SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dodatki

temat działu:

Dietetyka sportowa

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 943

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26
Cześć,mam na imię Jarek,mam 33 lata,ważę 94 kg,185 cm wzrostu,ponad dwa tygodnie nie palę.Ćwiczę wszystkie grupy mięśniowe co drugi dzień.Na każdą grupę mięśniową wykonuję dwa-trzy ćwiczenia z dużym obciążeniem aby wykonać max 8-10 powtórzeń,ćwiczyłem tą metodą już kilka razy w życiu więc szybko widać efekty,mięśnie pamiętają.Nigdy nie stosowałem żadnych odżywek chcę zwiększyć siłę i masę tak do 110-120 kg.Wiem że ważną rolę stanowi tu dieta i staram się dostarczać organizmowi duże ilości białka i węglowodanów minimalizując jednocześnie cukry i tłuszcze,chcę jednak pomóc sobie suplementami i proszę o radę,co według was jest najbardziej wskazane dla mnie.Dziękuję i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Rozpisz przykładowy jadłospis na jeden dzień, nie wiem czemu ograniczasz tłuszcze.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26
Cześć,nie mam diety jako takiej.Napiszę jednak jak to wygląda może pomożesz
na śniadanie,ok 10.00 jem jajka sadzone-2szt+parówki-2szt+szklanka mleka
12.00-miksuję banana+jabłko+mandarynka,czasem marchew+mleko-o,5l
15-16 obiad,piersi kurczaka,karkówka,wczoraj np gołąbki,do tego kasza gryczana i jakaś surówka
18-mleko+płatki kukurydziane jeśli nie jem ich na śniadanie
od czasu do czasu płatki owsiane+kaszka ryżowa+jogurt+banan,mleko
20-22 kolacja,kebab,kaszanka,musli,serek wiejski,pieczywo chrupkie lekkie,biala kiełbasa ogólnie różnie u mnie z tą kolacją.Myślę że ilość i to co jem zależne jest od zapotrzebowania organizmu,jego zmęczenia i potrzeby regeneracji.
Myślę o jakimś suplemencie może przed treningiem i po
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Starałeś się kiedyś policzyć ile spożywasz kalorii?

Za często tych parówek nie jedz, ich wartości odżywcze są znikome, lepiej zjeść 3 jajka i ciemne pieczywo

o 12 masz same węgle i to z owoców

obiad ok

18 staraj sie owsiane/żytnie jadać kukurydziane dla smaku mozesz trochę dodać no i też biuałka nie ma za dużo tyle co z mleka tylko
Z koalcją to kiepsko, kiełbasa/kaszanka, mi też się zdarzy nieraz zjeść ale to raz na miesiąc albo rzadziej. Ważyw masz mało, tłuszczy zdrowych też, ryby by się przydały i nie te z puszki, orzechy, pestki mozesz przegryzać dla podbicia kalorii i tłuszczy.

Jak wyglada sprawa z suplementami, czy już coś brałeś.

Z odżywek to widać że wpc by się przydało dla wzbogacenia diety w białko.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26
hej
nie brałem suplementów,nic żadnych dodatków.
nigdy też nie liczyłem kalorii,dzięki za podpowiedz z tymi rybami i pestkami,wprowadzę w menu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
M_Marucha Profimedsport
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2157
Na śniadanie,ok 10.00 jem jajka sadzone-2szt+parówki-2szt+szklanka mleka

Ważnym elementem pierwszego posiłku są węglowodany złożone i proste których u Ciebie brakuje. Możesz je dostarczyć z takich źródeł jak:

- płatki owsiane
- pieczywo typu graham
- mąka razowa
- ryż brązowy
- kasza gryczana
Brakuje również źródła zdrowych tłuszczy roślinnych oraz warzyw które są niezbędne aby utrzymać odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

12.00-miksuję banana+jabłko+mandarynka,czasem marchew+mleko-o,5l

Znów brakuje źródła zdrowych tłuszczy roślinnych tj. olej słonecznikowy, olej rzepakowy, oliwa z oliwek, olej lniany. Jeżeli chcesz budować masę mięśniową nie zbudujesz jej na samym mleku.

15-16 obiad,piersi kurczaka,karkówka,wczoraj np gołąbki,do tego kasza gryczana i jakaś surówka

Ten posiłek wygląda stosunkowo lepiej niż poprzednie, dorzuciłbym tylko źródło tłuszczy. Ważne będzie również żeby spożywać posiłki systematycznie.

18-mleko+płatki kukurydziane jeśli nie jem ich na śniadanie
od czasu do czasu płatki owsiane+kaszka ryżowa+jogurt+banan,mleko


Płatki kukurydziane wyrzuciłbym z diety, zastąpił bym je płatkami owsianymi do których dorzuciłbym rodzynki, żurawinę, orzechy włoskie i w ten sposób uzyskujesz pełnowartościowe musli. Dorzuciłbym również do posiłków więcej mięsa.

20-22 kolacja,kebab,kaszanka,musli,serek wiejski,pieczywo chrupkie lekkie,biala kiełbasa ogólnie różnie u mnie z tą kolacją.

Kebab, kaszankę, biała kiełbasa to mogą być dodatki do diety nie jej stałym elementem. Serek wiejski, ciemne pieczywo, porcja warzyw i pełnowartościową kolację masz z głowy.

Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport
www.profimedsport.pl
Współpraca: http://www.dobrydietetyk.pl/dietetyk/kalisz/wielkopolskie/30/
gg:17200096

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26
Dzięki,dorzuciłem ziarna dyni i słonecznika,ryby,warzywa to chyba mrożonki mogą być te na patelnię na oliwie smażone? Jutro postaram się ułożyć dietę dokładniej,przedstawię ją Wam.Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

potrzebna pomoc w ocenie diety

Następny temat

ocena diety

WHEY premium