SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prośba o ocenę planu i ewentualne porady co zmienić

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 337

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 197
Witam. Mam 17 lat, 185 cm wzrostu i ważę 73 kg. Siłownią interesuje się od około roku. Ćwiczyłem do tej pory na szkolnej siłowni, ale jak to w szkole bywa czasami nie było z różnych powodów jak poćwiczyć, dużo niepotrzebnych przerw (ferie, święta, wakacje, itp.).Treningi były nie poukładane. Ćwiczyłem tak jak starsi koledzy i nie dawało to spodziewanych efektów. Teraz przyszedł czas, by to zmienić. Mam już w domu trochę sprzętu, ale brakuje jeszcze ławeczki i stojaków. Na wakacjach miałem ciężką fizyczną pracę i zrzuciłem trochę tłuszczu. Teraz liczę na zbudowanie masy mięśniowej.

Mój plan ćwiczeń teraz to fbw:
wykroki z hantlami 4 serie
martwy ciąg 4 serie
wiosłowanie sztangą 4 serie
pompki z obciążeniem 3 serie
wyciskanie żołnierskie 3 serie
uginanie przedramion ze sztangą 3 serie
francuskie wyciskanie stojąc 3 serie

Jak kupię stojaki i ławeczkę to zmienię wykroki na przysiady i pompki na wyciskanie. Mam też pytanie, czy na klatę bez ławki jest lepsze ćwiczenie od pompek?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Na Masę -Ektomorfik- do oceny/poprawy.

Następny temat

trening oparty na ćwiczeniach złożonych

WHEY premium