SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Trec Boxing News] "Godfrey: Diablo zdecydowanie lepszy niż rok temu"

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 387

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
Dziś rano w podróż powrotną z Polski do USA wyruszył Matt Godfrey. Były pretendent do tytułu mistrza świata przez ostatnie dwa tygodnie pomagał polskiemu czempionowi WBC wagi junior ciężkiej Krzysztofowi Włodarczykowi z Trec Team (46-2-1, 33 KO) przygotować się do zaplanowanej na sobotę rewanżowej walki z Francisco Palaciosem (21-1, 13 KO). – Na tym etapie Diablo jest zdecydowanie lepszy niż rok temu w tym samym okresie – zdradził w rozmowie z ringpolska.pl Godfrey, który sparował z Włodarczykiem także przed pierwszym pojedynkiem z Palaciosem.

- Matt, jakie są Twoje wrażenia po sparingach z mistrzem?
Matt Godfrey: Już po raz drugi trenuję razem z mistrzem, tym razem jest zdecydowanie bardziej skupiony na walce, jego kondycja jest zdecydowanie lepsza niż w przeszłości, będzie bardzo trudno pokonać go przed własną publicznością, jest bardzo skoncentrowany.

- Widziałeś jego pierwszą walkę z Palaciosem?
Nie widziałem całej walki, widziałem fragmenty. Z tego co widziałem, to mistrz był agresorem, starał się wciągnąć do walki pretendenta, ale ten wolał boksować na dystans. To są moje obserwacje na podstawie kilku rund.

- Jakiej rady udzieliłbyś Diablo przed rewanżem z pięściarzem, który, podobnie jak ty, lubi boksować na dystans?
Plan taktyczny na pierwszy pojedynek był prawidłowy – wywierać presję, pokazać, że jest się mistrzem. Włodarczyk ma już za sobą duże walki. Jeśli Diablo będzie szedł do przodu i naciskał, to z jego siłą powinien dać sobie radę z bokserskimi umiejętnościami Palaciosa.

- Czy twoje doświadczenie podpowiada ci, że rewanż Włodarczyka z Palaciosem będzie zupełnie innym pojedynkiem od pierwszego czy raczej będzie to trzynasta runda poprzedniej konfrontacji?
Myślę, że to będzie inna walka. Palacios może być bardziej agresywny, ponieważ wie, że boksowanie na dystans nie dało mu wtedy wygranej. Obrońca tytułu może z kolei chcieć „postawić wykrzyknik”, żeby uniknąć trzeciej walki z Palaciosem i będzie dużo bardziej agresywny. Myślę, że tym razem faktycznie zobaczymy walkę, która będzie interesująca i będzie to zupełnie inny pojedynek od pierwszego.

- Diablo jest w twoich oczach w dużo lepszej formie niż przed pierwszą walką?
Zdecydowanie tak, na tym etapie przygotowań Diablo jest zdecydowanie lepszy niż rok temu w tym samym okresie.

- A co powiesz o jego umiejętnościach? Czy rozwinął się przez ostatnie 18 miesięcy?
Tak, zwłaszcza jego lewy prosty. Diablo nie wygląda na szybkiego, ale jest bardzo precyzyjny. Jego lewy prosty i w ogóle jego lewa ręka jest tak mocna, że pytałem go, czy nie jest mańkutem, bo nie mogłem uwierzyć, że można mieć tak silną słabszą rękę. On używa teraz lewego prostego zdecydowanie częściej, bije w różnych płaszczyznach. Może być bardzo trudny do pokonania dla każdego, jeśli zacznie używać lewego prostego. Dużo pracował lewym prostym podczas tych przygotowań i każdemu ciężko go będzie pokonać jeśli to podtrzyma.


Źródło: ringpolska.pl, dostęp: 16.09.2012



HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

spalacz

Następny temat

Redukcja na Lipo(X)Pack

WHEY premium