SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najpierw masa potem rzeźba.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 814

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10
Witam. Mam 19 lat i trenuje piłke nożną. Nie dawno rozpocząłem treningi siłowe (ok 5 msc temu). Mam 194 cm wzrostu i tylko 90 kg. Trudno jest mi zrobić mase, ponieważ biegam ok 3-4 razy w tyg. Wspomagałem się nawet gainerem aczkolwiek bez większych efektów. Dodam też że mam dobrą przemiane materii. Chciałbym dobić do 95 kg. Prosze o jakieś porady w tej sprawie ( jak ćwiczyć, jak często, czy może jakieś odżywki(jakie) ) z góry dzięki pozdrawiam ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 417 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5700
Jestes ektomorfikiem wiec przede wszystkim dostarczaj mnostwo kalorii nawet okolo 5000 a trening silowy rob 3 lub 4 razy w tyg, dodatkowo bieganie i trening pilki noznej nie pomoga ci zbudowac masy bo to dodatkowy ruch no ale jesli musisz to skup sie nad dieta z bardzo duzo nadwyzka kaloryczna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2120 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15700
@grzechu11 Nie wiesz jaki ma typ budowy, bo w życiu go nie widziałeś. Co do tematu, @Master23 bierzesz kalkulator https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html obliczasz zapotrzebowanie kaloryczne, dodajesz do tego 300-500 kcal i układasz pod to dietę. Jak stoi albo idzie za szybko to zależnie dodawaj lub odejmuj kalorii tak by osiągnąć tempo 0.5kg/tydzień. Co do suplementacji, sama dieta starczy, nie będziesz musiał jej uzupełniać. Co do treningu zależy do czego masz dostęp (sprzęt) i co chcesz poprzez niego osiągnąć, bo słabo sprecyzowałeś swój cel.

Dziennik Treningowy, redukcja:

[ http://www.sfd.pl/[DT]_Gobi__PROJEKT_REDUKCJA-t1016892.html ]

Pomogłem?
Nie żałuj soga

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10
Jeśli chodzi o sprzęt to nie ma żadnych ograniczeń ponieważ chodze na siłownie publiczną gdzie jest wszystko czego dusza zapragnie. Moim nadrzędnym celem jest dobicie właśnie do 95 kg i utrzymanie tej wagi co jest trudnym zadaniem w moim przypadku. No i wiadomo, jak każdy chciałbym mieć nie naganną sylwetke.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Treningowy

Następny temat

Prosze o porade!

WHEY premium