SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Low Carb na mase fakty/mity opinie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2638

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3223
Witam

Sprawa jest tego typu, że zależy mi na podniesieniu masy mięśniowej, do której kluczowym elementem jest energia pozyskiwana jak to sie na ogół przyjęło głównie z węglowodanów. Problem jest tego typu, ze posiada zespół jelita nadwrażliwego( nic przyjemnego, ale doprowadziłem sie do tego na własne życzenie, brak diety, alkohol papierosy i inne), w skrócie, nadwyżka węglowodanów źle wpływa na procesy trawienia, wyeliminowane są wszystkie cukry proste oraz większość złożonych po długim czasie doświadczeń zauważyłem ze mam sporą tolerancje na kasze gryczaną płatki owsiane oraz wafle ryzowe, są to 3 źródla węgli których moge sobie nie odmawiać, oczywiście w miare rozsądku. Od jakiegoś czasu poszukuje w sieci informacji na temat budowania masy mięśniowej przy diecie nisko węglowodanowej o nadwyżce kalorycznej pochodzącej głównie ze zdrowych tłuszczy. I tu pojawia sie moje pytanie, czy ktoś z was próbował tego typu diety, czy przyniosła ona zamierzone rezultaty, (a mówie tutaj również o uzupełnieniu diety w odpowiednie suplementy, oczywiście pozbawione węgli, bcaa, crea, białka, i ostatnio testowana arginina dość dobrze wyrównuje brak węgli w organiżmie) ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
https://www.sfd.pl/Low_carb_na_mase__fakty_nie_mity_by_qaz-t162782.html

Ustal węglowodany okołotreningowo na ok 100-150g a resztę kcal z tłuszczy i białek.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3223
Czy w przypadku gdy trenuje rano przed pracą (godzina 8-8:30), dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie takiej diety (pracuje do godziny 19, ostatni posiłek godzina 21.)

Kcal/Białko/Węgle/Tłuszcz
Płatki owsiane 366 11 62 7
Kiwi 39 1 8 0
100% Whey Protein - SCITEC 78 15 3 1
Oliwa z oliwek 132 0 0 15
Słonecznik, nasiona 281 12 9 22

Posiłek nr 2
10:00
Kcal/Białko/Węgle/Tłuszcz
100% Whey Protein - SCITEC 117 22 4 2
Bcaa + glutamine Fitmax 64 16 0 0


Posiłek nr 3
10:30
Kcal/Białko/Węgle/Tłuszcz
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 149 32 0 2
Kasza gryczana 168 6 32 2
Oliwa z oliwek 176 0 0 20
Szpinak mrożony 15 2 0 0
Śmietana 16% - Pilos 177 3 5 16


Posiłek nr 4
14:30
Kcal/Białko/Węgle/Tłuszcz
Olej kokosowy 450 0 0 50
Mleko 3,5 % 128 7 10 7


Posiłek nr 5
17:30
Kcal/Białko/Węgle/Tłuszcz
Produkty
Kefir 2% 102 7 9 4
Czekolada gorzka 90% kakao WAWEL 103 2 3 9
Dynia, pestki 124 5 3 10


Posiłek nr 6
21:00
Kcal/Białko/Węgle/Tłuszcz
Produkty
Makrela wędzona 332 31 0 23



Suma dobowa:
3001 kcal 172 g białka 148 g węglowodanów 190 g tłuszczu

W dni nietreningowe bedę ograniczał węgle do 20-50g, początkowo stopniowo, by nie doprowadzić sie do zbytniego otępienia, do każdego posiłku mięsnego dorzucam warzywa w odpowiedniej ilości by utrzymać równowage kwasowa + proszki zasadowe, podstawą myśle ze bedzie błonnik przed śniadaniem i przed snem, dodatkowo jesli chodzi o suplementacje to jak widac w diecie koncentrat białka aminokwasy z glutaminą ( nie koniecznie te w zestawieniu diety), witaminy+omega, i zastanawiałem się nad argininą dobrej jakości tak aby utrzymywać poziom cukru+ szybciej zrzucać tkankę, którą i tak nie łape zbyt szybko. Zdecydowałem sie na tą diete ponieważ wysokow węglowodanowa nie działa na mój organizm najlepiej, nie mam sił na treningu, mam problemy z koncentracją i różne podobne powikłania dlatego białko+ tłuszcze towarzysza mi w wiekszych ilościach, ale nie stosowałem dotychczas ścisle określonej diety o odopowiednich proporcjach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 712
zbyt dużo tłuszczy moim zdaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3223
Bilans kaloryczny i tak nie jest jeszcze dobrany, poniewaz 3000kcal to moje dzienne zapotrzebowanie (182cm, 67kg, trening 5x w tygodniu) a ilość białka przekracza 2,5g więc lepszym rozwiązaniem będzie dorzucenie 600kcal na przewage tłuszczy czy białka ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Tylko tłuszcze. Nie wnikałem za bardzo w składniki. Zamienień na pewno słonecznik na jakieś orzechy/pestki.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprawdzenie diety LC

Następny temat

Plan odżywczy

WHEY premium