SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozpocząłem Hst aż tu nagle....

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1791

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 784
Zmierzyłem maxy, rozpisałem progresje, ułożyłem plan na podstawie artykułów kermita, aż tu nagle przeczytałem temat kilobba "dla tych co ...".
Mój plan wygląda tak:
wyciskanie na płaskiej 2s
wiosłowanie w opadzie 2s
wyciskanie żołnierskie 2s
unoszenie przedramion ze sztangą 1s
wyciskanie francuskie 1s
Przysiad 2s
MC 1s
unoszenie sztangi do brody 1s
wspięcia 1s
brzuch kilka ćwiczeń

Ilość serii jest taka gdyż wracam do siłowni po kilkumiesięcznej przerwie. Zrobiłem już 3 treningi. Stosuję zasadę superserii, a priorytetem ma być klatka i plecy. Nogi są pod koniec gdyż mam je sosunkowo dobrze rozwinięte w porównaniu do reszty ciała, a przysiad i Mc robię na zmianę.

Teraz czas na moje pytanie. Przeczytałem artykuł killoba o obiętości serii i nie wiem teraz co mam zrobić. Czy ćwiczyć tym planem do końca(czyli ze stałą ilością serri pzrez cały makrocykl) czy może zrobić 15 jak wyżej a w 10 2s, w 5 3s?? Proszę o jakieś rady bo po "obczajeniu" zasad hst artykół kilobba o objętości zakłócił mój wewnętrzny spokój
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21991
Ilość serii jest sprawą indywidualną, każdy musi dobrać sobie własną ich liczbę! W każdym razie na pewno wraz ze spadkiem liczby powtórzeń warto zwiększyć liczbę serii - proponuję, żebyś dodał np. 5 serii w "10" i kolejne 5 w "5", stosuję taki system i jak na razie nie narzekam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1271 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13387
5 serii co mikrocykl?! to by mii dawało samo 10 serii dodatkowych w 5. przy samych 7 cwiczeniach podstawowych daje to dodatkowe 70 serii. co ty za herezje glosisz?

wracajac do tematu. mozesz zchowac stala objetosc serii lub powtorzen. takze mozesz dodadwa serie co mikrocykl jesli zaczynales od malej liczby seriie w 15, lub nie jesli zaczynales od wiekszej. Musisz sam ocenic co lepiej na Ciebie zadziała, to zalezy tylko od twojego organizmu i nie ma regułek na to.

doradca w AD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 2685 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 96609
Na forum Bryana dominuje sposób, aby starać się utrzymywać stałą liczbę powtórzeń tak jak pisał kilobb, czyli 15 1s, 10 2s, 5 3s, ale dla mnie to było za mało, bo stosuję tylko po jednym ćwiczeniu złożonym na grupę. U mnie przez to wygląda to tak, że na duże grupy robie w 15 2s, 10 3s, 5 5-6s, wprowadzając w mikro 5 clustering.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 784
Myślę że Plewerowi chodziło o dodanie 5 serii w każdym mikrocyklu ale nie do jenego ćwiczenia tylko po 1 serii do ćwiczeń podstawowych co dawałoby dodatkowe 10 serii w piątkach. W sumie to tak mniej więcej wychodzi bo rozumiem że jeśli robimy po 1 serii w 15 to w 10 dodajemy po 1 serii do MC, wyciskania na płaskiej, wiosłowania, przysiadów i wyciskania na barki (5) i dodatkowe 5 w piątkach. Ale jeżeli robiłbym 3 serie w 5 na duże to na małe grupy biceps, triceps robi się wtedy po 1 czy po 2 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21991
nieee, nie o to mi chodziło, no coś Ty! Mamm na myśli, żeby dodawać W SUMIE 5 serii co mikrocykl, według założeń 20 seriiw "15", 25 w "10" i 30 w "5", powtarzam W SUMIE!!!!
Także bynajmniej nie proponuję dodawać 70 serii! ))

Moja wina, trzeba jaśniej pisać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1271 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13387
zasada jest prosta. stala liczba powtorzen. tak dobrac serie zeby sie pwotorzenia zgadzaly i tyle zadnej innej filozofii .

spoko nic sie nie stalo, skoro juz to wyjasniles , osobiscie myslalem ze strzeliles literowke, ale rozne rzeczy dzieja sie na swiecie...

Zmieniony przez - trzy kawki w dniu 2007-02-07 11:33:12

doradca w AD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 784
Aha i co to jest clustering? Wiem jak się to tłumaczy ale nic mi to nie mówi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21991
SOG za zrozumienie Darco! :)

Przy założeniach 1s w "15", 2 w "10" i 3 w "5", to nie ma co kombinować, tylko się tego trzymać, bo startuje się z malutkiej ilości, więc można podbijać wszędzie.
Natomiast jak zaczniesz w sumie od 20 serii na "15" (mi taka ilość idealnie odpowiada), to wrzucasz 5 dodatkowych na podstawowych ćwiczeniach, a kolejne 5 (w "5") na pozostałych. W efekcie w "5" wychodzi wszędzie mniej więcej po 3 serie, także finalnie obie koncepcje się zbiegają - dopóki "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu", jest wszystko ok! ;) Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 2685 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 96609
Darco, w tym moim treningu ciężko by było wykonać aż 6 serii po 5 powtórzeń danego ćwiczenia, dlatego gdy w ostatnich seriach nie mam już siły wprowadzam tzw. cluster, który polega po prostu na tym, że daną serię rozkłada się na kilka mniejszych np. jedną serie 5 powt na dwie po 3 i 2 powt. Wykonujesz założoną ilość powtórzeń tym samym ciężarem ale większą ilością serii.

Zmieniony przez - Miniak_DH w dniu 2007-02-07 13:41:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 784
Czyli zrobię ten pierwszy makrocykl tak : 15 1s, 10 2s, 5 3s, a ewentualnie później będę się zastanawiał nad dodaniem serii lub ćwiczeń.
Dzęki za opdpowiedzi. Jeśli jeszce ktoś tu zajrzy to proszę o rozszyfrowanie skrótu Dips. Pozdrawiam !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

koniec hst

Następny temat

hst - pytanie o ciezar

WHEY premium