SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strzelanie w stawach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 28442

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2264
GURU od kilku lat w stawach kolanowych i barkowych podczas ćwiczeń w pewnym momencie ruchu ręką lub nogą słychać odgłos tak jakby coś przeskoczyło.
Czy jest na to jakaś rada? Nie którzy polecają glukazominę lub kolagen?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 362
witam
byłem nie dawno u ortopedy gdyz mam ogólnie problemy ze stawami. Lekarz powiedzial ze jezeli nie widac zadnuch zmian w okolicy stawów np. obrzek itp to nie ma sie czym przejmowac. Mi przepisał glukozamine i jeszce jakies inne tabletki i kazał zwiekszyc aktywnos fizyczna
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
mi tam zawsze i wszedzie strzyka


pewnie ja tez nie moge sie odzywac bo niemam czerwonego napisu :D


"...Bring in on... - czy jakos tak :D"

Zmieniony przez - anar w dniu 2002-04-11 10:30:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 272 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6353
no wlasnie:)
ta odpowiedz przyda sie chyba sporej grupie forumowiczow.
duzo z nas ma chyba ten problem.

mnie on dosiegnal dosc znacznie-strzelaja mi palce na stopach,barki,nadgarstki,lokcie,kolana,szyja(!)i przede wszystkim gdy sie prostuje to w kregoslupie w kilku miejscach slychac "chrupanie".i nie jest tak ,ze ja wymuszam to "strzelanie"poprostu przy ruchach tymi czesciami ciala tak mi te kosci "chrupia".

w jakim procencie ta dolegliwosc jest uwarunkowana genetycznie?

-------------------
!! MaDneSs RoJcA !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie, ale to nie jest łatwe. Jeśli nie ma innych dolegliwości, świadczących o zmianach chorobowych, prawdopodobnie "strzelanie", czy jakkolwiek to nazwiecie, jest spowodowane niewystarczającą ilością płynu stawowego. To jest substancja, która między innymi "smaruje" powierzchnię stawową zmniejszając tempo jej zużycia. Jeśli przerwy między treningami są zbyt krótkie - nie ma czasu na regenerację. Jeśli są braki dietetyczne - czyli przy dużym wysiłku jest niewystarczająca suplementacja - powierzchnia stawowa nie ma się z czego zregenerować. Jeśli chodzi o dziedziczność - musi być jakaś reguła, ale prawdopodobnie nikt na to pytanie nie odpowie, bo poza wiedzą nie wnosi ono nic nowego.
Reasumując - dieta zrównoważona, suplementacja i prawidłowy plan ternin profilaktyka "strzelania" - pozdrawiam.

Dariusz Czarnecki

Zmieniony przez - guru w dniu 2002-04-11 21:10:43
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 331 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5026
Taa ja tez mam ten sam problem! Bardzo pomaga rozgrzewak przed treningiem zmniejsza kilkakrotnie strzelanie a bez rozgrzewki stawy strzelaja jak karabin ;P
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja też miałem ten problem i lekarz powiedział mi że nie jest to grożne jeśli nie sprawia bólu , ale trzeba unikać ruchów podczas których są przeskoki bo prowadzi to do zcierania kości a co za tym idzie zwyrodnień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 331 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5026
Najlepiej sie polozyc i lezec zeby nic sie przypadkiem nie stalo ;-P
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na tarcie w stawach spowodowaną niedoborem płynów, o których wspomina guru skuteczny lek to Arthryl - płynny roztwór do przygotowania w wodzie. Jest to siarczan glukozaminy przeciwdziałający degeneracji chrząstki stawowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 331 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5026
Megan ile to kosztuje jak sie tego uzywa i na ile wystarcza?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 331 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5026
Megan ile to kosztuje ile tego jest jak sie tego uzywa czy to sprawdziles i czy pomoglo? Chyba wszystko... ;-P
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No też mnie ciekawi ten środek ktoś coś powie więcej?

"Nie walczę w żadnym określonym stylu. Nigdy nie wiesz co zrobię i ja sam tego nie wiem. Mój ruch jest rezultatem twojego ruchu, moja technika jest efektem zastosowanej przez ciebie"
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problemd

Następny temat

glukoza

WHEY premium