SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepuklina - to nie żarty !

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 301116

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2470 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14730
Miałem już operacje przepukliny po obu stronach. Czy jeżeli wzmocnie mięśnie brzucha to będzie mniejsza szansa ze przepuklina wystąpi ponownie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Tak, choc nawrotu w 100% nikt nie wykluczy.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 137 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1056
mawashi 2 pytanka do ciebie:
1) czyli żeby zapobierz przepuklinie czeba po prostu cwiczyc brzuch??-tak
2)czy urzywac pasa przy przysiadach czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Powiem wam chlopaki ze nie ma reguly. Ja cwicze brzuch, wykonuje technicznie cwiczenia - niektore z pasem, niektore bez. Ostatnio nawet nie za mocno trenuje nogi i jakies dwa tygodnie temu dostalem przepukliny pepkowej - rzadkiej u doroslych jak cholera.
Bylem u lekarza i czeka mnie zabieg - powiedzial ze to w 90% sprawa genetyki, czyli slabszego miejsca w otrzewnej - i badz tu chlopie madry

Napewno moje doswiadczenie w tej dziedzinie sie zwiekszy z autopsji i bede mogl pomoc tym ktorzy maja ten sam problem.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Mawashi mam male pytanie u mnie tez jakies 3 miesiace temu zrobila sie przepuklina pepkowa w sumie to nic mnie nie boli tylko przy okazji pojawienia sie jej zaobserwowalem problemy trawienne lekarz twierdzi ze to napewno nie ma zwiazku z tym ale mimo ze zaczelem sie duzo lepiej odzwywiac to problemy z trawieniem nie zniknely. Moze u Ciebie wystapilo cos podobnego?
Ciebie lekarz odrazu po wykryciu przepukliny wyslal na zabieg? U mnie stwierdzil ze narazie jest ona zbyt mala i operacja nie ma sensu. Nie stety jestem na wychowaniu fizycznym i sporo mam roznych zajec sportowych. Moze mogl bys mi podpowiedziec czegu unikac? Moja pani profesor od Antropologii czlowieka i fizjologi powiedziala ze na silowni moge cwiczyc ale koniecznie unikac ciezkic i rozciagajacych cwiczen na brzuch oraz cwiczyc dopiero 2 h po posilku? Ale moze jest cos jeszcze co powinienem wiedziec?

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
No widzisz, nie jestesmy sami Lekarz nie skierowal mnie na zabieg ale predzej czy pozniej mnie czeka - wczesniej trzeba zaszczepic sie na zoltaczke i mozna sie operowac dopiero po 1,5 miesiaca od pierwszej szczepionki.

Teraz cwicze, ale bedac na diecie low carb nie mam za duzo tresci pokarmowej w jelitach, wiec nie mam takich problemow jak Ty.
Unikam jedynie ciezkich cwiczen na brzuch, przysiadow (wogole wyciskania nogami), martwego ciagu i wyciskania zolnierskiego.
Reszta normalnie
1

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
A i jeszcze jedno, mi tez lekarz powiedzial ze za mala na operacje - jak sie powiekszy to przyjsc po skierowanie.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 38 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 423
Witam

Tak wogóle to mój pierwszy post na tym forum (: Witam wszystkich.
Ale do rzeczy. Na wczorajszym treningu uświadomiłem sobie że jednak trzeba się poddać zabiegowi, że nie można czekać dłużej. Aż zdrętwiałem z wrażenia jaka gała mi wyskoczyła powyżej no, hmmmm, ten tego jajek (:

Pytanko. Ta siatka którą zakładają "rozpuszcza" się po jakimś czasie czy chodzi się już nią do końca życia? Czy ewentualnie się ją wyciąga w późniejszym terminie?

Czytałem że powstawanie ten przypadłości jest również uwarunkowane genetycznie - faktycznie mój ojciec miał i to mniej więcej w tym samym okresie życia co ja. Ale jemu zoperowali i mu się nie nawróciła. A pracował nieraz bardzo bardzo ciężko, dzwigał ciężkie rzeczy. Mam nadzieję że będzie dobrze i w moim przypadku. Ale stracha mam wielkiego przed zabiegiem...

Pozdrowionka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Siatki sie nie wyciaga, obrasta otrzewna i masz w tym miejscu wzmocnienie.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 38 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 423
Witam

Dzięki kurna... Kolczugę wolę nosić na sobie niż w sobie (: Nie potrzebuję "Internal Body Armor". U nas w szpitalu jednak operują chyba normalnie. Nie "łatają siatką" - tylko "cerują" (: Może to i dobrze bo głupio bym się czuł mając "implanta" w sobie.

Któryś z przedmówców pisał że nie idzie na operacje bo mu nie przeszkadza. Ja też tak miałem. Na początku bolało kilkarazy w miesiącu i tyl. Potem kilka razy w miesiącu wyskakiwała gulka ale można ją było wepchnąć i spokój był. Potem wyskakiwała częściej i na dłużej ale wystarczyło machnąć trochę brzuszków przez kilka dni i znowu był spokój o ile się pilnowało brzucha. Ale teraz żadne ćwiczenia nie pomagają. Wyłazi cały czas - czasami tylko na krótko się schowa jak dam brzuchowi popalić ale to tylko na krótko.
Jutro idę do lekarza po skierowanie.

Pozdrowionka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Do Oceny

Następny temat

Jaki plan treningowy......?

WHEY premium