SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta do oceny/prośba o wskazówki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 902

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38
Witam,
krótko - denerwuje mnie już zwisający brzuch i ciągłe tylko przeglądanie tego forum i postanowiłem się w końcu wziąć do roboty. Dość długo siedziałem nad dietą i wymyśliłem coś takiego:
(białko(g)/tłuszcze(g)/węglowodany(g)/kcal)

I śniadanie
50 g płatków owsianych (6/3.6/31.2/183)
300 ml mleka 1.5 uht (12/4.5/15/141)
100g twarogu półtłustego (18.7/4.7/3.7/133)

II śniadanie
2 kanapki z serem (8.3/14/19/240)
jogurt naturalny (8.8/3/11/110)

III śniadanie
jogurt naturalny (8.8/3/11/110)
banan (1/0.3/20.25/190)
30g orzechów ziemnych (7/11.5/8.1/165)

Obiad
kotlet schabowy (26.6/33.6/21.7/495)
kasza 100g (10.45/17.6/25/300)
brokuły 100g (3/0.4/4/30)

Kolacja
100g makreli wędzonej (20/15.5/0/330)
1 kromka chleba (2/0.4/20/80)

W sumie wychodzi (132.6/112.1/189.95/2507), a wg informacji znalezionych tutaj na forum i w sieci powinno być dla mnie (180/90/190/2300). Co byście mi porardzili, żeby zwiększyć białko, a zmniejszyć tłuszcz i kalorie? Jak już wcześniej napisałem ważny dla mnie jest możliwie niski koszt wyżywienia, więc ta dieta wygląda tak a nie inaczej. Również w pracy, a w czasie semestru także na uczelni, nie mam możliwości przyrządzania sobie posiłków, dlatego poza śniadaniem nr1, obiadem i kolacją wolałbym jeść dania, które wystarczy że wyjmę z plecaka i zjem. Oczywiście pomiędzy posiłkami dochodzą jeszcze owoce, woda i jedna kawa dziennie (ok. 12). Także przed treningiem wspinaczkowym dochodzi jeszcze jeden banan.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówi i propozycje ulepszeń.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 24

Waga: 90

Wzrost: 180

Obwód klatki: 106

Obwód ramienia: 35

Obwód talii: 95

Obwód uda: 58

Obwód łydki: 42

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: ok. 30% (nie wiem na ile poprawnie to zmierzyłem, skorzystałem z metody podanej tutaj na forum)

Aktywność w ciągu dnia: uczelnia, praca (siedząca)

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: do pracy jeżdżę na rowerze (jeżeli pogada pozwala) ok. 30 minut spokojnej jazdy w jedną stronę, ścianka wspinaczkowa 2x2godziny w tygodniu, bieganie ok. 3 km 2 razy w tygodniu

Odżywianie: staram się odżywiać w miarę tanio i to jest główne ograniczenie w diecie

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: biegam tylko 2 razy w tygodniu po 3 km z powodu przewlekłej kontuzji, jeżli uda mi się wyleczyć chciałbym wrócić do wcześniejszych dystansów - 4 razy w tygodniu 6 km

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: nie

Stosowane wcześniej diety: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 214 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 871
bez treningowo ??
za duzo tych sniadan ;] z 3 sniadania zrob obiad
2 sniadanie bez chleba i bez sera daj moze jajka !!
Obiad schabowy nie ;] Kurczak, wierzpowe, wołowe ale gotowane ! kasza/ryz
podwieczorek tutaj makrela dobrze bez chleba ;]
Kolacja twaróg póltłusty,
WIecej Ważyw !!

BASKETBALL

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38
Dzięki za odpowiedź. Niebardzo rozumiem dlaczego "beztreningowo". Opisałem to w ankiecie i w poście: codziennie rowwer (niedużo, ok. 10km), bieganie (w sumie w ciągu tygodnia ok. 15 km) i dwa razy w tygodniu ścianka wspinaczkowa. Chyba że pytasz o siłownię - to rzeczywiście bez, nie mam wystarczająco dużo czasu. Mam tyle śniadań, bo nie mam możliości zjedzenia wcześniej obiadu - praca. Czy to ma duże znaczenie, czy jem obiad ok 16-17 i potem jeszcze tylko kolacja, czy powinien być jeszcze podwieczorek i obiad wcześniej? I czy w ogóle jest możliwe bez suplementów zachowanie podanych przeze mnie proporcji wartości odżywczych (180 białka, 90 g tłuszczu 190g węglowodanów)? Co do warzyw i owoców, to nie umieszczałem ich w diecie, ale często w ciągu dnia jem ogórki, marchewki, jabłka lub co wpadnie mi w ręce. Czy warzywa i owoca trzeba też wliczać w dietę i czy jedzenie ich pomiędzy posiłkami w jakiś sposób wpływa na jej skuteczność?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
warzywa zasadniczo nie wliczaj, miedzy psilkami rewelacyjne w roli zapychaczy, z owocami juz gorzej, raczej nie dodawaj ich za wiele, jak mozesz to ogranicz dosc mocno, a zmiast nich mozesz dodac sobie wiecej warzyw, wiekszosc bardziej "zapycha" niz odzywia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 126
owoce poza posiłkami około treningowymi powinny byc głownym zródłem wegli.
Oczywiscie w umiarze no i bez wegli w ostatnim posiłku

Zmieniony przez - Cisco92 w dniu 2009-08-05 20:30:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta+odzywki

Następny temat

Co robić ?

WHEY premium