SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łańcuchy treningowe wykorzystywane podczas wyciskaniu i przysiadów.

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 8861

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 502 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6919
Proszę :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
To dlatego między innymi taka cena, no cóż takie czasy, trzeba kombinować.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Dla mnie wyglądają za mało hardcorowo....he,he
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Wzorek, Twoje wyglądają jakby był gdzieś być może z jakieś kopalni.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 502 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6919
na swiezo to robily taki syf na siłownii ze pol godziny sprzatania rdzy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Używanie łańcuchów w treningu siłowym na pewno wpływa na budowanie siły ale myślę, że i także na poprawę szybkości. Wiemy , że
łańcuchy wzmagają opór przez co zwalniają ruch w końcowej fazie. Natomiast kiedy opuszczamy gryf na klatkę łańcuchy zaczynają rozkładać się na ziemi i wówczas ciężar staje się lżejszy a unosząc z powrotem gryf do góry łańcuch powodują zwiększenie ciężaru na gryfie. Co na to fachowcy co używają, mają coś do powiedzenia.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 502 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6919
Ja dopiero zaczynam zabawe z nimi ale przy moim max obcenym 230x1, na łańcuchach zrobie to dwa razy przez odciążenie dolnej fazy i dynamiczniejsze wyjscie, lepiej pracuje docisk przez to. Dla mnie super
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
A zauważyłeś może, że jak tylko zrobisz kilka powtórzeń z łańcuchami to jak robiąc bez nawet z takim samym ciężarem ruch do góry jest szybszy aniżeli wcześniej.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Ruch może i jest szybszy,ale mnie na przykład nieźle kołysały łańcuchy...
Trzeba naprawdę trochę z nimi potrenować...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Wzorek zgadza się łańcuchy są świetnym narzędziem do rozbudowania siły, mocy i poprawienia szybkości, ale nie dla początkujących. Trzeba troszkę potrenować i najpierw bez pomocy łańcuchów nabrać trochę siły oraz wypracować dobrą technikę, Sam zauważyłeś przy swoich treningach problemy z zastosowaniem łańcuchów jak zacząłeś ich używać.

gregorterm

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siła siła i jeszcze raz siła push pull

Następny temat

Rekord Świata IPF Ray Williams w przysiadzie, na Mistrzostwach Azji i Oceanii.

WHEY premium