SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łydki !! !!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10996

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 122
Znam to :/ Nie biegaj za dużo, nie skacz na skakance i rozciągaj się ile możesz. Ciężko będzie i wiele nie zwojujesz- niestety bardzo ciężko zwalczyć mięśnie. Mam ohydne, pękate łydy i przeprosiłam się z obcasami, jednak wiadomo, że wady fajniej usunąć nić zakryć. Robię tak:
-Opieram stopę (przednią częśc)na którymś z niższych stopni drabinki i lokuje na niej cały ciężar ciała, ciągnąc w dół, tak żeby poczuć tył łydki, trzymam ile mogę, byle równo na każda nogę
-Prostowanie nogi "w rękach" w pozycji siedzącej (chwytam stope ugiętej nogii unosze ją do góry aż do wyprostu i naciągam)
-kucam i staję na palcach jednej nogi, pochylam się lekko do przodu (trudno wyjasnić, trzeb poczuć rozciągający się mięsień) ciągnąc pieta maksymalnie w dół. Druga nogę odstawiam żeby zachować równowagę.
-skłon w zwykłym siedzie z wyprostowanymi nogami
-to samo, ale w staniu

Uwaga, nie jestem żadnym trenerem, nie ponosze żadnej odpowiedzialności za skutki ćwiczeń, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą itd : - )Napisałam tylko jak ja walczę z tym przykrym defektem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17
heh wydaje mi się ok :)
ale dla pewności odczekam aż inni się wypowiedzą choć intuicja podpowiada, że to może być dobre :)
Dzięki za radę )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17
o rany tego emota na końcu miało nie być xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 122
Spoko.

Tez bardzo chętnie poczytam opinie, bo błądze po omacku w sprawie tych łydek.

Kiedyś w jakimś pisemku poświęconym tematyce fitness ktos zadał takie pytanie ekspertowi. Ekspert nic więcej nie poradził, oprócz rozciąganie i ograniczenia niektórycg sportów. No, jeszcze jakies pierdoły o akceptacji siebie, ale konkretne metody na wyszczuplenie nie zostały opublikowane.
Chyba, że usuwanie mięśni z łydek, ale to już trzeba miec nieźle, przepraszam najmocniej, nasrane pod kopułą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16683
no, 40 juz bardziej niz 43 ;)

edytuj posty, nie pisz jednego pod drugim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17
nie wiem jak go edytować :P



o już wiem ;D

Zmieniony przez - Ann91 w dniu 2008-12-30 10:41:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1234 Napisanych postów 1345 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16541
no no nogi to masz ladne a zeby miec chudsze to poprostuy pobiegaj i na lydki zeby sie przylozyc rob cwiczenia na nie a moment zejdzie z lydek i nog;D

Siła jest bogiem, trening nałogiem, rzeźba zabawą a masa podstawą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
Pisałaś, że mięśnie łydek nabrały masy pod wpływem jazdy na rowerze. Mięśnie te są zbudowane z czerwonych włókien - wolnokurczliwych, tak więc normalnie taki zwykły trening, bez obciążenia nie powinien ich rozbudować. Najwidoczniej masz troche inny przekrój włókien.

Co do 40 cm. i 51 cm. w łydce. No to fakt, troche łydka spora - masz tyle co ja, a w udzie mam znacznie więcej, ale jestem chłopakiem i z koleji mam chude łydki genetycznie.

Co do treningu na zmniejszenie ich objętości. Trudno jest zmniejszyć obwód mięśni nie stosując diet i ogólnej redukcji masy ciała.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to np. podnoszenie na palcach z małym ciężarem w dużej ilośći powtórzeń i serii z małymi przerwami między nimi.

Mogłaś na tej 1 fotce troche bardziej u góry sfotografować

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 144 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2830
Jeśli chodzi o łydki to przyczyną tego że masz duże to chyba od roweru bo moja koleżanka ma to samo. Jeśli chce je zmniejszyć to zależy, jak masz dużo tłuszczu na łydkach to wystarczy pobiegać ale nie szybko tylko jak najdłużej i nierób żadnych ćwiczeń typu wspięcia na łydka bo od tego na pewno nie będą mniejsze wiem bo chodzę na siłkę i robie takie coś nie po to żeby je zmniejszyć a jeśli to mięśnie to spalanie nic nie da bo i tak trzeba kiedyś odpoczywać bo się zajedzie a jak wiadomo mięśnie rosną jak odpoczywają ale rozciąganie pomorze nie za dużo ale zawsze coś i jeszcze co do tych wspięć na łydka to może rób ale nie za dużo

napisz jakie masz te łydki, czy są przy tuczone czy same mięśnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
Nie zdążyłem edytować. Pisałem tylko co do 1 fotki, bo tyłek to mój fetysz

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak to wkońcu z tym trądzikiem

Następny temat

Czy dieta ma wpływ na trądzik?

WHEY premium