SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Taekwondo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4763

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 229
Od jakiegoś czasu czytałem posty na temat Taekwondo, które niezmiernie mnie zaciekawiło, ale niestety w niewielu z nich znalazłem satysfakcjonujące mnie odpowiedzi na kilka z moich pytań. Te najbliższe ich tematyce były starawe i uznałem, że nie ma sensu "odgrzewać kotleta z przed 6 lat". Tak więc zacznę, żeby dzisiaj skończyć.
Pytania:
I. Przy rozciąganiu dynamicznym wujek stwierdził, że źle ustawiam stopy, tzn że stopa nogi podnoszonej powinna być ułożona równolegle do nogi podporowej(//), ale w pewnym momencie stopa ustawia mi się pod kątem około 45 stopni(//). Pytanie: Czy ustawiać stopę na siłę równolegle, czy pod kątem 45 stopni?
II. W tematyce rozciąganie jeszcze jeden problem: Gdyby ktoś mógł podać kilka skutecznych ćwiczeń rozciągających mięśnie wewnętrzne ud i pachwiny( te ścięgna chyba), bo przeszukałem dużo stron, i nic o tym nie było, tylko tyle, żeby rozciągać
III. Chciałem przez dłuższy czas trenować Taekwondo ITF, a potem dla jeszcze lepszej techniki kopnięć chciałem dodać do tego TKD WTF. Pytanie: Czy to dobry pomysł?
IV. Zaciekawiły mnie debaty na temat efektywności TKD na ulicy.
Większość osób dyskwalifikuje Taekwondo z powodu dużej gamy kopnięć, a małej pracy rąk. Ale przecież często na zajęciach dodawane są treningi Kickboxingu, i trochę walki w parterze więc nie widzę problemu. W Taekwondo jest też trochę technik samoobrony, więc to chyba powinno trochę podnieść oceny, nie? Rozumiem też, że wszystko zależy od trenera.
Teraz tyle pytań, dalsze mi umknęły
Za odpowiedzi i czas poświęcony na czytanie moich wypocin z góry dziękuje.
Jakby ktoś mógł podać konkretny zestaw ćwiczeń pod Taekwondo, to będę wdzięczny
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
O ulice sie nie martw. Efektywnosc stylu to jedno. efektownosc czlowieka to drugie. Używaj MÓZGU to nie bedziesz musial używać pięści.

Różnicami międzyorganizacyjnymi sie nie przejmuj: mamy na forum ludzi trenujacych po prostu TKD bez analizowania czy to ITF czy WTF. Da sie

Co do rozciagania: czekaj na taekwondokow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 229
Ja się nie martwię, a myślenie można łączyć na 3 sposoby:
I Myśl jak unikać konfliktów(mój)
II Myśl którędy uciec
III Myśl jak walczyć

Na co mam czekać, bo nie załapałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 460 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3733
Co do tego jak być nie pokonanym i skutecznym jest takie przysłowie:
"Wróbel nie siada nigdy tam, gdzie słyszy ryk lwa"

Nie pas czyni mistrzem, lecz własne umiejętności

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 229
W swoich wypowiedziach często zaznaczasz różnicę między stylem a osobą, że tak to określę osobą ten styl praktykującą. Co dokładnie przez to rozumiesz?
Chodzi o predyspozycje oraz wytrzymałość fizyczną, psychiczną reagowanie na stres w extremalnych sytuacjach?
Może trochę ciemny jestem ,ale nowy i w gimnazjum dopiero
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Po prostu wybór stylu może nie mieć wpływu na Twoje "szanse". Jeśli jesteś urodzonym "zabójcą" to na ulicy nikt Cie nie zaczepi. Jeśli jesteś wrażliwy-to możesz trenować MMA a i tak dostaniesz w zęby od pierwszego z brzegu pijaka.

Co do czekania: czekaj aż nasi dyżurni taekwondocy wytłumaczą Ci jak sie rozciagać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 229
Dobrze powiedziane
Ale widzisz mi nie chodzi o bycie niepokonanym, tylko o to, czy skupiając się na tym co lubię i co mi się podoba w tym przypadku Taekwondo, poradzę sobie w często brutalnym swiecie
A skuteczność jest moim zdanie względna, bo to co jednego usatysfakcjonuje, jednemu nawet satysfakcji nie da.
Jakbym był w błędzie to mnie poprawcie
Maćko, a ile Ty trenujesz TKD?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Tak, chodzi dokładnie o to co napisałeś.

Nie wiem, bo nie chodziłam na TKD WTF, ale chyba nie ma sensu uzpełniac TKD ITF, WTFem. Skor w ITfie są ręce, to nie znaczy, że kopnięcia są gorzej traktowane niż w WTFie.

A pytań odnośnie rozciągania nie za brdzo rozumiem.

Edit:
Tylko, że świat jest brutalny i często nawet największy zabijaka trenujący MT zosatnie skopany przez 2 kiboli. Więc nie można za brardzo tak na to patrzec.

Zmieniony przez - nastic w dniu 2009-12-05 22:19:27

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
W brutalnym świecie, jak pisałem, używaj MÓZGU. Z moich doświadczeń wynika, że dobra "prewencja" zapewni Ci większe bezpieczeństwo niż jakiekolwiek umiejętności walki wręcz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 229
Urodzonym zabójcą może nie jestem, ale za często nie jestem zaczepiany, to fakt. A do Taekwondo dorzucić jakąś siłkę, czy wystarczy jak trochę w domu poćwiczę? Przysiady, brzuszki, pompki, pompki w staniu na rękach, sztangielki, i różne takie?
I następne pytanie: Czym najlepiej byłoby wspomóc Taekwondo?
Koledzy mają do czynienia z boxem, i się zastanawiałem, czy dopóki nie zacznę trenować TKD, to nie spróbować?

nasticNie chodzi mi o uzupełnienie ITF-u WTF-em, ani, że ITF jest niepełnosprytny jeśli chodzi o walkę nogami, tylko te kopnięcia z wyskoku mi się bardzo podobają, ale zobaczy się

A o rozciąganiu to w I punkcie chodzi o ułożenie stóp względem siebie (tak: II(równolegle), czy tak:(pod kątem około 45 stopni)I/?)
Może to być troszkę niezrozumiałe, bo słaby z polskiego jest( ciężko wywalczone 3), a tak to pierwsze co pisze na forum to wiecie: stresik\
A od jakiegoś czasu ćwiczę biegi na każdym dystansie i bardzo mi się one przydały

Zmieniony przez - Vergil666 w dniu 2009-12-05 22:36:28

Zmieniony przez - Vergil666 w dniu 2009-12-05 22:39:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 460 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3733
Ja to myślę że jak do treningu Taekwon-do dorzucisz picie Kubusiów to nikt ci nie da rady

Nie pas czyni mistrzem, lecz własne umiejętności

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kopnięcie z obrotu;)

Następny temat

Tokitsu Ryu

WHEY premium