękowo twarzowej a teoretycznie wpierw jakiś ostry dyżur !
2

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 140 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 26682
to pewnie wybity zawias
poczekaj pare dni i przejdzie :)
3

when you're not training somebody else is training to kick your ass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 17 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 712
Poczekałem kilka dni, ból lekko przeszedł ale dysfunkcja nadal występowała jak i bóle. Więc wreszcie wybrałem się na chirurgię szczękową - po zrobieniu zdjęcia okazało się, iż mam pęknięcie.
No i ładnie jutro kładą mnie na 2 dni do szpitala i zakładają szynę na szczękę na 6 tygodni ...
Dzięki za pomoc.
I uważajcie na przeciwników walących sierpowe zza pleców... ^^
Pozdrawiam.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 301
Albo na prawonoznych :)

Niestety zwlekalem dlugo z zuchwa i teraz mam. Wracam do Polski na wakacje i czuje ze nie obejdzie sie bez wizyty w szpitalu.

Mozna z taka szyna normalnie trenowac, tzn po zabiegu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 17 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 712
Przez pierwszy tydzień ciężko - duży ból. Ten czas najlepiej przeczekać, przyzwyczaić się.
Lecz po tygodniu, mimo dużych utrudnień da się ćwiczyć, najgorsze są odruchy bezwarunkowe - mimowolne rozwarcie szczęki, potrafi zaboleć ;) - wkońcu ma sie wiązania na 2 szczękach - ściśnięta morda, że ani nie drgnie..
Pozdrawiam.

Zmieniony przez - Pallas w dniu 2008-01-26 21:51:08

Zmieniony przez - Pallas w dniu 2008-01-26 21:56:16
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a teraz jak sie czujesz/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 8678 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160898
jak oni ta szyne zakladaja??

...:::Every Dream Has A Beginning:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 17 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 712
Po zdjęciu szyn, przez pierwsze dwa tygodnie ledwo ruszałem jeszcze szczęką. Na szerokość 1 palca nie potrafiłem otworzyć buzi. Po woli wyćwiczyłem wszystko. Po miesiącu około było już spoko, jeszcze lekki dyskomfort w postaci 'bloku' takiego miałem w szczenie. Po okresie 1.5-2msc szczęka jak dawniej.
Już po paru dobrych miesiącach, nie czuje żadnego uszczerbku.
Jedynie podczas sparingów, gdy wyrwę kilka ciosów w szczękę, to czuje ból w okolicach miejsca złamania tamtego.Ból ten potrafi kilka dni się utrzymać.
Lekarz mówił, iż porządne zrośnięcie się kości szczęki/żuchwy trwa ok 1 rok... Więc jeszcze dla tego.
Miałem też jej minimum do września nie 'nadwyrężać' , nie ćwicząc itp.. Ale ciężko i nie wytrzymałem : ) Ale teraz przy każdym sparingu przynajmniej jakoś lepiej mi garda się trzyma przy twarzy :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sennosc, nerwowosc, spadek libido

Następny temat

KOLANO PYTANIE !!

WHEY premium