SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta pomoc!!!!!!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 747

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam serdecznie mam wielką prośbę czy może ktos z was rozpisać mi diete przynajmniej na tydzień a już szczytem marzeń byłby cały miesiąc. Wspomnę iż ćwiczę od 12 lat z małymi przerwami 3 razy w tygodniu po 1-1,5 godz. i jak do tej pory osiągnąłem 40 w bicku i 115 w klatce mam 86 kg i 180 cm wzrosty wiek 33. Do tej pory stosowałem "luźną" dietę i nie za bardzo liczyłem kalorie i cała resztę składników choć kalorie oscylowały w okolicy 3000, białko 1,5- 2g/1kg masy ciała, 300g węgli i 80g tłuszczy od czasu do czasu jak finanse pozwoliły odżywka białkowa i aminokwasy raz bcaa raz hmb. Ostatnio także skorzystałem z porady dietetyka lecz dieta okazuje się fiaskiem choć nadal na niej jestem. Chciałbym coś ruszyć do przodu i przez to moja prośba. wspomnę iż trening urozmaicam aby nie doprowadzić do stagnacji lecz efekty są słabe przy kiepskiej diecie.obliczyłem sobie zapotrzebowanie na kalorie i wyszło mi że potrzebuję na chwile obecną 3500 kcal w tym dziennego zapotrzebowania na białko 236g- 950 kcal, wegli 506g-2025 kcal,tłuszcze 57g-520kcal. Już przez to wszystko przelatuje mi przez głowę wspomóc się farmakologicznie ale nie chcę podejmować pochopnie decyzji przez co na początek dieta i zobaczymy. Przykładowy dzień
Śniadanie
kefir 2% 450g
musli fitnes 6 łyzek
banan 2szt.
Posiłek 2
banan 1szt.
sok malinowy 1,5 łyzki
2 kromki chleba razowego z szynką
Obiad (posiłek 3)
ryz
pierś z kury grilowana
warzywa
PO treningu

banan
Posiłek 4
Mandarynki 2szt.
Płatki owsiane 4 łyżki
mleko 2% 1 szklanka
rodzynki 1 łyżka
Posiłek 5
Makaron dwujajeczny 6 łyżek
oliwa z oliwek 1 łyżka
ząbek czosnku
40 g sera żółtego półtłusty
orzechy włoskie 1 łyżka
I tak to wygląda w praktyce proszę o pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4904
Jak osiągnełeś bez diety takie wyniki to nie wiem.. chyba musisz mieć wybitną genetykę..

Śniadanie zjedz lepiej 100g płatków owsianych, 3 jaja, banan i warzywa.
kefir 2% 450g
musli fitnes 6 łyzek
banan 2szt.
Posiłek 2 lepiej ryż/makaron pełnoziarnisty 100g+ kurczak + warzywa i jakieś tłuszcze np 20g orzechów włoskich
banan 1szt.
sok malinowy 1,5 łyzki
2 kromki chleba razowego z szynką
Obiad (posiłek 3) jest ok ale ryż pełnoziarnisty, dodaj do tego jakies warzywa
ryz
pierś z kury grilowana
warzywa
PO treningu
banan odrazu po treningu banan, a za jakiś czas normalny posiłek ryż może być biały 100g + 150g mięsa
Posiłek 4 daj normalny posiłek węglowodany+mięso i jakieś tłuszcze
Mandarynki 2szt.
Płatki owsiane 4 łyżki
mleko 2% 1 szklanka
rodzynki 1 łyżka
Posiłek 5 na ostatni posiłek starczy twaróg półtłusty 120g + łyżka oliwy i warzywa
Makaron dwujajeczny 6 łyżek
oliwa z oliwek 1 łyżka
ząbek czosnku
40 g sera żółtego półtłusty
orzechy włoskie 1 łyżka

http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie# tutaj możesz sobie dokładnie obliczyć ile czego, aby zgadzały się wartości.



Zmieniony przez - abdou2 w dniu 2013-05-04 10:23:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a co dalej inne dni co wstawiać bo naprawdę nie jestem biegły w tym temacie a raczej nie jeśc codziennie tego samego może wykupić dietę na SFD czy warto?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4904
nie warto nic kupować. no pierś z kurczaka możesz zastąpić wołowiną, indykiem, rybą i przyrządzać to na różne sposoby, tak samo makaron z ryżem i kaszą. Trzeba się z początku troche pomęczyć, jest monotonia ale z czasem wchodzi to w nawyk
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jestem do tego przyzwyczajony ale potrzebne mi konkrety co jak z czym. jak ktoś mi to podpowie to będzie mi o wiele prościej i mam nadzieje ze w końcu masa się ruszy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4904
no podpowiedziałem w 1. poście:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 863 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 42581
jezeli masz problemy z ukladaniem to zglos sie na potreningu.pl ceny maja niskie jakis czas temu patrzylem to chyba 1zl dziennie wychodzilo, badz do Konia i bedziesz mial wszystko poukladane jak trzeba
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dietka na mase ektomorfa do poprawki ;)

Następny temat

Wiarygodność pomiaru tkanki tłuszczowej

WHEY premium