SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Świeżak co chce coś w sobie zmienić

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 531

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

24

Waga

186

Wzrost

79kg

Cel treningowy

siła/kondycja (*)

Staż treningowy na siłowni

brak

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

brak (**)

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

przykurcz mięśni w nogach (***)

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

(****)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8
Witam,

jak w temacie - pora wreszcie wziąć się za siebie.
Przeglądałem ten temat: https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html , ale zastanawiam się czy dałoby to się jeszcze połączyć z jakimś bieganiem (rzucam papierochy i chciałbym nabyć jakiejś ogólnej kondycji zdrowotnej).

* - napisałem, że celem treningu jest siła/kondycja - chciałbym po prostu lepiej wyglądać i lepiej się czuć. Wiem, że żeby zrobić rzeźbę to trzeba nabrać masy, ale mam taki problem (nie wiem, może ktoś też tak miał/ma), że panicznie się tego boję - tj. nabrać masy, nie móc potem tego zrzucić - rozrosnąć się za bardzo na szerokość, zrobić się taki "trójkątny" bo średnio mi się to podoba - zdaję sobie sprawę, że trochę wydziwiam (może ktoś mnie zrozumie ;)). Nie wiem czy ćwiczenia na siłowni na to mogą wpłynąć, ale strasznie się garbię, a samo spojrzenie w lustro pomaga tylko na chwilę.

** - dieta - mam bardzo nieregularną dietę, jem o różnych porach, czasem w ogóle nic nie jem - będę próbował się jakoś uregulować z tym

*** - kiedyś, po bieganiu w złych butach nabawiłem się zapalenia ścięgna achillesa i przy badaniu ortopeda mi powiedział, że mam przykurcz mięśni udowych (czy jakoś tak) i że powinienem to rozciągać - nie wiem jaki to może mieć wpływ na trening, oczywiście nie rozciągałem tego, bo przestałem biegać, dopiero ostatnio do tego wróciłem

**** - nie robiłem żadnych testów, nie jestem w stanie się podciągnąć więcej niż 1 raz na drążku, na ławce może wycisnę z 25-30kg (chyba), więc ogólnie mocy nie ma.

Zdaję sobie sprawę, że powinienem zaproponować jakiś trening dla siebie, ale nie mam szczerze mówiąc o tym bladego pojęcia, nie oczekuję, że mi to ktoś ułoży za mnie, ale byłbym wdzięczny za jakieś porady/sugestie, ukierunkowanie czy coś.

Pozdrawiam,
Vuko
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Nie rob sobie wymowek, trenuj wg planu ktory podales w linku. Areoby, bieganie/rower mozesz dorzucic po treningu lub w dni nietreningowe, intensywnosc zalezy od Twojego celu. Co do nabrania masy, hehe, nie kazdy ma predyspozycje genetyczne by wygladac jak 'trojkat' poza tym by uzyskac taka sylwetke potrzeba wielu lat treningow wiec nie wiem czego sie obawiasz, po roku cwiczen nie nabierzesz nagle 20kg masy i bedziesz mial 45cm w bicku. Naogladales sie za duzo zdjec gosci na sterydach badz ludzi ktorzy sa wiecznie 'na masie' niekoniecznie miesniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kolega wyżej dobrze mówi. Słabi szukają wymówek. Bierz się za siebie i nie patrz na innych. Podstawowy plan, bierz gotowca i trenuj choćbyś miał machać na początku samą sztangą to po paru miesiącach nabierzesz krzepy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o ocenę planu

Następny temat

38 lat .....amator

WHEY premium