SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łańcuchy treningowe wykorzystywane podczas wyciskaniu i przysiadów.

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 8859

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 278 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3932
W Z O R EK
Ruch może i jest szybszy,ale mnie na przykład nieźle kołysały łańcuchy...
Trzeba naprawdę trochę z nimi potrenować...

No właśnie oglądając Twoje (jeśli pozwolisz żeby pisać sobie na Ty) filmiki na Facebooku bylo widać te kolysanie sztangi przód tył i tak zastanawiam sie czy to nie właśnie wina zbyt hardcorowych łańcuchów mam tu na myśli wielkość ogniw one mana chyba z 12cm to nie ma dziwne ze jak sie ukladaja na ziemi to beda wymuszac przemieszczanie sztangi .Z ciekawosci ile one ważą ? Na pewno sporo a to ma być do przelamywania barier a nie substytu krążków , ale ja sie tam nie znam dlatego pytam .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Na jednym z filmików,widać nawet jak przez łańcuchy...złapałem kontuzję.
I właśnie w tym przypadku kołysanie i zbyt duży ciężar,do tego doprowadziły.

Moje łańcuchy ważą po 12,5kg każdy...czyli nie ma tragedii.

Faktem jest że nie próbowałem na mniejszych ogniwach,ale dobierając dla siebie kierowałem się doświadczeniami innych zaprawionych w bojach zawodników...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 645 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8278
Nie widziałem Twoich filmów Wzorek i nie wiem jakie masz długie łańcuchy, ale ja kołysanie zlikwidowałem poprzez ich wydłużenie i jeśli w końcowej fazie końcówka zostaje na podłodze, to nie ma wahań.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Są tak długie że cały czas mają kontakt z podłożem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Dibo22 V-Mistrz SFD
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 4502 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 71758
bujają się raczej dlatego, że ogniwa są za długie, co do ceny taki łańcuch jest bardzo drogi, ponieważ grube łańcuchy są co najmniej klasy 5 tj mają wysoką wytrzymałość, niestety nie ma na rynku firmy, która chciałaby zrobić łańcuchy grube ale ze zwykłej stali konstrukcyjnej. Przeliczając cenę łańcuchów przez kg wychodzi tyle co za dobre obciążenie olimpijskie więc tragedii nie ma, przykładowo łańcuchy eleiko są dwa razy droższe a nadają sie tylko do wyciskania ze względu na ich długość. Ogólnie warto pochodzić po złomach lub mieć kogoś znajomego na morzem i dopaść jakieś stare łańcuchy kotwiczne od niewielkich kutrów:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Ale cena łańcuchów z ferros nie jest aż taka wygórowana. Jak kilku ćwiczy to składka będzie nie duża

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 502 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6919


1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 502 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6919
u mnie leżą i nie buja a mam grube ogniwa jak wzorek albo grubsze bo moje łancuchy waza 20.5kg jeden, na filmie doczepilem jeszcze małe zeby podbic wage w gornej fazie, zupelnie inny level treningowy, dodatkowo uruchamiaja sie pomocnicze partia, sporo pracuje przedni akton barków, miałem go strasznie spompowany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 502 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6919


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 502 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6919
zastosowanie na przysiadach, zaj**ista sprawa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siła siła i jeszcze raz siła push pull

Następny temat

Rekord Świata IPF Ray Williams w przysiadzie, na Mistrzostwach Azji i Oceanii.

WHEY premium