SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zespół nadwrażliwego jelita

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2972

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 159 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1021
Witam

Jestem chory na zespół nadwrażliwego jelita. Czytałem artykuły w SFD ale nie znalazłem odpowiedzi na ten temat.
Z jakich produktów muszę całkowicie zrezygnować?
Jakie produkty powinienem spożywać?
Czy mogę pić wodę gazowaną wysoko mineralizowaną ?
I czy muszę zrezygnować z sera białego chudego który ma sporo białka bo niektórzy piszą że tak inni że nie... Z tego co czytałem w kilku tematach na SFD to musiałbym przestać jeść i pić wszystko xD

Proszę o pomoc
Z góry dziękuje i pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 159 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1021
Dobrze w takim razie na razie nie zmieniam nic prócz proporcji omega 3 i 6 ;) Jeżeli pojawią się jakiegoś problemu to napiszę. Dziękuje wszystkim za pomoc przyznaję każdemu kciuka bo SOG'a już widzę że nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Najlepiej skonsultuj to z dietetykiem klinicznym. Nie mając podstawowej wiedzy ciężki Ci będzie samemu to ogarnąć. Ja bym zrezygnował z produktów powodujących stany zapalne: nabiał, gluten, źródła omega 6.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 159 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1021
A czy dietetyk z SFD znałby się na tym?
Z tym że moja choroba nie jest od jedzenia tylko od stresu i ciężkiego dzieciństwa. Nie jestem uczulony ani na laktozę ani na nic innego.
Czytałem że muszę zrezygnować koniecznie z alkoholu, mocnej herbaty i kawy ale nie pije nic z tych rzeczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Zespół jelita drażliwego występuje najczęściej wtedy, gdy lekarzowi nie chce się lub nie wie jak problem. Najczęściej wygląda to tak, że człowiek idzie do lekarza, mówi o problemie a lekarz określa tę przypadłość. Polecam zrobić istotne badania na nietolerancje i alergię pokarmowe.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 159 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1021
Miałem robione badania na nietolerancje i alergię pokarmową. Wszystko jest w porządku. Sprawdzając objawy zespołu jelita drażliwego wszystkie mam a Pani lekarka kazała mi poczytać na internecie na temat diety i innych informacji na temat choroby. Wcześniej popełniała błąd bo dawała mi tabletki na zatrzymanie biegunki i osłonowe ale że zauważyła że często chodziłem z tymi samymi objawami stwierdziła tą chorobę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Sam mam IBS :D

Powiem Ci że bez szeregu badań nie da się stwierdzić, też zależy jakie masz objawy.
i dopiero przy odpowiednich objawach dobiera się badania : różne posiewy, retroskopie, morfologia itp itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 197
Cześć,

powiedz mi jakie miałeś robione badania.

Ja choruję na WZJG.

Powiedz mi na jakiej podstawie stwierdzono Twoją chorboę. Miałeś robioną kolonoskpię? Możesz pokazać mi epikryzę z badania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 159 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1021
popuri najczęściej mam biegunkę. Jeśli chodzi o stwierdzenie choroby to zauważyła że cały czas chodziłem do niej z objawami takimi jakie są w zespole nadwrażliwego jelita. Robiła mi jakieś badania i stwierdziła tą chorobę ale nie pamiętam prawdę mówiąc jakie to były badania. Ale prawdę mówiąc biorąc tabletki która mi przepisała pierwszy raz dzisiaj od kilku miesięcy nie miałem luźnego stolca ani brzuch mnie nie bolał więc jestem niemalże pewny że jestem na to chory.
Głównie mi chodzi o nabiał czy mogę jeść i z czego koniecznie muszę zrezygnować. I czy dietetyk z SFD byłby w stanie mi pomóc w ułożeniu diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Twoje kosmki jelitowe prawdopodobnie są mocno zniszczone. Przede wszystkim należy uszczelnić jelita. Produkty powodujące stany zapalne jak nabiał, gluten, źródła omega 6, fitynianów ograniczyłbym lub wyeliminował całkowicie. Najlepiej udać się do dietetyka klinicznego. Taka pomoc przez internet przy Twoim problemie może być cięzka.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 159 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1021
a czy po kilku miesiącach będę mógł wrócić do nabiału? chodzi mi tylko o tą kostkę sera białego chudego który zawiera bardzo dużo białka bo z reszty mógłbym zrezygnować i zastąpić czymś innym..
Do dietetyka klinicznego bym się udał lecz nie ma żadnego w mojej okolicy pozostaje mi tylko szukanie przez internet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Wiele zależy od tego jak Twój układ trawienny reaguje na ten twaróg. Do wyboru masz wiele innych źródeł białka.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o pomoc w określeniu diety - redukcja czy masa

Następny temat

Pytanie dotyczącego odchudzania

WHEY premium