SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ławeczka wielofunkcyjna dla 40+

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 723

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 50 Wiek 45 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 564
Od zawsze chciałem mieć swoją, własną mini siłownię, najbliższa od mojej wiochy to 50 km, ale zawsze jakoś tak były inne priorytety, teraz już 40+ na karku i zapomniałem o tym temacie, ale na urodziny nieoczekiwanie dostałem ławeczkę od całej mojej licznej rodziny, tak wygląda:

https://ibb.co/kHGvyL9

złożyłem ją wczoraj i okazuje się że, tak jak myślałem takie wielofunkcyjne 6w1 czy 10w1 to tak naprawdę do kosza się nadaje, dużo by mówić o minusach, najważniejsze z nich to:
Wyciskać na klatę na prostej ławce się nie da, chyba że zdemontujemy trenażer nóg, a nawet jak zdemontujemy i sobie wyciskamy to gryf uderza w zestaw do treningu rozpiętek, a jak wpadniemy na pomysł żeby to zainstalować z przodu ławki, to musimy zdjąć modlitewnik,itd...itd....
Także jakbyśmy chcieli potrenować wszystko co oferuje ławka, to więcej roboty byłoby z demontażem/montażem elementów ławki, bo zawsze coś przeszkadza czy ociera się o inny element.

No ale darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby i trzeba jakoś to sobie poukładać. Dodam że nigdy nie trenowałem:

Moje pierwsze pytanie:
Kompletnie nie idzie mi trening mięśni pleców i brzucha, na tym oto zestawie:

https://ibb.co/dL6sgMY

TAM JEST TAKA LINKA I NIE WIEM CZY DOBRZE TEN ELEMENT POSKŁADAŁEM:

https://ibb.co/jDZFjJn

linka osuwa się z kołowrotka, czy czasem nie powinna byc pod spodem, albo jeszcze inaczej? Te moje ćwiczenia na tej lince takie nieskoordynowane są, nierównomierne, obciążenie założyłem 20kg a i tak przy opuszczaniu linki, muszę uważać żeby obciążenie żeliwne nie rozwaliło płytek podłogowych :)
Mogę oczywiście cały sprzęt podwyższyć do góry ale wtedy ławka do wyciskań na klatę będzie mocno ukośna




Zmieniony przez - marcinjestboski w dniu 2022-08-05 14:02:00
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
zfrmontuj to co przeszkadza, rozpieki można robić bez tych uchwytów, dokup sibie dwa małe gryfy, co do pleców można. Linka powinna chodzić na kółku, z tego wygląda że jest ok, nie wiem czy zrobisz na tym, jak ten koleś na zdjećiu

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33073 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Darowanemu nie zaglada się w zeby więc skoro już jest to tzreba korzystac ale ja mam takie zdanie ze jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego i osobiście nigdy bym nie kupił takiego sprzętu a tylko i wyłącznie osobno dostawne klamoty jak ławka regulowana , stojaki , drążek , prasa , wyciąg i jest wypas a na tym twoim to własnie fajnie wszystko wygląda na foto a w praktyce wychodzi wiele przeszkód . Jak chodzi o ćwiczenie na plecy i tą linkę na foto to ona powinna iśc pod spodem kółka z tego co mi się wydaje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Montaż drążka 3 w 1 - Czy to ma sens?

Następny temat

Pomoc w doborze sprzętu na domową siłownię

WHEY premium